Sisukord
Arter
Postimees
16.09.2017
Eesti Lembelind sai uue elupaiga Mõisaomanik peab leppima ootamatute külalistega Ootamatu majanduskasv tegi eelarve koostamise lihtsaks Prantsuse kolonel: võõrleegioni Eestisse tulek oli juhus (44) Endine mõisaomanik: kaks võõrast sain toast kätte (7) Välismaa Politsei tunnistas Londoni rongiplahvatuse terrorirünnakuks Junckeri optimistlik musi (5) Birmas ägenevad tapatalgud (2) Arvamus Juhtkiri: valitsus šampanjavannis (6) Marti Aavik: nad peavad sind napakaks (20) Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Haapsalu maffia lõpulüli (1) Tugev teoorias, nõrk praktikas (12) Valge mees oskab hüpata! Postimees 1928. aastal: Soome-Rootsi lihasõda Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Kultuur Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Aja auk. Kontroll Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Sport Põlvetraumad – freestyle-suusatamise kutsehaigus Võitmatu Kelly raske seis Mart Soidro: terves kehas terve vaim (3) Singapuri etapp: strateegiliste plaanide ja otsuste tõehetk Sloveenia tähelennu pant – meeskonnatöö AK Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Juurikas: munapiiks on tervisele kasulik Juurikas: Märt Sults lummab Euroopat Prognooside tegemise kunst ja teadus Mihkel Kunnus: tarkus istub korraga kahel toolil Mart Juure gooti stiilis unenäod Kuidas ärkamisajal armastati? (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Aja auk. Kontroll Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Arter E-riigi reliktid Сәттілік* ehk reisikiri pulmapeost Kasahstanis Olümpiastaadion, kus eestlane Guinnessi rekordiga hakkama sai Greyp G12S – elektriratas edasijõudnutele Orkaanipaanika: paanikast saab kasu lõigata Horoskoop Lisatud galerii! Disaini- ja mööblimessi Habitare paneb ideed lendama Filmiarvustus «Madame»: pentsik printsess Pariisis Seljakotid selga! Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Pealinna parima pitsa jahil Uus kuum sai Tartust Riiga jalgrattaga – kuidas siis veel? Tiina Park: Gruusia või Kruusia (2) Sõiduproov: Renault Alaskan. Kõva tööloom, pop pintsak seljas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus «Madame»: pentsik printsess Pariisis

2 min lugemist
  • Samast materjalist loonuks kunagine teater Vanalinnastuudio põneva komöödia.
  • Nali vist ikka pole naljakas, kui ainult ise naerad.
Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Kui see on prantsuse režissööri tehtud komöödia, kus peaosades mängivad Harvey Keitel (terve hulk tuntud rolle), Toni Collette («Väike miss Päikesepaiste»), Rossy de Palma («Naised närvivapustuse äärel») ja Michael Smiley («Päästik põhja»), siis ootaks vaimukamat meelelahutust. Teisest küljest, kui näitlejad on huvitavad, pilt ilus ja tegemist ajaviitega, kas alati peabki lati tõstma kunstilisele kõrgusele või võib vahel rahulduda keskpärasusega? See on maitse küsimus.

Tellijale Tellijale

Prantsuse režissööri Amanda Sthersi film «Madame» jutustab järjekordselt ümber süžee, mille tuntuim versioon kannab nime «Minu veetlev leedi». Lihtne lugu, mis rullub lahti Pariisis, selles Hollywoodi poolt maailma romantika pealinnaks tõstetud paigas.

Vestluse vihjeline iseloom, tegelaste poosid ja filmis kasutatud kostüümid meenutavad möödunud sajandi konservatiivseid viiekümnendaid, mitte 21. sajandi otsekohest ja sarmitut tänapäeva. Ilmselt on Sthersi püüdnud oma komöödiale ka veidi sügavust lisada ja vaadanud ära Woody Alleni «Matšpalli». Ülemäära pole ta end Allenist siiski tiivustada lasknud, sest filmi tutvustuses küll lubatakse teravmeelseid dialooge, aga … nooh, jaah … Mõni ikka on ka. Aga kui tegelased asuvad armastuse suuruse või abielu sisu üle õpetlikus toonis filosofeerima, siis selles kohas muutubki komöödia romantiliseks komöödiaks, ja see on alati veidi piinlik. Vaatad telefoni ja oma sõrmi ja loodad, et varsti saab läbi.

15.09.2017 18.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto