Siim Kaasik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aleksei Šved (1) vajas enda käima saamiseks tervet poolaega.
Aleksei Šved (1) vajas enda käima saamiseks tervet poolaega. Foto: Lefteris Pitarakis/AP

KORVPALL. Euroopa meistrivõistlustel jõudis kolmanda meeskonnana poolfinaali Venemaa, kes alistas 74:69 Kreeka.

Enne mängu oli selge – kui Venemaa liider Aleksei Šved mängib samamoodi nagu varasemates mängudes, saab kreeklastel Venemaaga väga raske olema. Avapoolajal mängis Šved aga alla oma võimete ning Kreeka jaoks kõik justkui toimis. Poolaeg võideti 37:31 ning Šved hoiti vaid nelja punkti peal. Sealjuures tabas Venemaa tagamängija väljakult visatud seitsmest viskest vaid ühe.

Teisel poolajal oli Šved aga justkui ümber sündinud. Kolmanda veerandajaga viskas ta 13 punkti ning kohtumise viimasele vaatusele minnes oli Kreeka eduseis kahanenud kahepunktiliseks – 53:51. Otsustaval veerandil lõi venelastes välja võitlejahing ning kreeklases väsimus. Nimelt mängis Kreeka suure osa kohtumisest vaid viie mehega ning just otsustavatel hetkedel oli Hellase meestel gaasipaak tühi. Venemaa võitis viimase veerandi seitsme punktiga ning kogu mängu viie silmaga. Lõpuks jäi Švedi arvele 26 punkti. Kreeklaste poolel säras Nick Calathes, kes viskas 25 silma.