Sisukord
Eesti
Postimees
25.09.2017
Eesti Suur osa Rail Balticust jääb ilmselt tarastamata (14) Millal hakkame rakendustest sõltuma? Riik kaalub võimalust tagada kõigile tasuta arstiabi EKRE viskab erakonna vastu kandideerijad välja Reidi tee vastased avaldasid Kadriorus meelt Kaljulaid innustab riike tehnoloogiasse investeerima Tallinlased orienteerusid autovabal päeval trammi-bussiga Majandus Euroopa Komisjon pööras regionaalsele Eesti LNG-terminalile selja (4) Ta oli seda väärt (2) Välismaa Parempopulistid oleks valmis Baierimaast loobuma KOHALIK VAADE. Värav Ungari piiritaras Saksa sotsiaaldemokraate tabas häving AJAPEEGEL. Kuidas tagasihoidlik venelane maailmalõpu ära hoidis (1) Merkeli valitsemisaeg jätkub Arvamus Neeme Korv: kui puudub tahe küsida, miks (6) Karmen Turk, Marten Kaevats ja Maarja Pild: vaja on robot-krattide seadust (4) Juhtkiri: Merkeli küsimärgid (14) Ahto Lobjakas: Merkel võidab taas (2) Helve Laasik: Jõgeva piirkonnas kütab kirgi Palamuse lasteaia lugu Kultuur Tikk-kontsadel Tormis. Võimalik vaid Brüsselis (2) Millal hakkame rakendustest sõltuma? Sport Berliinist Eesti naiste hooaja tippmark Vaata tipphetki: Kalevi vägev tõus ja vahva võit Metallmehe uus tulemine USA spordiüldsus Trumpile: me ei kuula sind, kaltsakas! (23) Peter Saganile kolmas MM-tiitel järjest! Karjääri lõpetanud Grete Treier innustas tütart Teadus Veel paarkümmend aastat ja esimesed inimesed võivadki Kuule kolida (5) Tartu Tartus avab uksed Baltikumi suurim tubane kettagolfikeskus Vihmane suvi pani põntsu ka suvekohvikutele Ainult ülehomme, ainult Tartus! Krikun, Tammiste, Salumets ja teised nimekad korvpallurid jälle platsis (1) Motoshow’l peeti siseelundeid krampi ajavat võistlust Rannar Raba: bürokraatlik udu ja selge mehesõna (2) Hiiglaslik jooksupidu peibutas maratoonarite massid Euroopa südamesse Tartu võrkpallurid tahavad olla kõrgeimas mängus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur osa Rail Balticust jääb ilmselt tarastamata

4 min lugemist
Jaanus Remm FOTO: Nils Niitra

Detsembriks valmiva uuringu tulemusel jääb ligikaudu kolmandik tulevasest Rail Balticu trassist Eestis nähtavasti taradeta, loomade rongi teelt eemale peletamiseks tulevad kasutusele tehnoloogiad, mida on Euroopaski vähe proovitud.

Tellijale Tellijale

Bioloogiadoktor Jaanus Remm idufirmast Rewild ütleb, et tõenäoliselt jäävad tarata just inimasustusest eemal asuvad osad, olgu need siis sood või metsad. Vahetult enne rongi saabumist hakkavad tööle raudtee kõrvale paigutatud ja loomadele ohusignaale andvad häälpeletid, mis peaks elajad raudteelt ära ajama või neid sellest eemal hoidma.

Remm ei tee saladust, et projekti käigus tuleb üle saada nii mõnestki probleemist, näiteks ei ole karul looduslikke vaenlasi ja sestap tekib küsimus, millise häälhoiatusega vältida karu raudteele sattumist. Põtrade, kitsede ja isegi huntidega on lihtsam. Kuni mägrasuuruste loomadega – mäger, rebane, kährikkoer ja jänes – ei teki üldse probleeme, sest tarad on kavandatud säärased, et need loomad pääsevad kõikjal vabalt üle raudtee.

23.09.2017 26.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto