Sisukord
Eesti
Postimees
16.09.2017
Eesti Lembelind sai uue elupaiga Mõisaomanik peab leppima ootamatute külalistega Ootamatu majanduskasv tegi eelarve koostamise lihtsaks Prantsuse kolonel: võõrleegioni Eestisse tulek oli juhus (44) Endine mõisaomanik: kaks võõrast sain toast kätte (7) Välismaa Politsei tunnistas Londoni rongiplahvatuse terrorirünnakuks Junckeri optimistlik musi (5) Birmas ägenevad tapatalgud (2) Arvamus Juhtkiri: valitsus šampanjavannis (6) Marti Aavik: nad peavad sind napakaks (20) Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Haapsalu maffia lõpulüli (1) Tugev teoorias, nõrk praktikas (12) Valge mees oskab hüpata! Postimees 1928. aastal: Soome-Rootsi lihasõda Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Kultuur Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Aja auk. Kontroll Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Sport Põlvetraumad – freestyle-suusatamise kutsehaigus Võitmatu Kelly raske seis Mart Soidro: terves kehas terve vaim (3) Singapuri etapp: strateegiliste plaanide ja otsuste tõehetk Sloveenia tähelennu pant – meeskonnatöö AK Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Juurikas: munapiiks on tervisele kasulik Juurikas: Märt Sults lummab Euroopat Prognooside tegemise kunst ja teadus Mihkel Kunnus: tarkus istub korraga kahel toolil Mart Juure gooti stiilis unenäod Kuidas ärkamisajal armastati? (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Aja auk. Kontroll Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Arter E-riigi reliktid Сәттілік* ehk reisikiri pulmapeost Kasahstanis Olümpiastaadion, kus eestlane Guinnessi rekordiga hakkama sai Greyp G12S – elektriratas edasijõudnutele Orkaanipaanika: paanikast saab kasu lõigata Horoskoop Lisatud galerii! Disaini- ja mööblimessi Habitare paneb ideed lendama Filmiarvustus «Madame»: pentsik printsess Pariisis Seljakotid selga! Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Pealinna parima pitsa jahil Uus kuum sai Tartust Riiga jalgrattaga – kuidas siis veel? Tiina Park: Gruusia või Kruusia (2) Sõiduproov: Renault Alaskan. Kõva tööloom, pop pintsak seljas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lembelind sai uue elupaiga

1 min lugemist
Lembelind FOTO: Ene Lehtmets

Neljapäeval toodi loomaaeda omapärane sinimustvalge sulestikuga lembelind (pildil). Augusti alguses Tallinnast Petrooleumi tänavalt leitud väikese papagoi peremehi leidjal tuvastada ei õnnestunud ja nii kolis linnuke elama loomaaia looduskooli eluslooduse klassi.

Teisipäeval aga leidis tee loomaaeda järjekordne noor kanakull, kelle päästeamet Tallinnast Teaduspargi tänavalt üles korjas. Pesapojana rõngastatud lind kosub loomaaias ja pääseb seejärel taas loodusesse.

Möödunud laupäeval sündis poeg ameerika piisonil. Esialgu koos emaga tagaaedikus kosuv vasikas pääseb õige pea karja hulka ja külastajate ette. Ka muskusveiste kari on nüüd jälle koos ja mai alguses sündinud muskusveisetüdruk Kaja tunneb end karjas turvaliselt. Pulmaaeg on alanud alpakadel ja lakklammastel.

Teravmokk-ninasarvik Kigomal käisid neljapäeval külas vaderid Royal Grace’i ilukliinikust ja tõid pruukosti. Ka täna kell 13 kõneldakse ninasarvikutest ja uudistatakse neid lähemalt. Lahendada saab ninasarvikuristsõna.

Tallinna loomaaias 2010. aastal sündinud luitekass asus kesknädalal teele Tšehhi Brno loomaaeda.

Esmaspäeval läks lahti kuni aasta lõpuni kestev ja peamiselt loomaaia talitajaile mõeldud sisekoolitus, kus käsitletakse teemasid loomaaianduse ajaloost kuni tänapäevaste loomapidamise ja liigikaitselise tegevuse põhimõteteni. Seminari vormis koolitusel tegeldakse loomade heaolu hindamise, käitumise ja elukeskkonna rikastamise, treenimise, sotsialiseerimise, veterinaarprobleemide tuvastamise ning ka külastajate vajaduste ja soovide arvestamisega.

Loomaaed alustab kõrvitsate ja muude aiasaaduste kogumist loomadele. Põhjaväravas, Paldiski mnt 145 on olemas ka kogumiskastid. Kõrvitsate loomaaeda toomiseks saab transporti tellida loomaaia kodulehe vahendusel.

Tänavu võtab loomaaed vastu ka tammetõrusid, kuid need peavad olema korjatud kinniselt territooriumilt, kuhu metsloomad ei pääse, ning ei tohi olla hallitanud. Tõrud lähevad loomaaia insektaariumi raagritsikatele pisikeste tammepuukeste kasvatamiseks.

Seotud lood
15.09.2017 18.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto