Sisukord
Eesti
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (16) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (1) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Intervjuu ⟩ Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (2) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (2) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (9) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (2) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (2) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? (1) Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (5) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust (1) Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on sünnipäev Kauksi Üllel (Ülle Kauksi, varem ka Ülle Kahusk). Üht tema teost on iseloomustatud kui seksromaani ja «pornokat». Peategelaseks on algul lapseohtu tütarlaps Ainu, kellest saab kiiresti vanamutt, kel seljataga kaks abielu, paar armukest, neli last ja ees repressiooniohvritele tagastatavate eluasemete tõttu oma kortsunud kehaga lageda taeva alla jäämine. Autori enese sõnul on romaan osaliselt autobiograafiline, enamikul tegelastest olevat ka prototüübid. Mis teos?

2. Selle riigi pealinn asub samanimelise järve (laguuni) ääres. Riigis asub maailmajao suurim ja maailma üks suurimaid amfiteatreid, Gordioni amfiteater El Jemis, mis oli ka filmi «Gladiaator» (2000, režissöör Ridley Scott, peaosas Russell Crowe) gladiaatorite areeniks. Tuntuim (väidetavalt ka ainus) kohapeal toodetav õlu on Celtia. Mis riik?

3. RMS Titanic alustas oma esimest ja viimaseks jäänud reisi Southamptonist New Yorki 10. aprillil 1912. Enne sihtkoha poole teele asumist tegi ta kaks vahepeatust. Kus?

4. Väga eestipärase perekonnanimega, kuid hoopis slovaki juurtega John Albert Kundla oli omal alal maailma üks silmapaistvamaid treenereid läbi aegade. Tänavu 23. juulil lahkus ta meie hulgast 101-aastaselt. Mis ala?

5. Millist meilgi tuttavat rooga nimetavad sakslased «valejäneseks»?

Vastused:

1. «Paat».

2. Tuneesia.

3. Prantsusmaa sadamalinnas Cherbourgis (a-st 2000 Cherbourg-Octeville) ja Iirimaal Queenstownis (a-st 1922 Cobh).

4. Korvpall. Kundla on valitud NBA kümne silmapaistvama korvpallitreeneri hulka, ta on Naismith Memorial Basketball Hall of Fame liige.

5. Pikkpoiss.

Seotud lood
    18.02.2020 19.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto