Sisukord
Olümpia
Postimees
23.09.2017
Eesti Ülikool ja emakeel (1) EKRE kardab õiguskomisjonis kambakat (55) Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi turule Kaagvere erikooli juht lahkub tuleval nädalal ametist Kohus mõistis oma naise süüdanud süürlase pikaks ajaks vangi Välismaa Aina enam Saksa geisid valib paremäärmuslasi «Luku taga» hullunud Makedoonia üritab saada Euroopaks Impulsiivne Angie (1) Saksamaa alustas lõpuspurti Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Postimees 1935. aastal: viljakoristamise talgute verine lõpp Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Juhtkiri: austagem fakti, hoidkem mõttevabadust Ülikool ja emakeel (1) Impulsiivne Angie (1) Kelly, sul on aega! Elagu trupp! Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Mart Kivastiku veste: metsavennad, me võidame niikuinii! (18) EKI keelekool: kas hundil ja heal lapsel ikkagi mitu nime? Kultuur Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Elagu trupp! Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Sport Kelly, sul on aega! Kanter innustab lapsi, sära silmis ja katsetab peagi uut ametit Põhja-Koreas käinud Bramanis: olümpiaboikott on tõenäoline Killing sihib vähemalt poolfinaali Tarbija Millist telefoni valida esimese klassi õpilasele? (3) AK Andres Adamson: mis juhtus tegelikult Harju Pangaga? (3) Juurikas. Viimane veerg Usk ja sõjakus seestpoolt (2) Varastega mestis ( : ) Ene Mihkelsoni raske pärand (1) Püüd ületada unustus ning tunnistada minevikku Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Paul Tammert: tulemas on rasked ajad, kus senised elukorralduse alused võivad hakata vankuma (7) Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Arter Horoskoop Uus Waksal vanas vaksalis Kuhu minna Diplomaat ja teadur Kalev Stoicescu: sõjaohust räägitakse meil liiga palju (4) Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Rattaässad sirutavad presidendile poris abikäe Juutide uusaastapüha Tallinnas (2) Zapadi vaiksed värvilised külad Olümpiarajatis: Cresta kelgurada, kõige amatöörlikum olümpiaareen Õunakooki. Aga vanamoodi Ülikonnarevolutsioon: unusta vana pintsak ja avasta uus! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Olümpiarajatis: Cresta kelgurada, kõige amatöörlikum olümpiaareen

3 min lugemist
  • Cresta rada on kelgutajate Meka.
  • Tänagi tuleb rajal arvestada kohalike reeglitega.
Cresta rada on uljaspeade seas hinnatud trass tänaseni. FOTO: SCANPIX

Olümpialiikumisele aluse pannud prantslane Pierre de Coubertin oli avara pilguga visionäär, ometi peitub tema seisukohtade hulgas mõndagi sellist, mis tundub praegusele lehelugejale ilmselt arusaamatu ja iganenuna. Näiteks uskus ta, et tõeline olümpiasportlane võib olla vaid amatöör, kes ei taha spordiga raha teenida, ja vaid meesterahvas. Naiste sport talle ei sümpatiseerinud.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kuigi tänapäeval on olümpialiikumine säärastest piirangutest õnneks vaba, eksisteerib maailmas üks kunagine olümpiaareen, kus nimetet unistus elab endiselt. Starti lubatakse seal tõepoolest ainult mehi ja need mehed peavad end tõepoolest amatöörideks.

Kõnealune areen asub Šveitsis kuulsas talispordikeskuses Sankt Moritzis ja seda nimetatakse Cresta kelgurajaks. Alates 1885. aastast ühes ja samas paigas asunud legendaarne looduslik kelgurada on skeletonisõidu eelkäija ehk Cresta stiilis kelgutamise häll ja üldse ainus koht, kus saab seda sporti kogu eheduses harrastada.

22.09.2017 25.09.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto