Sisukord
Eesti
Postimees
21.09.2017
Eesti Inspektsioon palub uurida superministeeriumi puudusi ERRi suurtoimetusi asuvad juhtima Killandi, Samost ja Kala E-ehmatus läks eesti rahvast mööda (5) Ravijärjekordade lühendamiseks läheb 35 miljonit (1) Sügisvihm ajas Soomaal jõed üle kallaste Jumalaga, Ene! Majandus Norra naftafondi uskumatu kasv (2) Graafik: palgakasv hääbub pärast 40. sünnipäeva (1) Välismaa Riik, mis on veetnud viimase kuu katastroofide meelevallas ÜRO Peaassamblee näitas otstest hargnevat maailma Saatuse iroonia: mehhiklased mälestasid katastroofi päeval 1985. aasta maavärina ohvreid Kaljulaid rõhutas vajadust ÜRO-d reformida (2) Arvamus Nils Niitra: enne kui kaebad, mõtle (7) Edasi 1982. aastal: nüüd kartulipõllul Ave Lauren ja Mari-Liis Jakobson: sisserände punktisüsteem pole võluvits Juhtkiri: alistumine või normaalsus (2) Kultuur Sonaat pillile, mida ei ole olemas, ja veel muusikat Rahvusooperi uus hooaeg tuleb rahvuslik Sport Viha naise surma pärast ajas Ferdinandi poksiringi Eestisse naasev Bamba Fall ootab Egiptuses viisat Annemiek van Vleuten - surmasuust aastaga maailmameistriks Tartu Reformierakonnale koidab Tartus taas supertulemus Keskerakond viskas oma ridadest välja kolm «ohvitseri» (1) Kas uus puutüli? Vabadussõja südamekujulise memoriaali pärnadesse löödi saed sisse (4) Ilmatsalu rahvas võib taas puhast vett juua Kantri hotell paneb uksed kinni Nelja rajaga tee ei korva iial kiirrongi puudumist (1) Risto Mets: turismis tuleb meelde jääda Filosoof: emotsioonideta ei suudaks me isegi seda otsustada, mida hommikul süüa (7) Tantsijad lisasid Tartu tuntud kohtadele tavatut värskust Rõngu talunaise päevaraamat annab ajaloo keerdkäikudele inimliku mõõtme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Inspektsioon palub uurida superministeeriumi puudusi

2 min lugemist
Superministeeriumi hoone. FOTO: Erik Prozes

Mitu Tallinnas nn superministeeriumis töötavat inimest on uut töökohta puudutavate muredega pöördunud tööinspektsiooni poole, mistõttu saatis viimane hiljuti Riigi Kinnisvara ASile (RKAS) märgukirja, milles ärgitab esile kerkinud probleemidega tegelema.

Märgukirjale alla kirjutanud tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu avaldas heameelt, et ministeeriumid on saanud endale uued moodsad tööruumid Tallinna kesklinnas.

«Kahjuks on meie poole pöördunud töökeskkonnaalase järelevalve menetluse alustamiseks mitu murelikku teenistujat, kes on väljendanud rahulolematust töökorraldusega ja töökeskkonna olukorraga uutes ruumides,» lisas ta kirja sissejuhatuses.

Maripuu tõi välja, et inspektsioon üritas RKASiga koostööd teha juba hoone valmimisel, kuid peab nüüd esile kerkinud probleemid uuesti üle käima. Inspektsioon leiab, et ministeeriumide töökeskkonna spetsialistid võiksid kõik probleemid kaardistada ja seejärel võiksid kõik hoones tegutsevad ministeeriumid koos RKASi esindajatega neid lahendama asuda.

«Kui tööruumide valgustus lülitub automaatselt välja, võivad töötajad olla ohustatud,» teatas inspektsioon märgukirjas. Seetõttu tuleks inspektsiooni hinnangul anda inimestele selged juhised, millist teed mööda liikuda, kui tuled on parajasti kustunud. Samuti tuleks töötajatele teada anda, mis kell tuled täpselt kustuvad.

Ehkki olemas on avariiväljapääsude tuled, ei valgusta need inspektsiooni teatel kogu ruumi. Lisaks võib teel olla takistusi, mille otsa võib keegi komistada.

Lisaks juhtis tööinspektsioon tähelepanu takistustele liikumisteedel. Nii soovitas inspektsioon läbi mõelda tööruumide paigutuse ning kui ruumides on veel lahti pakkimata kast või mööblit, siis tuleks need ühte kohta koondada ja vajadusel lindiga piirata.

Päevavalguse osas soovitab inspektsioon võimaldada töötajal valida töökohta sedasi, et päike talle silma ei paistaks. Kuna uhiuues hoones on ka palju klaaspindu, mis võivad potentsiaalseks ohuks osutuda, pani inspektsioon ette klaasseinad ja -uksed kindlasti märgistada.

RKASi turundusjuht Mariaana Sõnajalg ütles kirjale vastuseks, et hoone projekteeris selle omanik 2Torni OÜ ja rajamisel arvestati töökeskkonnale esitatud nõuetega. Lisaks oli kasutusloa saamise eelduseks, et hoone vastaks kõigile riigis kehtivatele määrustele ning hindamise käigus kontrolliti muu hulgas ka töökeskkonna valgustuse ja ventilatsiooni vastavust normidele.

Seotud lood
20.09.2017 22.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto