Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.09.2017
Eesti Tallinnas Keskerakonnata võimuliitu ei sünni (14) «Pilvede värvide» ooperiversioon esietendub reedel Leedu kurikaelte uskumatud seiklused (2) Päästeamet tunnustas elupäästjaid Majandus Äpp aitab IT-asjatundjatel parema töö leida Ryanairi suur fopaa (3) Välismaa Meeleheitel migrandid seavad sihi üle ohtliku Musta mere Korraga tegid Kataloonias ilma kaks libabaltlast (2) Katalaani iseseisvuslased võtsid libaeestlase libauudist tõe pähe (52) Zapadi õhutõrjeharjutus osutus säästulahinguks Arvamus Tuul Sepp: valgus kui inimese ja loomade vaenlane (3) Erkki Bahovski: Ida-Euroopa neegrid (26) Tanel Tammet: ID-kaart ning e-riigi bioloogia (3) Avo-Rein Tereping: erikool – kas hotell või (ajutine) kodu? (18) Evelyn Kaldoja: Terra Lliure II? (3) Juhtkiri: meie numbriteater, teater number üks! (4) Postimees 1924. aastal: elektrirongiga saab Pääskülla! Kultuur Kuu aega kunsti väikelinna miljöös Sport Sildaru põlve hakkavad uurima tippspetsialistid (4) Kalev/Cramole tõi võidu lühike koosseis Andres Sõbra korvpallikommentaar: Euroopa korvpall muutub üha NBA-likumaks, USA rahajõmmid värisegu! Tartu Õlletehase uues pääslas vaatab vastu põnev tükike Tartu linna ajaloost Kaherattalisel saab nüüd raeplatsilt Annelinna nagu niuhti (3) Vihm sunnib kartulikasvatajaid ööpäev läbi tööd tegema (2) Biomeedikumi lekkiv fassaad ja soojustus vahetatakse välja (1) Aerutamisklubid vaidlevad kohtus vara üle Ärksad noored jälgivad poliitlubadusi kullipilgul Hannes Klaas: Tartu peab oma suu avama Tartlane ajab reisiraamatus mõnusat saunalavajuttu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Evelyn Kaldoja: Terra Lliure II?

2 min lugemist

Mitte Hispaania diplomaatidel, vaid katalaani iseseisvuslastel endil õnnestus lõpuks sulatada sümpaatia, mis mul nende vastu oli.

Tellijale Tellijale

Mitte ainult sellega, et nad Kataloonias endas vähemuses (eri küsitluste järgi 34–41%) olles üritavad iseseisvusvastast enamust (49–57%) oma tahte raami manipuleerida. Ja sellega, et nende tegevus eirab juba igasuguseid seadusi ning üritab murendada rahvusvahelist õigust ja head tava. Vaid ka sellega, et oma võitluse nimel on nad libauudistest ja tõemoonutustest keetnud täiesti vabas ja haritud ühiskonnas kokku nii tihke valede supi, et see paneks ka Nigel Farage’i ja Vladimir Putini punastama (kadedusest).

See, kui suvalist Twitteris askeldavat noorukit peetakse massiliselt Eesti valitsuse esindajaks, ning kui kohalik põhiline telekanal hindab sõgeda vene vandenõuteoreetiku väärikaks väliseksperdiks, tunduvad pigem piiskadena üleüldiselt pea peale keeratud inforuumis. Mingi iseseisvuslaste sait olla ka tõemeeli kirjutanud, kuidas Prantsusmaa lihtsalt peab kohe Katalooniat tunnustama. Sest muidu lasevad nad Tarragonasse rajada Hiina mereväebaasi!

19.09.2017 21.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto