R, 27.05.2022

Eesti jalgpallur Põhja-Korea raketikatsetuse keskel

Merili Luuk
Eesti jalgpallur Põhja-Korea raketikatsetuse keskel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Erik Paartalu (vasakul)
Erik Paartalu (vasakul) Foto: Joe Giddens/EMPICS Sport

Põhja-Korea on viimastel nädalatel teinud hirmutavaid samme, mis peaksid turistid diktaatorlikust riigist eemale hoidma. Riiki pidid kohati sunniviisiliselt külastama aga India superliiga klubi Bengaluru FC jalgpallurid, kes kohtusid Aasia liiga tsoonisiseses poolfinaalis Pyongyangi klubiga April 25. Kuigi minek oli ohtlik, tunnistas Bengalurus mängiv Eesti päritolu poolkaitsja Erik Paartalu BBC-le, et ei kahetse seda külastust. Tõsi, pallureid hirmutas tõik, et just nende reisi viimasel päeval otsustas diktaator Kim Jong-un teha järjekordse raketikatsetuse.

Paartalu uuris enne Põhja-Koreasse reisimist Aasia jalgpalliliidult, kas sinna on üldse turvaline minna. «Üks asi on sõjakoldes või ebastabiilses piirkonnas mängimine, aga Põhja-Korea on täiesti teistsugune. Austraalia valitsus andis hoiatuse Põhja-Koreasse mitte reisida, seal pole ühtegi konsulaaresindust ega saatkonda ning oli tuumasõja oht. Enne lahkumist astusime me tundmatusse, kohale jõudes oli see aga puhas äri.»  

Varem Austraalia, Hiina, Katari ja Lõuna-Korea klubides mänginud Paartalu sai Pyongyangi lennujaama maandudes šoki: lennujaam oli täiesti tühi.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles