Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lembelind sai uue elupaiga

1 min lugemist
Lembelind FOTO: Ene Lehtmets

Neljapäeval toodi loomaaeda omapärane sinimustvalge sulestikuga lembelind (pildil). Augusti alguses Tallinnast Petrooleumi tänavalt leitud väikese papagoi peremehi leidjal tuvastada ei õnnestunud ja nii kolis linnuke elama loomaaia looduskooli eluslooduse klassi.

Teisipäeval aga leidis tee loomaaeda järjekordne noor kanakull, kelle päästeamet Tallinnast Teaduspargi tänavalt üles korjas. Pesapojana rõngastatud lind kosub loomaaias ja pääseb seejärel taas loodusesse.

Möödunud laupäeval sündis poeg ameerika piisonil. Esialgu koos emaga tagaaedikus kosuv vasikas pääseb õige pea karja hulka ja külastajate ette. Ka muskusveiste kari on nüüd jälle koos ja mai alguses sündinud muskusveisetüdruk Kaja tunneb end karjas turvaliselt. Pulmaaeg on alanud alpakadel ja lakklammastel.

Teravmokk-ninasarvik Kigomal käisid neljapäeval külas vaderid Royal Grace’i ilukliinikust ja tõid pruukosti. Ka täna kell 13 kõneldakse ninasarvikutest ja uudistatakse neid lähemalt. Lahendada saab ninasarvikuristsõna.

Tallinna loomaaias 2010. aastal sündinud luitekass asus kesknädalal teele Tšehhi Brno loomaaeda.

Esmaspäeval läks lahti kuni aasta lõpuni kestev ja peamiselt loomaaia talitajaile mõeldud sisekoolitus, kus käsitletakse teemasid loomaaianduse ajaloost kuni tänapäevaste loomapidamise ja liigikaitselise tegevuse põhimõteteni. Seminari vormis koolitusel tegeldakse loomade heaolu hindamise, käitumise ja elukeskkonna rikastamise, treenimise, sotsialiseerimise, veterinaarprobleemide tuvastamise ning ka külastajate vajaduste ja soovide arvestamisega.

Loomaaed alustab kõrvitsate ja muude aiasaaduste kogumist loomadele. Põhjaväravas, Paldiski mnt 145 on olemas ka kogumiskastid. Kõrvitsate loomaaeda toomiseks saab transporti tellida loomaaia kodulehe vahendusel.

Tänavu võtab loomaaed vastu ka tammetõrusid, kuid need peavad olema korjatud kinniselt territooriumilt, kuhu metsloomad ei pääse, ning ei tohi olla hallitanud. Tõrud lähevad loomaaia insektaariumi raagritsikatele pisikeste tammepuukeste kasvatamiseks.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto