Sisukord
Maailm
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saksamaa alustas lõpuspurti

2 min lugemist
Parempopulistliku AfD toetajate kogunemine Magdeburgis. FOTO: Christian Ditsch/Imago

Homme valivad sakslased uue Liidupäeva koosseisu. Täna töötavad erakonnad veel viimaseid tunde häälte võitmise nimel: kõikjal üle linna toimuvad valimisüritused ja püstitatud on kampaaniatelgid.

Tavapäraselt on Saksamaa parlamendivalimistel olnud väga kõrge osalusprotsent, sama oodatakse ka homsest päevast. Näiteks eelmistest Liidupäeva valimistest 2013. aastal võttis osa koguni 71,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Paraku on aga pealinna Berliini valijatel üks suur takistus, mis võib valimisjaoskondadeni jõudmist raskendada. Nimelt toimub sel nädalavahetusel Berliini maraton, mis tekitab valijate jaoks tõelise logistilise kaose, sest suurjooksu tarbeks on suletud paljud tänavad.

Homme on sakslastel võimalik anda oma hääl kohaliku aja järgi kella 8–18 (Eesti aja järgi 9–19). Kohe pärast valimisjaoskondade sulgemist avaldatakse ka lävepakuküsitluste tulemused, mille järgi on võimalik teha esimesi järeldusi. Komisjonid avalikustavad esimesed reaalsed tulemused kohaliku aja järgi kell 19.30, mil loetud on kümme protsenti häältest. Kõik hääled saavad loetud esmaspäeva esimesteks tundideks.

Suured parteid Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU) ja Saksamaa Sotsiaaldemokraatlik Partei (SPD) üritavad viimastel päevadel valijaid võita pigem traditsiooniliste võtetega. Angela Merkel tuuritas eile terve päeva Edela-Saksamaal Baden-Württembergi liidumaal, mis on tuntud CDU kantsina. Õhtu lõpetas ametisolev kantsler kõnega Baierimaa pealinnas Münchenis. Sotsiaaldemokraat Martin Schulz pidas eile õhtul rahvale kõne Berliini kesklinnas asuval Gendarmenmarktil.

Hoopis loomingulisemat lähenemist näitas Merkel eelmisel pühapäeval, mil ta osales ebatavalisel pressikonverentsil, kus ajakirjanike asemel esitasid küsimusi hoopis lapsed. Näiteks selgus lõbusa pressikonverentsi käigus, et kantsleri lemmikloomad on siilid, elevandid ja jänesed, proua lemmiktoit on spagetid Bologna kastmega ning suurim hobi kartulite kasvatamine.

Erakondadest on loovat suhtumist näidanud pigem väikeparteid. Näiteks Saksamaa rohelised (Die Grünen) sõitsid eile rattakellade helisedes läbi Berliini. Üritusel osales teiste hulgas ka partei üks kahest juhist Simone Peter. Samasugune ettevõtmine on plaanis ka täna. Lisaks kostitati rahvast eile õhtul toimunud pastapeol maitsvate roogadega.

Vaba Demokraatliku Partei (FDP) kampaania on üles ehitatud esikandidaadile Christian Lindnerile. Nooremas keskeas poliitiku hea välimuse tõttu on tema kampaaniaplakatid ja reklaamid tehtud sellised, et Saksamaa rahvas on neid võrrelnud koguni kuulsa moelooja Calvin Kleini reklaamidega.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto