Sisukord
Nädala näod
Postimees
16.09.2017
Eesti Lembelind sai uue elupaiga Mõisaomanik peab leppima ootamatute külalistega Ootamatu majanduskasv tegi eelarve koostamise lihtsaks Prantsuse kolonel: võõrleegioni Eestisse tulek oli juhus (44) Endine mõisaomanik: kaks võõrast sain toast kätte (7) Välismaa Politsei tunnistas Londoni rongiplahvatuse terrorirünnakuks Junckeri optimistlik musi (5) Birmas ägenevad tapatalgud (2) Arvamus Juhtkiri: valitsus šampanjavannis (6) Marti Aavik: nad peavad sind napakaks (20) Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Haapsalu maffia lõpulüli (1) Tugev teoorias, nõrk praktikas (12) Valge mees oskab hüpata! Postimees 1928. aastal: Soome-Rootsi lihasõda Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Kultuur Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Aja auk. Kontroll Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Sport Põlvetraumad – freestyle-suusatamise kutsehaigus Võitmatu Kelly raske seis Mart Soidro: terves kehas terve vaim (3) Singapuri etapp: strateegiliste plaanide ja otsuste tõehetk Sloveenia tähelennu pant – meeskonnatöö AK Kätlin Kaldmaa: Kaladest ja puudest, inimestest ja laevadest Superministeerium kui monument Exceli tabelile (4) Juurikas: munapiiks on tervisele kasulik Juurikas: Märt Sults lummab Euroopat Prognooside tegemise kunst ja teadus Mihkel Kunnus: tarkus istub korraga kahel toolil Mart Juure gooti stiilis unenäod Kuidas ärkamisajal armastati? (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Diiva Barcelonast Nobelist Kurt Wüthrich sai Eesti teadusest aimu Endel Lippmaa kaudu (1) Nädala plaat. Lateraalne evolutsioon Aja auk. Kontroll Tiina Kaukvere: ma olen müüdimurdja (18) Arter E-riigi reliktid Сәттілік* ehk reisikiri pulmapeost Kasahstanis Olümpiastaadion, kus eestlane Guinnessi rekordiga hakkama sai Greyp G12S – elektriratas edasijõudnutele Orkaanipaanika: paanikast saab kasu lõigata Horoskoop Lisatud galerii! Disaini- ja mööblimessi Habitare paneb ideed lendama Filmiarvustus «Madame»: pentsik printsess Pariisis Seljakotid selga! Karin Rask: Mulle meeldivad lood, mis esitavad vaatajale väljakutse Pealinna parima pitsa jahil Uus kuum sai Tartust Riiga jalgrattaga – kuidas siis veel? Tiina Park: Gruusia või Kruusia (2) Sõiduproov: Renault Alaskan. Kõva tööloom, pop pintsak seljas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tugev teoorias, nõrk praktikas

2 min lugemist
Maire Reest FOTO: Illustratsioon: Andrus Peegel

Maire Reest sai Kaagvere kooli direktori kohusetäitjast selle juhiks 2011. aastal, enne seda töötas ta haridus- ja teadusministeeriumis. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli käsitöö ja kodunduse aineõpetajana. Millalgi läinud kümnendil külastas Reest aga esimest korda Norrat ja sealne lastekaitsesüsteem jättis talle sedavõrd sügava mulje, et nüüd üritab ta midagi sarnast teha ka Tartumaal Mäksa vallas asuvas väikeses külas.

Tellijale Tellijale

Just Reesti ajal jõudis kauaoodatud riigi rahalaev lõpuks Kaagverre ning tunamullu detsembris valmis 5,5 miljoni euro eest õppe- ja elukompleks, mis pidi naise ideed teoks tegema: uus koolimaja, peremaja ning kuus rühmakodu. Kool sai ka uue ja ambitsioonika nime – Maarjamaa hariduskolleegium. Kaagvere kooli uuendamise hinnaks oli Vastseliina internaatkooli sulgemine.

Väga erinevate probleemidega laste kokkukogumine Kaagverre on Reesti juhtimisel muudkui jätkunud. Mullu sügisel sai tütarlastekoolist ka poistekool ning asjad hakkasid üha enam käest minema. Ja nagu Postimees sel nädalal ka kirjutas, kaotas Reest selle õppeaasta algul täielikult kontrolli koolis toimuva üle.

15.09.2017 18.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto