Sisukord
Sport
Tänane leht
16.09.2017
Eesti Lembelind sai uue elupaiga Mõisaomanik peab leppima ootamatute külalistega Ootamatu majanduskasv tegi eelarve koostamise lihtsaks Prantsuse kolonel: võõrleegioni Eestisse tulek oli juhus (44) Endine mõisaomanik: kaks võõrast sain toast kätte (7) Välismaa Politsei tunnistas Londoni rongiplahvatuse terrorirünnakuks Junckeri optimistlik musi (5) Birmas ägenevad tapatalgud (2) Arvamus Juhtkiri: valitsus šampanjavannis (6) Marti Aavik: nad peavad sind napakaks (20) Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Haapsalu maffia lõpulüli (1) Tugev teoorias, nõrk praktikas (12) Valge mees oskab hüpata! Postimees 1928. aastal: Soome-Rootsi lihasõda Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Kultuur Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Aja auk. Kontroll Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Sport Põlvetraumad – freestyle-suusatamise kutsehaigus Võitmatu Kelly raske seis Mart Soidro: terves kehas terve vaim (3) Singapuri etapp: strateegiliste plaanide ja otsuste tõehetk Sloveenia tähelennu pant – meeskonnatöö AK Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Juurikas: munapiiks on tervisele kasulik Juurikas: Märt Sults lummab Euroopat Prognooside tegemise kunst ja teadus Mihkel Kunnus: tarkus istub korraga kahel toolil Mart Juure gooti stiilis unenäod Kuidas ärkamisajal armastati? (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Aja auk. Kontroll Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Arter E-riigi reliktid Сәттілік* ehk reisikiri pulmapeost Kasahstanis Olümpiastaadion, kus eestlane Guinnessi rekordiga hakkama sai Greyp G12S – elektriratas edasijõudnutele Orkaanipaanika: paanikast saab kasu lõigata Horoskoop Lisatud galerii! Disaini- ja mööblimessi Habitare paneb ideed lendama Filmiarvustus «Madame»: pentsik printsess Pariisis Seljakotid selga! Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Pealinna parima pitsa jahil Uus kuum sai Tartust Riiga jalgrattaga – kuidas siis veel? Tiina Park: Gruusia või Kruusia (2) Sõiduproov: Renault Alaskan. Kõva tööloom, pop pintsak seljas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Soidro: terves kehas terve vaim

3 min lugemist
President Kersti Kaljulaid poolmaratoni finišis FOTO: Erik Prozes

Eelmisel nädalavahetusel ja ka järgmistel päevadel pakkus palju kõneainet Tallinna Maraton, kus kolme päeva jooksul osales üle 18 000 liikumisharrastaja 56 riigist. Ja nagu ikka nii mastaapsete ürituste puhul, leidub voolule vastu ujujaid, kes siunasid sotsiaalmeedias nii korralduskomiteed kui ka provokatsioonile allunud jooksjaid-kõndijaid. Ajuti jäi mulje, et selliseid kannatusi koges kesklinna ja Kalamaja rahvas viimati 1944. aasta märtsipommitamise ajal.

Tellijale Tellijale

Veerandsada aastat tagasi ilmestasid Tallinna linnapilti reklaamplakatid «Käes on «Rumba» aeg». Vanemad inimesed ehk veel mäletavad  neid uuenduskuuri läbi teinud halbu sigarette, mida tõmmati viimases hädas. Mäletan, et kõmpisime Mart Juurega ilmselt samal trassil, kus 25 aastat hiljem toimus jooksuüritus ja seda plakatit nähes ta ehmatas: «Kas olukord on tõesti nii hull?!?»

Nüüd on käes jooksuaeg. Mäletan, et esimesed terviserajad tekkisid okupeeritud Eestis 80ndate aastate alguses. Eks sporti tehti ju ka vene ajal, aga vähemasti Saue Sarapiku-nimelisel terviserajal oli tavaliselt kohal peale minu veel vaid üks villastes dressides taat, kes palki sikutas. Saue oli siis alev, kõik tundsid praktiliselt kõiki ja üldlevinud arvamus oli, et vanamees on veidrik. Nüüd? Minge ilusa ilmaga ükskõik millisele terviserajale ja te kohtate seal sadu spordisõpru.  «Minge metsa!» nagu soovitasid jooksuvastased Facebookis.

15.09.2017 18.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto