Sisukord
Arter
Postimees
23.09.2017
Eesti Ülikool ja emakeel (1) EKRE kardab õiguskomisjonis kambakat (55) Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi turule Kaagvere erikooli juht lahkub tuleval nädalal ametist Kohus mõistis oma naise süüdanud süürlase pikaks ajaks vangi Välismaa Aina enam Saksa geisid valib paremäärmuslasi «Luku taga» hullunud Makedoonia üritab saada Euroopaks Impulsiivne Angie (1) Saksamaa alustas lõpuspurti Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Postimees 1935. aastal: viljakoristamise talgute verine lõpp Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Juhtkiri: austagem fakti, hoidkem mõttevabadust Ülikool ja emakeel (1) Impulsiivne Angie (1) Kelly, sul on aega! Elagu trupp! Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Mart Kivastiku veste: metsavennad, me võidame niikuinii! (18) EKI keelekool: kas hundil ja heal lapsel ikkagi mitu nime? Kultuur Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Elagu trupp! Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Sport Kelly, sul on aega! Kanter innustab lapsi, sära silmis ja katsetab peagi uut ametit Põhja-Koreas käinud Bramanis: olümpiaboikott on tõenäoline Killing sihib vähemalt poolfinaali Tarbija Millist telefoni valida esimese klassi õpilasele? (3) AK Andres Adamson: mis juhtus tegelikult Harju Pangaga? (3) Juurikas. Viimane veerg Usk ja sõjakus seestpoolt (2) Varastega mestis ( : ) Ene Mihkelsoni raske pärand (1) Püüd ületada unustus ning tunnistada minevikku Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Paul Tammert: tulemas on rasked ajad, kus senised elukorralduse alused võivad hakata vankuma (7) Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Arter Horoskoop Uus Waksal vanas vaksalis Kuhu minna Diplomaat ja teadur Kalev Stoicescu: sõjaohust räägitakse meil liiga palju (4) Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Rattaässad sirutavad presidendile poris abikäe Juutide uusaastapüha Tallinnas (2) Zapadi vaiksed värvilised külad Olümpiarajatis: Cresta kelgurada, kõige amatöörlikum olümpiaareen Õunakooki. Aga vanamoodi Ülikonnarevolutsioon: unusta vana pintsak ja avasta uus! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Diplomaat ja teadur Kalev Stoicescu: sõjaohust räägitakse meil liiga palju

16 min lugemist
  • Kaitseuuringute keskuse teaduri arvates pole paanilisel sõjakartusel mõtet.
  • Endine diplomaat ja suursaadik meenutab eredamaid ja lõbusamaid hetki oma tööst.
  • Eestit armastav inimene ei peaks Venemaa propagandasaadetes osalema.
Hoonetekompleksi hoovile, kus asub ka Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus, püstitati paari aasta eest kell, mis on otsekui koopia Trump Toweri juures asuvast ajanäitajast. FOTO: Mihkel Maripuu

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Kalev Stoicescu on kogenud riigikaitse asjatundja ja endine diplomaat, kelle abiga mõtestame lahti meie ümber toimuvat ja arutleme selle valguses, kas soola, tikke ja konserve on endiselt mõistlik näguripäevadeks varuda.

Tellijale

Riigi rahastatav Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus pole hoiatusi andev seirejaam, vaid mõttekoda, millesarnaseid leidub igas endast lugu pidavas ja tõsiseltvõetavas riigis. Siin tegeldakse välispoliitika, julgeoleku ja kaitse küsimustega. Tööd pakutakse kümnele ses vallas suurte kogemustega inimesele. Teadur Grigore-Kalev Stoicescu (52) ülesanne on koguda rahvusvaheliselt aktuaalseid teemasid, neid analüüsida, mõtestada ja seoseid näha. Ta rõhutab, et tuleviku sündmuste ennustamine ja eri stsenaariumide pakkumine on tegelikult juba eos spekulatiivne tegevus, kuid sedagi tuleb teha, lähtudes ratsionaalsest loogikast. «Mis sest, et tänapäeval näeme üha rohkem irratsionaalsust,» muigab Stoicescu, «ja et isegi kõige vähem tõenäoline stsenaarium võib vahel realiseeruda. Eriti on kombeks Venemaal teisi üllatada.»

Ent mis on ometi kõigi hädade algpõhjus, mis ei lase inimkonnal rahumeelselt, konfliktide ja sõdadeta elada?

22.09.2017 25.09.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto