Sisukord
Maailm
Tänane leht
25.09.2017
Eesti Suur osa Rail Balticust jääb ilmselt tarastamata (14) Millal hakkame rakendustest sõltuma? Riik kaalub võimalust tagada kõigile tasuta arstiabi EKRE viskab erakonna vastu kandideerijad välja Reidi tee vastased avaldasid Kadriorus meelt Kaljulaid innustab riike tehnoloogiasse investeerima Tallinlased orienteerusid autovabal päeval trammi-bussiga Majandus Euroopa Komisjon pööras regionaalsele Eesti LNG-terminalile selja (4) Ta oli seda väärt (2) Välismaa Parempopulistid oleks valmis Baierimaast loobuma KOHALIK VAADE. Värav Ungari piiritaras Saksa sotsiaaldemokraate tabas häving AJAPEEGEL. Kuidas tagasihoidlik venelane maailmalõpu ära hoidis (1) Merkeli valitsemisaeg jätkub Arvamus Neeme Korv: kui puudub tahe küsida, miks (6) Karmen Turk, Marten Kaevats ja Maarja Pild: vaja on robot-krattide seadust (4) Juhtkiri: Merkeli küsimärgid (14) Ahto Lobjakas: Merkel võidab taas (2) Helve Laasik: Jõgeva piirkonnas kütab kirgi Palamuse lasteaia lugu Kultuur Tikk-kontsadel Tormis. Võimalik vaid Brüsselis (2) Millal hakkame rakendustest sõltuma? Sport Berliinist Eesti naiste hooaja tippmark Vaata tipphetki: Kalevi vägev tõus ja vahva võit Metallmehe uus tulemine USA spordiüldsus Trumpile: me ei kuula sind, kaltsakas! (23) Peter Saganile kolmas MM-tiitel järjest! Karjääri lõpetanud Grete Treier innustas tütart Teadus Veel paarkümmend aastat ja esimesed inimesed võivadki Kuule kolida (5) Tartu Tartus avab uksed Baltikumi suurim tubane kettagolfikeskus Vihmane suvi pani põntsu ka suvekohvikutele Ainult ülehomme, ainult Tartus! Krikun, Tammiste, Salumets ja teised nimekad korvpallurid jälle platsis (1) Motoshow’l peeti siseelundeid krampi ajavat võistlust Rannar Raba: bürokraatlik udu ja selge mehesõna (2) Hiiglaslik jooksupidu peibutas maratoonarite massid Euroopa südamesse Tartu võrkpallurid tahavad olla kõrgeimas mängus Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Värav Ungari piiritaras

4 min lugemist
Röszke transiittsoonis Ungari-Serbia piiril ootab praegu vastust oma asüülitaotlusele 215 inimest. FOTO: Attila Volgyi/imago/Xinhua/Scanpix

Septembri keskpaigas Ungari-Serbia piiri äärde jõudes oli keeruline ette kujutada, et kaks aastat tagasi toimusid seal vägivaldsed kokkupõrked.

Tellijale Tellijale

Mitte kaugel ametlikust piiripunktist jooksid sajad pagulased kuulsaks saanud piiritara äärde, loopides politseid kivide ja pudelitega ning nõudsid sissepääsu Ungarisse. Märulipolitsei vastas pisargaasi ja veekahuritega ning pildid migrantide ja julgeolekujõudude kokkupõrgetest levisid kogu maailma meedias. On omamoodi irooniline, et need sündmused leidsid aset vaid päev pärast seda, kui Ungari 175 kilomeetri pikkuse piiritara ametlikult avatuks kuulutas.

Täpselt kaks aastat hiljem (15. septembril – toim) on Ungari-Serbia piiril avanev pilt  2015. aasta omast totaalselt erinev. Tara ise on muidugi ikka paigas ja relvastatud sõdurid ning politsei patrullivad piiri ääres nii ööl kui ka päeval.

23.09.2017 26.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto