Sisukord
Kultuur
Postimees
16.09.2017
Eesti Lembelind sai uue elupaiga Mõisaomanik peab leppima ootamatute külalistega Ootamatu majanduskasv tegi eelarve koostamise lihtsaks Prantsuse kolonel: võõrleegioni Eestisse tulek oli juhus (44) Endine mõisaomanik: kaks võõrast sain toast kätte (7) Välismaa Politsei tunnistas Londoni rongiplahvatuse terrorirünnakuks Junckeri optimistlik musi (5) Birmas ägenevad tapatalgud (2) Arvamus Juhtkiri: valitsus šampanjavannis (6) Marti Aavik: nad peavad sind napakaks (20) Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Haapsalu maffia lõpulüli (1) Tugev teoorias, nõrk praktikas (12) Valge mees oskab hüpata! Postimees 1928. aastal: Soome-Rootsi lihasõda Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Kultuur Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Aja auk. Kontroll Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Sport Põlvetraumad – freestyle-suusatamise kutsehaigus Võitmatu Kelly raske seis Mart Soidro: terves kehas terve vaim (3) Singapuri etapp: strateegiliste plaanide ja otsuste tõehetk Sloveenia tähelennu pant – meeskonnatöö AK Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Juurikas: munapiiks on tervisele kasulik Juurikas: Märt Sults lummab Euroopat Prognooside tegemise kunst ja teadus Mihkel Kunnus: tarkus istub korraga kahel toolil Mart Juure gooti stiilis unenäod Kuidas ärkamisajal armastati? (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Aja auk. Kontroll Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Arter E-riigi reliktid Сәттілік* ehk reisikiri pulmapeost Kasahstanis Olümpiastaadion, kus eestlane Guinnessi rekordiga hakkama sai Greyp G12S – elektriratas edasijõudnutele Orkaanipaanika: paanikast saab kasu lõigata Horoskoop Lisatud galerii! Disaini- ja mööblimessi Habitare paneb ideed lendama Filmiarvustus «Madame»: pentsik printsess Pariisis Seljakotid selga! Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Pealinna parima pitsa jahil Uus kuum sai Tartust Riiga jalgrattaga – kuidas siis veel? Tiina Park: Gruusia või Kruusia (2) Sõiduproov: Renault Alaskan. Kõva tööloom, pop pintsak seljas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Kontroll

2 min lugemist
Janet Jackson- Control FOTO: Kuvatõmmis

Janet Jacksoni karjäärile oli hoo andnud ja ühtlasi seda saboteerinud isa Joe, kelle leping Michael Jacksoniga pärast «Thrillerit» läbi sai ja Michael seda ei pikendanud. Janeti plaadid enne «Controli» (1986) olid nätsupopp, sõnad nõrgad kui kellraadio kõlarid, millest tiksus rütm. Nüüd oli sellest saanud aga koreografeeritud seksuaalsus, küberneetiline organism, elus kude robotliku endoskeletoni peal.

Janet saabub pildistamisele Mercedes-Benz 300s, koer Fluffy ja abilise Jessicaga, põrkleb autost väljudes nagu pruntispõskne beebi. Bounce. «Janet sõidab väga kiiresti,» ütleb Jessica. Nagu nahkhiir põrgust, ütleb publitsist, kes on neid stuudios oodanud. Janet ei tundu eriti hoolivat. Ta on väga cool, vaevalt 20. Ilus, aga mitte videote kaunitar. «Ma tahaks olla sama ilus kui Rebbie või LaToya,» avaldab Janet. «Ma pole inetu. Ma olen keskmine.»

«Control» on kolme miljoniga aasta kümne ostetuima albumi seas. «Control» on agressiivselt must. Funky, terav ja rütmiline. Janet ütleb, et seda kuulates kuuleb ta kedagi, kes on väga ülbe, julge ja otsekohene. Janetist Janeti teinud plaadifirma A&M ametnik John McClain teatab Joele vihjates, et plaat ei olnudki mõeldud 50-aastastele, vaid noortele. McClain ütles Janetile, et las Whitney Houston ja Patti LaBelle karjuvad endal hinge seest, Janet olgu lihtsalt naissoost Michael. «Luther Vandross on parem laulja kui Michael, aga Michael tantsib ja tema visuaalne kontseptsioon on parem,» ütleb McClain.

McClaini sõnul kulus kaua, kuni Janet, üheksalapselise pere pesamuna, tunnistas, et tahab olla sama suur kui vend. McClain pani Janeti dieedile ja harjutusi tegema, saatis lauluõpetaja juurde ja otsis koostööliseks koreograaf Paula Abduli. Valis talle isegi riided Maxfieldi poest West Hollywoodis ja saatis soengustilisti juurde. McClaini kontroll Janeti üle olevat nii suur, et just tema sundinud Janetit abielu lahutama.

Janet lindistas «Controli» Jami ja Lewisega Minneapolises kaks kuud. Jam ja Lewis olid grupis Time ja nad teadsid, mis töötab. Time tuli tavaliselt lavale sutekaülikondades, krabas kubet ja sülitas publiku peale seksi. Janet viibis kontserdil ja arvas, et Time oli «sooooo nasty». Ta oli kontserdil emaga ja läks näost nii punaseks, et pidi emast paar istet eemale nihkuma. Enne Janetit olid Jam ja Lewis lugusid pakkunud grupi Atlantic Starr lauljatarile Sharon Bryantile, kes arvas neid oma sooloplaadi jaoks liiga mürgeldavaks.

Seotud lood
15.09.2017 18.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto