Sisukord
Eesti
Postimees

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 50-aastaseks maadluslegend Aleksandr Karelin, keda kartsid kõik vastased ja kellest osa juba enne Siberi Karu kuulsat tõstet ennast matile pikali viskasid. Ajaleht Sovetski Sport võrdles Karelinit Leniniga: sama võimas mõttelend, armastab lapsi, ka soni sobib suurepäraselt peakatteks. Karelin on ainus inimene, kes olümpiamängudel on kandnud kolme riigi riigilippu. Ta püsis matil võitmatuna 13 aastat, Sydney olümpiamängudel (2000) tuli tal aga tunnistada vastase paremust ja leppida hõbemedaliga. Kes oli Karelini alistaja?

2. Seda veekogu on kutsutud ammustel aegadel ka Chola järveks. Veekogu on Eestist umbes 50 korda suurem, ühtlasi suurim omataoliste hulgas. Mis veekogu?

3. Populaarseim Eesti film omaaegse Nõukogude Liidu filmilevis oli «Viimne reliikvia», mis esimesel linastusaastal kogus 44,9 miljonit kinokülastust. Millised oli järgmised Eesti filmid selles arvestuses?

4. Kes on see maailmakuulus norralane, Oxfordi ja Cambridgeʼi ülikooli audoktor, kelle majamuuseum Norras Bergenis kannab nime Troldhaugen?

5. Mille uurimisega tegeleb parömioloogia?

Vastused:

1. Ameerika Ühendriikide maadleja Rulon E. Gardner.

2. Bengali laht, maailma suurim laht.

3. Tallinnfilmi ja Poola stuudio OKO koostöös 1988. aastal valminud «Madude oru needus» (režissöör Marek Piestrak) kogus 32,3 miljonit külastust, 1975. aastal valminud «Briljandid proletariaadi diktatuurile» (režissöör Grigori Kromanov) kogus 27,7 miljonit külastust.

4. Helilooja Edvard Hagerup Grieg.

5. Vanasõnade.

Seotud lood
    18.09.2017 20.09.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto