Sisukord
Arvamus
Postimees
23.09.2017
Eesti Ülikool ja emakeel (1) EKRE kardab õiguskomisjonis kambakat (55) Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi turule Kaagvere erikooli juht lahkub tuleval nädalal ametist Kohus mõistis oma naise süüdanud süürlase pikaks ajaks vangi Välismaa Aina enam Saksa geisid valib paremäärmuslasi «Luku taga» hullunud Makedoonia üritab saada Euroopaks Impulsiivne Angie (1) Saksamaa alustas lõpuspurti Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Postimees 1935. aastal: viljakoristamise talgute verine lõpp Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Juhtkiri: austagem fakti, hoidkem mõttevabadust Ülikool ja emakeel (1) Impulsiivne Angie (1) Kelly, sul on aega! Elagu trupp! Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Mart Kivastiku veste: metsavennad, me võidame niikuinii! (18) EKI keelekool: kas hundil ja heal lapsel ikkagi mitu nime? Kultuur Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Elagu trupp! Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Sport Kelly, sul on aega! Kanter innustab lapsi, sära silmis ja katsetab peagi uut ametit Põhja-Koreas käinud Bramanis: olümpiaboikott on tõenäoline Killing sihib vähemalt poolfinaali Tarbija Millist telefoni valida esimese klassi õpilasele? (3) AK Andres Adamson: mis juhtus tegelikult Harju Pangaga? (3) Juurikas. Viimane veerg Usk ja sõjakus seestpoolt (2) Varastega mestis ( : ) Ene Mihkelsoni raske pärand (1) Püüd ületada unustus ning tunnistada minevikku Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Paul Tammert: tulemas on rasked ajad, kus senised elukorralduse alused võivad hakata vankuma (7) Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Arter Horoskoop Uus Waksal vanas vaksalis Kuhu minna Diplomaat ja teadur Kalev Stoicescu: sõjaohust räägitakse meil liiga palju (4) Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Rattaässad sirutavad presidendile poris abikäe Juutide uusaastapüha Tallinnas (2) Zapadi vaiksed värvilised külad Olümpiarajatis: Cresta kelgurada, kõige amatöörlikum olümpiaareen Õunakooki. Aga vanamoodi Ülikonnarevolutsioon: unusta vana pintsak ja avasta uus! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Impulsiivne Angie

2 min lugemist
Angela Merkel FOTO: Andrus Peegel

Enne pühapäevaseid Saksamaa üldvalimisi on arutletud, kuivõrd toetavad sakslased kantsler Angela Merkelit ja kui palju tema erakonda Kristlik-Demokraatlikku Liitu. Valimiseelsed uuringud näitavad igatahes mõlemale suurt toetust, näiteks pooldas viimaste küsitluste kohaselt Merkeli jätkamist kantslerina 54 protsenti vastanutest. Seda vaatamata sellele, et võimul on ta juba alates 2005. aastast ning tavaliselt kipuvad kõrgetel kohtadel liiga pikalt istunud poliitikute näod valijaid ära tüütama.

Tellijale

Sellele on lihtne seletus: Saksamaa pole kunagi elanud nii hästi kui praegu. Valitsus supleb eelarve ülelaekumises, tööpuudus – eriti noorte hulgas – on rekordiliselt madal, inflatsioon on olematu, Saksa majandusel läheb hästi. Nagu kirjutas kunagi Bertolt Brecht: «Kõigepealt ninaesine ja siis moraal.» Hästi, et mitte öelda rasvaselt elav Saksa valija on valmis andestama Merkelile ja kristlikele demokraatidele altminekuid või järjepidetust teatud küsimustes, kus oleks tarvis rohkem selgroogu näidata – näiteks suhetes Türgiga, kus valitsus vaatab läbi sõrmede saksa ajakirjanike türmi toppimisele ning Erdogani kihutustööle miljonite Saksamaal elavate türklaste hulgas.

Enne Bundestagi valimisi on üritatud rünnata Merkelit kui teflonkantslerit ja ümmarguse jutu veeretajat – à la meie Jüri –, kes oma arvamust naljalt välja öelda ei taha. Samas on see ebaõiglane, kuna Merkel on teinud oma 12-aastase kantsleriks olemise ajal kaks impulsiivset, ootamatut, kuid väga põhimõttelist otsust.

22.09.2017 25.09.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto