Sisukord
Maailm
Postimees
22.09.2017
Eesti Saksamaa on valimiste eel küberohtudest teadlik Kõlvart nopib sportlastega Põhja-Koreas medaleid (2) Digiarutelu meelitab Eestisse Euroopa liidrid eesotsas Merkeli, Macroni ja Mayga Lahkus legendaarne poliitik Lauristin: hirmulaine sunnib küsima, kas eestlased on endas selgusel (46) Majandus Angry Birdsi looja tahab ehitada tunneli hiinlaste rahaga (1) USA keskpank hakkab rahamassi vähendama (1) Adamson: tahan näha, kas Versobankis on võimalik teha läbipaistvat äri Välismaa Sotsiaalmeedial on Saksamaa valimiskampaanias tähtis roll Kästud unustada: NKVD põletas tšetšeenide küüditamise ajal mitusada inimest (4) Moskva keelas filmi massimõrvast: see on väljamõeldis Arvamus Bruno Mölder: keeletu mõttelugu? (3) Karmo Tüür: keda valida – valimised kui investeering (4) Henrik Roonemaa: miks Apple nii edukas on ja mis temast edasi saab (1) Juhtkiri: vali Keskerakond või lähed põrgu (4) Ekspert: sakslased hääletavad stabiilsuse poolt (1) Marti Aavik: keel, loeng ja võim (8) Postimees 1994. aastal: bussisõit pole lõbuasi Kultuur Vaimustuse ja veendumusega moodsa teatri poole Kultuuri lühiuudised Sport Pyeongchangi olümpiale sõidab väikseim Eesti koondis pärast 2002. aastat (1) Tanel Laanmäel opereeriti mõlemat põlve Video: kas Mattias Käit pääseb homme põhitiimis platsile? Kalevi kaotus näitas kätte seni märkamata jäänud murekohad ROKi põhjakorealasest liige tõmbas pinged maha Heiki Pruuli olümpiaessee: võit iga hinna eest? Cretu töö Venemaal koondist ei takista, Eesti osaleb uues Euroopa liigas Tartu Puhja vallavanem: mujal polnud kergliiklusteele ruumi (1) Sügisesse jäänud teeremont pikendab hommikusi ummikuid Südamekujulises pargis seisev ausammas pääses omal ajal napilt õhkulaskmisest Emajõe-Suursoo külastuskeskuse seis on endiselt segane Euroopa õpilasteaduse tippsündmusel esinevad kaks Tartu noort Veteranratas veereb oma kahekümnendat maratoni Ene Mihkelson pühendas tähelepanu sõnale (1) Mariann Raisma: milline võiks olla Tartu uus kultuurikeskus? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kästud unustada: NKVD põletas tšetšeenide küüditamise ajal mitusada inimest

6 min lugemist
75-aastane Salamat Gajev. FOTO: Jaanus Piirsalu

«Tallis hukkus mul 14 sugulast. Kõige vanem, 110-aastane, oli onu Tuta. Kõige nooremad oli kaksikud, kes sündisid samal öösel seal tallis. Kõik nad põletati elusalt  või lasti maha, kui nad püüdsid tulest pääseda,» räägib Salamat Gajev ja loeb mulle kõik need oma sugulased nimepidi ette. 

Tellijale Tellijale

Ta räägib ilma suurema emotsioonita, sest on oma sugulaste hukkumise lugu uurinud üle 50 aasta. Kuritegu, mida hoolimata väljakaevatud põlenud surnukehadest ei taha keegi eriti tunnistada.

Üheks koledaimaks näiteks Teise maailmasõja aegsetest Natsi-Saksamaa kuritegudest tõi Nõukogude Liidu propaganda aastakümneid ühe Valgevene küla – Hatõni veresauna. Kättemaksuks punaste partisanide tapetud Saksa sõdurite eest põletasid SS-lased 1943. aastal seal elusalt või lasid maha 150 külaelanikku.

21.09.2017 23.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto