Sisukord
Meedia
Postimees
23.09.2017
Eesti Ülikool ja emakeel (1) EKRE kardab õiguskomisjonis kambakat (55) Eesti Energia siseneb Soome ja Rootsi turule Kaagvere erikooli juht lahkub tuleval nädalal ametist Kohus mõistis oma naise süüdanud süürlase pikaks ajaks vangi Välismaa Aina enam Saksa geisid valib paremäärmuslasi «Luku taga» hullunud Makedoonia üritab saada Euroopaks Impulsiivne Angie (1) Saksamaa alustas lõpuspurti Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Postimees 1935. aastal: viljakoristamise talgute verine lõpp Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Juhtkiri: austagem fakti, hoidkem mõttevabadust Ülikool ja emakeel (1) Impulsiivne Angie (1) Kelly, sul on aega! Elagu trupp! Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Mart Kivastiku veste: metsavennad, me võidame niikuinii! (18) EKI keelekool: kas hundil ja heal lapsel ikkagi mitu nime? Kultuur Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Elagu trupp! Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Siim Kallas: ise majandamine või tasuta vaesus? Milline oleks tänane IME? (48) Sport Kelly, sul on aega! Kanter innustab lapsi, sära silmis ja katsetab peagi uut ametit Põhja-Koreas käinud Bramanis: olümpiaboikott on tõenäoline Killing sihib vähemalt poolfinaali Tarbija Millist telefoni valida esimese klassi õpilasele? (3) AK Andres Adamson: mis juhtus tegelikult Harju Pangaga? (3) Juurikas. Viimane veerg Usk ja sõjakus seestpoolt (2) Varastega mestis ( : ) Ene Mihkelsoni raske pärand (1) Püüd ületada unustus ning tunnistada minevikku Peeter Langovitsi tagasivaade: lõpetamata logiraamat Paul Tammert: tulemas on rasked ajad, kus senised elukorralduse alused võivad hakata vankuma (7) Fotod: Panmunjom – sürreaalselt reaalne maailm (4) Aja auk. Kummaline lugu lendavate taldrikuteta Nädala plaat. Võimeid veel enamaks Arter Horoskoop Uus Waksal vanas vaksalis Kuhu minna Diplomaat ja teadur Kalev Stoicescu: sõjaohust räägitakse meil liiga palju (4) Filmiarvustus «Victoria ja Abdul»: kas vanad naised tõesti armuvad? Rattaässad sirutavad presidendile poris abikäe Juutide uusaastapüha Tallinnas (2) Zapadi vaiksed värvilised külad Olümpiarajatis: Cresta kelgurada, kõige amatöörlikum olümpiaareen Õunakooki. Aga vanamoodi Ülikonnarevolutsioon: unusta vana pintsak ja avasta uus! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juurikas. Viimane veerg

1 min lugemist
Teeme rahval tuju paremaks FOTO: Allan Hmelnitski ja Mart Juur

Tartus avati kergliiklustee

Tartus avati kesklinna Annelinnast lahutav kergliiklustee. Ligi 3,5 kilomeetri laiune ja 4,5 meetri pikkune kergliiklustee asub Turu silla juures ja matab enda alla suurema osa Annelinnast. Kergliiklustee maksimaalne kandevõime on 25 kilogrammi, mistõttu suurema kehakaaluga tartlastel on kergliiklusteel liikumine keelatud. Loodetavasti jääb selline projekt ülikoolilinnas viimaseks.

Elektrilevi uued tariifid

Elektrilevi teatab, et vastavalt uuele hinnakirjale peavad alates 1. jaanuarist 2018 hakkama 1,5 eurost kuutasu lisaks maksma  kõik elektritarbijad, kelle elektritarbimine on jääb alla 250 kwH.

Lisatasu küsimist põhjendab Elektrilevi sellega, et ettevõttel on raha väga vaja, sõltumata sellest, kas elektritarbijad elektrit tarbivad või mitte. Lisatasu rakendamise eesmärk on, et kõik võrguühenduse kasutajad panustavad Elekrilevi juhtkonna ülalpidamisse võrdselt. Seni on juhtkonna toitmiseks ja riietamiseks vajalikku raha saadud lahketelt annetajatelt kodu- ja välismaal, samuti heategevuslike kontsertide ja müstiliste valgusetenduste korraldamisest laekuvatest summadest.

Elektrilevi andmetel puudutab muudatus ligikaudu 68 000 elektritarbijat.

Tolmuimejate võimsust piiratakse

1. septembril hakkas kehtima Euroopa Liidu ökodisani direktiiv, mis langetas tolmuimejate võimsust seniselt 1600 vatilt 900 vatile. Nüüdseks on selgunud, et ka 900-vatine võimsus on tolmuimejate jaoks liiga suur, mistõttu alates 1. oktoobrist langetatakse Euroopa Liidu tolmuimejate võimsus 900 vatilt kolme vatini. Kolmevatise võimsusega tolmuimeja on energiasäästlik ja keskkonnasõbralik. Tavatarbijate jaoks, kelle kodud on tolmutorte täis ja segamini nagu seapesad, ei muutu Euroopa Liidu uuest regulatsioonist midagi.

Kõrvalobin aitab kehakaalu langetada

Texase ülikooli teadlaste värskest uuringust selgub, et kõrvalobin aitab kehakaalu langetada. Kõrvalobina, kummitoa ja öise pasteerimise kombineeritud kasutamise analüüs näitab, et nende mõju sarnaneb rasvumisvastaste ravimite mõjuga. Eriti häid tulemusi saavutatakse, kui kõrvalobinat ja kummituba tehakse pikemate kuuridena. Kõrvalobina ja kummitoa tegemise ajal on munapiiksu ja külakuhja tegemine keelatud, kinnitavad teadlased. 

Seotud lood
22.09.2017 25.09.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto