Sisukord
Arter
Postimees
23.09.2017
Eesti Ülikool ja emakeel (1) EKRE kardab õiguskomisjonis kambakat (55) Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi turule Kaagvere erikooli juht lahkub tuleval nädalal ametist Kohus mõistis oma naise süüdanud süürlase pikaks ajaks vangi Välismaa Aina enam Saksa geisid valib paremäärmuslasi «Luku taga» hullunud Makedoonia üritab saada Euroopaks Impulsiivne Angie (1) Saksamaa alustas lõpuspurti Arvamus Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Juhtkiri: austagem fakti, hoidkem mõttevabadust Ülikool ja emakeel (1) Impulsiivne Angie (1) Kelly, sul on aega! Elagu trupp! Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Mart Kivastiku veste: metsavennad, me võidame niikuinii! (18) EKI keelekool: kas hundil ja heal lapsel ikkagi mitu nime? Agu Laisk: teadlane kui Sherlock Holmes (6) Mihhail Lotman: rassistlik piim ja poliitkorrektsus (48) Kultuur Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Elagu trupp! Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Sport Kelly, sul on aega! Kanter innustab lapsi, sära silmis ja katsetab peagi uut ametit Põhja-Koreas käinud Bramanis: olümpiaboikott on tõenäoline Killing sihib vähemalt poolfinaali Tarbija Millist telefoni valida esimese klassi õpilasele? (3) AK Usk ja sõjakus seestpoolt (2) Varastega mestis ( : ) Ene Mihkelsoni raske pärand (1) Püüd ületada unustus ning tunnistada minevikku Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Paul Tammert: tulemas on rasked ajad, kus senised elukorralduse alused võivad hakata vankuma (7) Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Agu Laisk: teadlane kui Sherlock Holmes (6) Mihhail Lotman: rassistlik piim ja poliitkorrektsus (48) Arter Kuhu minna Diplomaat ja teadur Kalev Stoicescu: sõjaohust räägitakse meil liiga palju (4) Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Rattaässad sirutavad presidendile poris abikäe Juutide uusaastapüha Tallinnas (2) Zapadi vaiksed värvilised külad Olümpiarajatis: Cresta kelgurada, kõige amatöörlikum olümpiaareen Õunakooki. Aga vanamoodi Ülikonnarevolutsioon: unusta vana pintsak ja avasta uus! Kaja Kallas: saatuse müstilised keerdkäigud Sõiduproov. Alfa Romeo Stelvio: Itaalia mõistusemurdja Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad?

3 min lugemist
Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Mis juhtub naisega, kui hinnata teda objektina? Kuni ta on noor ja ilus, ei pruugi ta end halvasti tunda. Või kuni tema käes on võim. Muul juhul saab temast vanaraud kohe, kui tarbimisväärtus kaob.

Tellijale

«Victoria ja Abdul» viib vaataja legendaarse kuninganna Victoria aegsesse Briti impeeriumi, kus eaka kuninganna ja noore hindu Abdul Karimi vahel tekib ootamatult säde – väidetavalt tõestisündinud lugu, mis põhineb meespeategelase biograafial. Film pole aga kaugeltki romantiline muinasjutt, mis teeks nukratel ja nurka unustatud tädikestel tuju heaks. Ilusat lõppu, mida olekski ebaloogiline loota, ei tule ka!

See film segab kokku terve hulga päevakajaliselt põletavaid teemasid. Mahakantud vana naise traagika on hea koondnimetaja, piisavalt inimlik ja igaühele mõistetav, et kogu kompotti koos hoida. Traagikaid on loos rohkemgi: võõraviha mujalt tulnute vastu ning terav kultuurikonflikt, milles mõistmise leidmine on kui mitte võimatu, siis igatahes vähetõenäoline. Filmis on ka suure impeeriumi ühtsena hoidmise keerukuse motiiv, mis on samuti tänapäeva üle kantav, ja praegu eriti palju kõneainet pälviv võimuküsimus. Põletav võimuiha laostab inimese moraalselt, olgu ta kuninganna, president või reapoliitik. Esmalt tuleb lõivu maksta avara vaatenurga ja looma mõistusega, seejärel kaob inimlikkus ja jahtub süda. Sellised mustrid korduvad ajaloos sadu ringe ja hämmastav küll – keegi ei õpi teiste vigadest!

22.09.2017 25.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto