Sisukord
Uudised
Tänane leht
20.09.2017
Eesti Tallinnas Keskerakonnata võimuliitu ei sünni (14) «Pilvede värvide» ooperiversioon esietendub reedel Leedu kurikaelte uskumatud seiklused (2) Päästeamet tunnustas elupäästjaid Majandus Äpp aitab IT-asjatundjatel parema töö leida Ryanairi suur fopaa (3) Välismaa Meeleheitel migrandid seavad sihi üle ohtliku Musta mere Korraga tegid Kataloonias ilma kaks libabaltlast (2) Katalaani iseseisvuslased võtsid libaeestlase libauudist tõe pähe (52) Zapadi õhutõrjeharjutus osutus säästulahinguks Arvamus Tuul Sepp: valgus kui inimese ja loomade vaenlane (3) Erkki Bahovski: Ida-Euroopa neegrid (26) Tanel Tammet: ID-kaart ning e-riigi bioloogia (3) Avo-Rein Tereping: erikool – kas hotell või (ajutine) kodu? (18) Evelyn Kaldoja: Terra Lliure II? (3) Juhtkiri: meie numbriteater, teater number üks! (4) Postimees 1924. aastal: elektrirongiga saab Pääskülla! Kultuur Kuu aega kunsti väikelinna miljöös Sport Sildaru põlve hakkavad uurima tippspetsialistid (4) Kalev/Cramole tõi võidu lühike koosseis Andres Sõbra korvpallikommentaar: Euroopa korvpall muutub üha NBA-likumaks, USA rahajõmmid värisegu! Tartu Õlletehase uues pääslas vaatab vastu põnev tükike Tartu linna ajaloost Kaherattalisel saab nüüd raeplatsilt Annelinna nagu niuhti (3) Vihm sunnib kartulikasvatajaid ööpäev läbi tööd tegema (2) Biomeedikumi lekkiv fassaad ja soojustus vahetatakse välja (1) Aerutamisklubid vaidlevad kohtus vara üle Ärksad noored jälgivad poliitlubadusi kullipilgul Hannes Klaas: Tartu peab oma suu avama Tartlane ajab reisiraamatus mõnusat saunalavajuttu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Biomeedikumi lekkiv fassaad ja soojustus vahetatakse välja

1 min lugemist
Praegu renoveerivad ehitajad biomeedikumi fassaadi, hoovipoolsed küljed saavad uue ilme järgmise aasta augustiks. FOTO: Margus Ansu

Kaheksateist aastat tagasi valminud biomeedikumi fassaad tuleb välja vahetada, sest kehva ehituskvaliteedi tõttu sattus sajuvesi soojustuskihi vahele.

Sügisel 1999 valminud Tartu ülikooli biomeedikumi hoone oli omal ajal Eesti üks moodsamaid ja ka kallimaid hooned, mille ehitamiseks kulus üle kahesaja miljoni krooni ehk üle 13 miljoni euro. Nüüd, veidi vähem kui kakskümmend aastat pärast hoone valmimist tuleb ehitajatel välja vahetada hoone fassaad ning kogu soojustus.

Selgus, et biomeedikumi fassaadi parapett ehk rinnatis hakkas lekkima. «Fassaadi renoveeritakse, sest hoone parapetis esines ehitusvigu, mille tagajärjel pääses sajuvesi soojustuskihti ning see vähendas hoone energiatõhusust,» selgitas Tartu ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel.

Et sajuvesi oli suurt kahju teinud ka biomeedikumi soojustusele, vahetavad ehitajad lisaks fassaadidetailidele välja kogu hoone soojustuse. Kui varem oli hoone soojustuskiht 15 sentimeetrit, siis nüüd tuleb see 20 sentimeetri paksune.

«Hoonel puudub energiamärgis ning otseseid energiatõhususnõudeid ehitajale esitatud ei ole,» lisas Pagel. Siiski on konkreetsed nõudmised ehitajale välispinna krohvi ilmastikukindluse ja vastupidavuse kohta.

Fassaadi ehitustöid teevad osaühingud Villaare ja Norete Grupp, kellega ülikool sõlmis lepingu selle aasta juuli viimasel päeval. Ehitustöid alustati juba augusti alguses.

«Töid tehakse kahes etapis. Esimeses etapis renoveeritakse hoone peafassaad ja Riia tänava poolne fassaad, teises etapis hoone hoovipoolsed fassaadid,» märkis Heiki Pagel. 

Esimene etapp peaks lepingu järgi valmima juba 15. oktoobriks ning teise etapi tähtaeg on 1. august 2018. Fassaadi rekonstrueerimine läheb Tartu ülikoolile maksma ligi 600 000 eurot.

Praegu pole teada, kas ja kui palju ehitus- ja renoveerimistöid veel biomeedikumi ja ka teisi Tartu ülikooli hooneid ees ootab. «Tööde nimekiri on pikk, kuid järgmise aasta eelarved ei ole veel paika pandud. Need kinnitatakse alles aasta lõpus, seega ei ole tulevased remondiplaanid veel selged,» märkis Pagel.

Seotud lood
19.09.2017 21.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto