Kaagvere erikoolis valitseb täielik anarhia

Juba eile päeval jõudis meediasse info, et Maarjamaa hariduskolleegiumis on kord käest ning õhtupoolikuks polnud midagi muutunud - kooli juures käinud Postimehe fotograafi kaamerasima ette jäid järjekordsed üle värava turnivad ja tuletõrjeredelil ronivad lapsed. FOTO: Margus Ansu

Millekski muuks kui anarhiaks on Kaagveres asuvas Maarjamaa hariduskolleegiumis toimuvat raske nimetada – kooli kasvandikud käivitavad vähemalt paar korda tunnis tuletõrjesignalisatsiooni, seepeale avanevad kõik uksed ja gasellidena üle raudtara hüppavad poistekambad hakkavad küla vahel lärmama, vandaalitsema ja võimalusel ka varastama.

Tellijale Tellijale

Jah, eelmisest sügisest õpivad varasemas tütarlaste koolis ka poisid ja seltsis on segasem. Erivajadustega lapsed longivad küla vahel ka siis, kui nad peaksid koolis olema, aga tõeline mürgel läheb lahti pärast kella kümmet õhtul.

Kooli territooriumile on lastele ehitatud mitu nüüdisaegset rühmamaja. Postimehega vestelnud töötaja sõnul käivitatakse siis tihti signalisatsioon ka koordineeritult, kõigis rühmamajades korraga. Ööseks jääb igasse majja üks inimene, kes ei suuda aga noori kuidagi ohjata. Niisiis käib kõige aktiivsem küla vahel hulkumine kella kümne ja südaöö vahel ning liikvel näeb kuni kümnepealisi poistekampasid.

13.09.2017 15.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto