Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.09.2017
Eesti Lembelind sai uue elupaiga Mõisaomanik peab leppima ootamatute külalistega Ootamatu majanduskasv tegi eelarve koostamise lihtsaks Prantsuse kolonel: võõrleegioni Eestisse tulek oli juhus (44) Endine mõisaomanik: kaks võõrast sain toast kätte (7) Välismaa Politsei tunnistas Londoni rongiplahvatuse terrorirünnakuks Junckeri optimistlik musi (5) Birmas ägenevad tapatalgud (2) Arvamus Juhtkiri: valitsus šampanjavannis (6) Marti Aavik: nad peavad sind napakaks (20) Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Haapsalu maffia lõpulüli (1) Tugev teoorias, nõrk praktikas (12) Valge mees oskab hüpata! Postimees 1928. aastal: Soome-Rootsi lihasõda Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Kultuur Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Aja auk. Kontroll Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Sport Põlvetraumad – freestyle-suusatamise kutsehaigus Võitmatu Kelly raske seis Mart Soidro: terves kehas terve vaim (3) Singapuri etapp: strateegiliste plaanide ja otsuste tõehetk Sloveenia tähelennu pant – meeskonnatöö AK Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Juurikas: munapiiks on tervisele kasulik Juurikas: Märt Sults lummab Euroopat Prognooside tegemise kunst ja teadus Mihkel Kunnus: tarkus istub korraga kahel toolil Mart Juure gooti stiilis unenäod Kuidas ärkamisajal armastati? (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Aja auk. Kontroll Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Arter E-riigi reliktid Сәттілік* ehk reisikiri pulmapeost Kasahstanis Olümpiastaadion, kus eestlane Guinnessi rekordiga hakkama sai Greyp G12S – elektriratas edasijõudnutele Orkaanipaanika: paanikast saab kasu lõigata Horoskoop Lisatud galerii! Disaini- ja mööblimessi Habitare paneb ideed lendama Filmiarvustus «Madame»: pentsik printsess Pariisis Seljakotid selga! Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Pealinna parima pitsa jahil Uus kuum sai Tartust Riiga jalgrattaga – kuidas siis veel? Tiina Park: Gruusia või Kruusia (2) Sõiduproov: Renault Alaskan. Kõva tööloom, pop pintsak seljas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1928. aastal: Soome-Rootsi lihasõda

1 min lugemist
Liha FOTO: Panther Media/Scanpix

Rootsis töötatakse praegu välja uusi seadusi liha ja elusloomade sisseveo kitsendamiseks. Kummaline nende määruste hulgas on üks, mille järele iga äri, kus välismailt toodud liha või sellest tehtud tooted müügil, peab panema välja sildi: Siin müüakse välismaa kaupa.

Kuna Soome on üks neid Balti riike, kust palju liha Rootsi veetakse, on ta uutes määrustest otsekoheselt puudutatud. Saatkond Stokholmis ongi annud Rootsi välisministeeriumi noodi, tähelepanu juhtides Soome kuludele liha väljaveo korraldamisel. On ehitatud palju uusi eksporttapamajasid, endiseid korraldatud jne. Liha kvaliteet on hea. Kuna ka hinnad ühekõrgused Rootsi lihaga, ei saada Soomes aru liha sisseveo piiramise kavatsustest Rootsis. Eriti arusaamata on aga see liha müüjale põllumehele, kes enamasti tarvitab Rootsi masinaid oma põldude harimisel.

Noodis juhitakse tähelepanu Soome-Rootsi kaubalepingule ning palutakse loobuda sammudest, mille sihiks liha sisseveo takistamine.

Lehed kirjutavad sel puhul, et kui Rootsi ei peaks taganema oma kavatsustest, on kaubaleping muutunud tähtsusetuks ning tuleks üles öelda. 16.09.1928

Seotud lood
    15.09.2017 18.09.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto