Sisukord
Võrkpall
Postimees
22.09.2017
Eesti Saksamaa on valimiste eel küberohtudest teadlik Kõlvart nopib sportlastega Põhja-Koreas medaleid (2) Digiarutelu meelitab Eestisse Euroopa liidrid eesotsas Merkeli, Macroni ja Mayga Lahkus legendaarne poliitik Lauristin: hirmulaine sunnib küsima, kas eestlased on endas selgusel (46) Majandus Angry Birdsi looja tahab ehitada tunneli hiinlaste rahaga (1) USA keskpank hakkab rahamassi vähendama (1) Adamson: tahan näha, kas Versobankis on võimalik teha läbipaistvat äri Välismaa Sotsiaalmeedial on Saksamaa valimiskampaanias tähtis roll Kästud unustada: NKVD põletas tšetšeenide küüditamise ajal mitusada inimest (4) Moskva keelas filmi massimõrvast: see on väljamõeldis Arvamus Bruno Mölder: keeletu mõttelugu? (3) Karmo Tüür: keda valida – valimised kui investeering (4) Henrik Roonemaa: miks Apple nii edukas on ja mis temast edasi saab (1) Juhtkiri: vali Keskerakond või lähed põrgu (4) Ekspert: sakslased hääletavad stabiilsuse poolt (1) Marti Aavik: keel, loeng ja võim (8) Postimees 1994. aastal: bussisõit pole lõbuasi Kultuur Vaimustuse ja veendumusega moodsa teatri poole Kultuuri lühiuudised Sport Pyeongchangi olümpiale sõidab väikseim Eesti koondis pärast 2002. aastat (1) Tanel Laanmäel opereeriti mõlemat põlve Video: kas Mattias Käit pääseb homme põhitiimis platsile? Kalevi kaotus näitas kätte seni märkamata jäänud murekohad ROKi põhjakorealasest liige tõmbas pinged maha Heiki Pruuli olümpiaessee: võit iga hinna eest? Cretu töö Venemaal koondist ei takista, Eesti osaleb uues Euroopa liigas Tartu Puhja vallavanem: mujal polnud kergliiklusteele ruumi (1) Sügisesse jäänud teeremont pikendab hommikusi ummikuid Südamekujulises pargis seisev ausammas pääses omal ajal napilt õhkulaskmisest Emajõe-Suursoo külastuskeskuse seis on endiselt segane Euroopa õpilasteaduse tippsündmusel esinevad kaks Tartu noort Veteranratas veereb oma kahekümnendat maratoni Ene Mihkelson pühendas tähelepanu sõnale (1) Mariann Raisma: milline võiks olla Tartu uus kultuurikeskus? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Cretu töö Venemaal koondist ei takista, Eesti osaleb uues Euroopa liigas

3 min lugemist
Eesti võrkpallikoondis võidutses tänavu Maailmaliiga kolmandas divisjonis. Järgmisel aastal mängitakse taas Euroopa liigat, aga tase peaks seal olema kõvemgi kui tänavusel turniiril. FOTO: fivb.com

Eesti võrkpallikoondist ootavad nui neljaks järgmisel suvel ees lahingud uue näoga Euroopa liigas. Enne liigasüsteemi kinnitamist tuleb veel ära oodata lõplik otsus rahvusvaheliselt alaliidult, kas euroliiga võitjat ootab tulevikus koht Maailmaliigas või mitte.

Tellijale Tellijale

Meie võrkpallilõvid triumfeerisid sel suvel Maailmaliiga kolmandas tugevusgrupis, millega pidanuks kaasnema pääse aste kõrgemale. Aga Maailmaliiga läbis reformi ja uude esindusdivisjoni pääses 16 koondist, neist enamik pika seitsmeaastase lepinguga. Eesti valituks ei osutunud ning lohutuseks pakuti valikut madistada koos 19 saatusekaaslasega alamliigas. See tähendanuks taas kohtumist koondistega nagu Taiwan või Venezuela – sportlikult ebahuvitavad matšid, mis koondise arengule kuidagi kasuks poleks tulnud. Sama meelt olid teisedki Euroopa võrkpallitipud, kes 16 valitu sekka ei kuulunud.

«Istusime Krakowis 16 Euroopa riigiga koos maas ja rääkisime ka tagapool paiknevate koondistega nagu Läti, Suurbritannia ja Taani. Kõigil oli ühesugune arusaam, et sellises formaadis seda turniiri mängida ei taheta,» selgitas Eesti Võrkpalliliidu president ja Euroopa alaliidu asepresident Hanno Pevkur.

21.09.2017 23.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto