Sisukord
Eesti
Postimees

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 25 aastat tagasi oli Eesti Televisiooni eetris Urmas Oti saatesarja «Carte blanche» esimene saade. Kes oli esimene saatekülaline?

2. See näitleja on rohkem läbi löönud lauljana. Seriaalisõpradele ja filmihuvilistele on ta tuttav nutikat salaagenti MacGyverit kiusava ja tappa üritava filmipaha Murdocina. Kes on see näitleja?

3. 2016. aasta sügisel said keemiliste elementide perioodilisuse tabeli neli uut elementi endale uued ametlikud nimed. Element nr 115 sai Moskva järgi nimeks moskoovium (Mc), element nr 117 tennessiin (Ts) sai nime Ameerika Ühendriikide Tennessee osariigi järgi, element nr 118 oganessoon (Og) sai nime Venemaa teadlase Juri Oganesjani järgi. Kelle või mille järgi sai nime 113. element nihoonium (Nh).

4. Tänavu märtsis võisime Postimehest lugeda Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) raportist, milles on ära toodud ka maailma puhtaima õhuga pealinnad. Tallinn oli selles nimistus väga kõrgel seitsmendal kohal. Millised olid kuus puhtaima õhuga linna?

5. Sõjaeelse Eesti tuntuima juveelitöösturi mälestuse jäädvustamiseks asutas tema poeg 1998. aastal nimelise stipendiumi, mida antakse Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala üliõpilastele. Mis stipendium?

Vastused:

1. Helgi Sallo.

2. Michael Philip Des Barres.

3. Jaapani järgi. Nihoonium on esimene element, mis on nime saanud Ida-Aasia riigi järgi. Algselt pidi nimeks saama japoonium.

4. Stockholm (Rootsi), Wellington (Uus-Meremaa), Canberra (Austraalia), Ottawa (Kanada), Edinburgh (Šotimaa), Montevideo (Uruguay).

5. Roman Tavasti nimeline stipendium, asutaja Raul Roman Tavast.

Seotud lood
  16.09.2017 19.09.2017
  EELMINE
  JÄRGMINE
  Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
  LOGI SISSE
  Sul ei ole kontot?
  Loo Minu Meedia konto