Sisukord
Eesti
Postimees
22.09.2017
Eesti Saksamaa on valimiste eel küberohtudest teadlik Kõlvart nopib sportlastega Põhja-Koreas medaleid (2) Digiarutelu meelitab Eestisse Euroopa liidrid eesotsas Merkeli, Macroni ja Mayga Lahkus legendaarne poliitik Lauristin: hirmulaine sunnib küsima, kas eestlased on endas selgusel (46) Majandus Angry Birdsi looja tahab ehitada tunneli hiinlaste rahaga (1) USA keskpank hakkab rahamassi vähendama (1) Adamson: tahan näha, kas Versobankis on võimalik teha läbipaistvat äri Välismaa Sotsiaalmeedial on Saksamaa valimiskampaanias tähtis roll Kästud unustada: NKVD põletas tšetšeenide küüditamise ajal mitusada inimest (4) Moskva keelas filmi massimõrvast: see on väljamõeldis Arvamus Bruno Mölder: keeletu mõttelugu? (3) Karmo Tüür: keda valida – valimised kui investeering (4) Henrik Roonemaa: miks Apple nii edukas on ja mis temast edasi saab (1) Juhtkiri: vali Keskerakond või lähed põrgu (4) Ekspert: sakslased hääletavad stabiilsuse poolt (1) Marti Aavik: keel, loeng ja võim (8) Postimees 1994. aastal: bussisõit pole lõbuasi Kultuur Vaimustuse ja veendumusega moodsa teatri poole Kultuuri lühiuudised Sport Pyeongchangi olümpiale sõidab väikseim Eesti koondis pärast 2002. aastat (1) Tanel Laanmäel opereeriti mõlemat põlve Video: kas Mattias Käit pääseb homme põhitiimis platsile? Kalevi kaotus näitas kätte seni märkamata jäänud murekohad ROKi põhjakorealasest liige tõmbas pinged maha Heiki Pruuli olümpiaessee: võit iga hinna eest? Cretu töö Venemaal koondist ei takista, Eesti osaleb uues Euroopa liigas Tartu Puhja vallavanem: mujal polnud kergliiklusteele ruumi (1) Sügisesse jäänud teeremont pikendab hommikusi ummikuid Südamekujulises pargis seisev ausammas pääses omal ajal napilt õhkulaskmisest Emajõe-Suursoo külastuskeskuse seis on endiselt segane Euroopa õpilasteaduse tippsündmusel esinevad kaks Tartu noort Veteranratas veereb oma kahekümnendat maratoni Ene Mihkelson pühendas tähelepanu sõnale (1) Mariann Raisma: milline võiks olla Tartu uus kultuurikeskus? (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauristin: hirmulaine sunnib küsima, kas eestlased on endas selgusel

8 min lugemist
Marju Lauristin FOTO: Liis Treimann

Eile riigikogu ees Eesti demokraatiat ähvardavaid ohte käsitleval arutelul esinenud sotsiaaldemokraadi Marju Lauristini sõnul on eestlased ennast liberaalset demokraatiat viljeldes petnud. «Üks asi on olla sõnades demokraat, aga teine asi on osata iga päev kõiges järgida neid põhimõtteid,» lausus pärast kohalike omavalitsuste volikogude valimisi tõenäoliselt Euroopa Parlamendist lahkuv Lauristin intervjuus Postimehele.

Tellijale Tellijale

- Kui vaadata graafikuid demokraatia levikust maailmas, siis 2000. aastate keskpaigani toimus pidev kasv. Araabia kevade paiku oli veel jõnksatus üles, aga seejärel on trend pigem langev. Millest see tuleb, et Prantsuse revolutsiooni väärtused vabadus, võrdsus, vendlus  pole enam au sees?

See on väga nutikas tähelepanek. Araabia kevadest alates on toimunud mingi pööre usus demokraatia võitu, sest see tekitas paljudes sügavat pettumust. Kui araabia kevad toimus, siis mitmed inimesed läänest uskusid ja rääkisid ka meile, et me andsime araablastele eeskuju ning et demokraatia puhkeb sama kiirelt õitsele nagu lilled.

21.09.2017 23.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto