Sisukord
Majandus
Tänane leht
15.09.2017
Eesti Politsei keelas Euroakadeemial välistudengeid võtta (26) Majandus Asjatundjad näevad vooruste kõrval juba puudusi Võõrtööjõud aitab hädast välja (1) Pangaühenduse juht: fintech’id on pankadele äratuskell Välismaa Terrorimuret püütakse hoida vastasseisust väljas Iseseisvuslased kavatsevad ELi jääda (2) Kuus põhjust, miks see referendum pole päris (27) Katalaanide kired lõõmavad järjest teravamalt Zapad igapäevaelus silma ei hakka Välismaa lühiuudised 15.09. Kataloonia politsei asus riigi valitsuse poolele (2) Suurõppus Zapad 2017 sai avapaugu (1) Arvamus Andrus Karnau: absurdne keeld, õhupallid õnneks jäid (1) Mihkel Mutt: hämaruse kaks kämmalt (25) Postimees 1938. aastal: riigikaitseõpetus ka naistudengitele Artur Talvik: oige ja vasemba või hoopis folkrock (48) Juhtkiri: olgem valvsad, ent rahulikud ja enesekindlad Kultuur S***st saia teha ehk kuidas tulevikust saab arhitektuur Mare Vint: südametunnistus peab puhtaks jääma Sport Väravaid jagus, üllatusi nappis FIFA pihta tulistati järjekordsed süüdistused Eesti kikkpoksija läheneb kodus peetavale MMile teise nurga alt Kalev/Cramo nauditav peavalu - mehi on liiga paljugi Tartu Elva võimu nimel tuleb tõsine heitlus Nädalavahetusel kutsuvad kaks linnaosa kõiki peole Mõistatuslik põleng muutis puhkepargi traktori vanarauaks Uus Kastre vald võtab Haaslava vana vallamaja pööningu kasutusele Õpetaja laseb mudilastel kõike proovida, ka töö tegemist Intervjuu Pierre’is, kahe tassi kohvi vahel Märt Meesak: valimisliidud pole pinnavirve Vahur Kalmre: hirmul on suured silmad (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võõrtööjõud aitab hädast välja

3 min lugemist
Valmose tegevjuhi Heiki Vahermetsa sõnul ei ole lihtsamate töökohtade puhul haridus määrav, aga pingioperaatori töökohal või ametis, kus tuleb arvutada või midagi arvestada, erihariduseta hakkama ei saa ja vaja on vähemalt kutseharidust. FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Pärnumaa tootmisettevõtetes napib tööjõudu nii linnas kui maal ja ettevõtjad on leidnud lahenduse, palgates võõrtöölisi ja renditöötajaid.

Tellijale Tellijale

Tänavu suvel valmis Saarde valla Tihemetsa metallitöötlusfirmal OÜ Helmetal IMS kaks tootmistsehhi. Direktor Vitali Kangur nentis, et kui ettevõte soovib laieneda, on suurt hulka inimesi keeruline kiiresti leida.

Helmetali puhul on üks takistusi asukoht. Kui lihtsamate ülesannete täitmiseks tööjõu leiab, siis oskustöölisi on ümbruskonnast üsna keeruline saada. Helmetali sõidetakse tööle nii Pärnust kui ka 50 kilomeetri kauguselt Valgamaalt.

14.09.2017 16.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto