Evelyn Kaldoja: Terra Lliure II?

Mitte Hispaania diplomaatidel, vaid katalaani iseseisvuslastel endil õnnestus lõpuks sulatada sümpaatia, mis mul nende vastu oli.

Tellijale Tellijale

Mitte ainult sellega, et nad Kataloonias endas vähemuses (eri küsitluste järgi 34–41%) olles üritavad iseseisvusvastast enamust (49–57%) oma tahte raami manipuleerida. Ja sellega, et nende tegevus eirab juba igasuguseid seadusi ning üritab murendada rahvusvahelist õigust ja head tava. Vaid ka sellega, et oma võitluse nimel on nad libauudistest ja tõemoonutustest keetnud täiesti vabas ja haritud ühiskonnas kokku nii tihke valede supi, et see paneks ka Nigel Farage’i ja Vladimir Putini punastama (kadedusest).

See, kui suvalist Twitteris askeldavat noorukit peetakse massiliselt Eesti valitsuse esindajaks, ning kui kohalik põhiline telekanal hindab sõgeda vene vandenõuteoreetiku väärikaks väliseksperdiks, tunduvad pigem piiskadena üleüldiselt pea peale keeratud inforuumis. Mingi iseseisvuslaste sait olla ka tõemeeli kirjutanud, kuidas Prantsusmaa lihtsalt peab kohe Katalooniat tunnustama. Sest muidu lasevad nad Tarragonasse rajada Hiina mereväebaasi!

19.09.2017 21.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto