Sisukord
Maailm
Postimees
15.09.2017
Eesti Politsei keelas Euroakadeemial välistudengeid võtta (26) Majandus Asjatundjad näevad vooruste kõrval juba puudusi Võõrtööjõud aitab hädast välja (1) Pangaühenduse juht: fintech’id on pankadele äratuskell Välismaa Terrorimuret püütakse hoida vastasseisust väljas Iseseisvuslased kavatsevad ELi jääda (2) Kuus põhjust, miks see referendum pole päris (27) Katalaanide kired lõõmavad järjest teravamalt Zapad igapäevaelus silma ei hakka Välismaa lühiuudised 15.09. Kataloonia politsei asus riigi valitsuse poolele (2) Suurõppus Zapad 2017 sai avapaugu (1) Arvamus Andrus Karnau: absurdne keeld, õhupallid õnneks jäid (1) Mihkel Mutt: hämaruse kaks kämmalt (25) Postimees 1938. aastal: riigikaitseõpetus ka naistudengitele Artur Talvik: oige ja vasemba või hoopis folkrock (48) Juhtkiri: olgem valvsad, ent rahulikud ja enesekindlad Kultuur S***st saia teha ehk kuidas tulevikust saab arhitektuur Mare Vint: südametunnistus peab puhtaks jääma Sport Väravaid jagus, üllatusi nappis FIFA pihta tulistati järjekordsed süüdistused Eesti kikkpoksija läheneb kodus peetavale MMile teise nurga alt Kalev/Cramo nauditav peavalu - mehi on liiga paljugi Tartu Elva võimu nimel tuleb tõsine heitlus Nädalavahetusel kutsuvad kaks linnaosa kõiki peole Mõistatuslik põleng muutis puhkepargi traktori vanarauaks Uus Kastre vald võtab Haaslava vana vallamaja pööningu kasutusele Õpetaja laseb mudilastel kõike proovida, ka töö tegemist Intervjuu Pierre’is, kahe tassi kohvi vahel Märt Meesak: valimisliidud pole pinnavirve Vahur Kalmre: hirmul on suured silmad (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Terrorimuret püütakse hoida vastasseisust väljas

2 min lugemist
Barcelona rahumarsi osaleja, kes teatab, et tahetakse rahu, mistap kuningas ei tohiks relvi smugeldada. FOTO: Lluis Gene / AFP / Scanpix

Nii Hispaania riigi kui Kataloonia piirkonna valitsus on püüdnud vaatamata järjest pingelisemaks kiskuvatele suhetele vältida üksteise süüdistamist Barcelona terrorirünnakutega seonduvas.

Tellijale Tellijale

Kui Hispaania peaminister Mariano Rajoy 17. augustil Barcelonasse lendas, oli see esimene kord üle tüki aja, kui ta sai kokku Kataloonia presidendi Carles Puidgemontiga. Koos naeratati kaameratele ja suunduti nõu pidama. Kui kahe liidri vahel ka oli erimeelsusi, siis need jäeti kinniste uste taha ja avalikkuse ees toimis sujuv koostöö.

Lisaks Rajoyle saabus rünnakule järgnenud päevadeks Katalooniasse praktiliselt kogu Hispaania ladvik, tähtsamad valitsuse ministrid ning ka kuningas Felipe VI ja kuninganna Letizia. Veretööle järgnenud päeval seisid riigi valitsus, kuningapaar ja Kataloonia iseseisvusaktivistid Kataloonia väljakul peetud mälestusüritusel ühtse rivina.

14.09.2017 16.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto