Sisukord
Eesti
Postimees
25.09.2017
Eesti Suur osa Rail Balticust jääb ilmselt tarastamata (14) Millal hakkame rakendustest sõltuma? Riik kaalub võimalust tagada kõigile tasuta arstiabi EKRE viskab erakonna vastu kandideerijad välja Reidi tee vastased avaldasid Kadriorus meelt Kaljulaid innustab riike tehnoloogiasse investeerima Tallinlased orienteerusid autovabal päeval trammi-bussiga Majandus Euroopa Komisjon pööras regionaalsele Eesti LNG-terminalile selja (4) Ta oli seda väärt (2) Välismaa Parempopulistid oleks valmis Baierimaast loobuma KOHALIK VAADE. Värav Ungari piiritaras Saksa sotsiaaldemokraate tabas häving AJAPEEGEL. Kuidas tagasihoidlik venelane maailmalõpu ära hoidis (1) Merkeli valitsemisaeg jätkub Arvamus Neeme Korv: kui puudub tahe küsida, miks (6) Karmen Turk, Marten Kaevats ja Maarja Pild: vaja on robot-krattide seadust (4) Juhtkiri: Merkeli küsimärgid (14) Ahto Lobjakas: Merkel võidab taas (2) Helve Laasik: Jõgeva piirkonnas kütab kirgi Palamuse lasteaia lugu Kultuur Tikk-kontsadel Tormis. Võimalik vaid Brüsselis (2) Millal hakkame rakendustest sõltuma? Sport Berliinist Eesti naiste hooaja tippmark Vaata tipphetki: Kalevi vägev tõus ja vahva võit Metallmehe uus tulemine USA spordiüldsus Trumpile: me ei kuula sind, kaltsakas! (23) Peter Saganile kolmas MM-tiitel järjest! Karjääri lõpetanud Grete Treier innustas tütart Teadus Veel paarkümmend aastat ja esimesed inimesed võivadki Kuule kolida (5) Tartu Tartus avab uksed Baltikumi suurim tubane kettagolfikeskus Vihmane suvi pani põntsu ka suvekohvikutele Ainult ülehomme, ainult Tartus! Krikun, Tammiste, Salumets ja teised nimekad korvpallurid jälle platsis (1) Motoshow’l peeti siseelundeid krampi ajavat võistlust Rannar Raba: bürokraatlik udu ja selge mehesõna (2) Hiiglaslik jooksupidu peibutas maratoonarite massid Euroopa südamesse Tartu võrkpallurid tahavad olla kõrgeimas mängus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lasteaia hoovi toodi klaasikildudega muld

1 min lugemist
Osa lasteaia hoovi mullas asunud klaasikildudest. FOTO: Erakogu

Üle-eelmisel nädalal toimetati asfalteerimise käigus Tallinnas Lasnamäe linnaosa Vormsi lasteaia hoovi tee muldkeha tarbeks selline täitematerjal, mis kubiseb suurtest klaasikildudest. Lapsevanemad on paanikas, sest klaasikilde täis mullaäär asetseb täpselt liivakastide kõrval.

Toimetusele edastatud piltidel nähtavad klaasikillud korjasid lapsevanemad kokku vaid paarimeetriselt alalt ning juba olid killud sattunud ka liivakasti ronimisredeli alla. Seda suurem on lapsevanemate mure, sest kardetakse, et mulla äraviimise asemel laotatakse uus muld selle peale.

«See on ennekuulmatu, esimeste suurte vihmadega on klaasikillud ju kohe uuesti väljas,» ahastas anonüümsust soovinud lapsevanem.

Vormsi lasteaia direktor Aide Vare ütles, et see oli kõigile kohutav ehmatus, kui klaasikillud hakkasid äkki mullast välja tulema. Samas rahustas ta lapsevanemaid, et probleemiga juba tegeldakse ning hiljemalt tänaseks on mure lahendatud.

«Mul on töödejuhataja antud lubadus, et klaasikildudega muld korjatakse ära ning pannakse asemele uus muld, kuhu hiljem külvatakse muru,» selgitas lasteasutuse juht.

Kuidas täpselt vana muld koristatakse, ei osanud Vare kommenteerida. «Mina ei oska seda tehnoloogiat hinnata. Eile (reedel – toim) nägin klaasikildudega mullahunnikuid, mis olid kõige hullematelt kohtadelt kokku riisutud. Kui komisjon tuleb tööd vastu võtma, siis selgub, kas see on ohutu või mitte,» ütles ta.

Kuna töö tellija on Tallinna linn ning seda teeb pealinna kommunaalamet, võib kinnitamata andmetel sama hanke käigus muretsetud klaasikildudega mulda leiduda veel ligi kaheksas Tallinna lasteaias.

Tallinna kommunaalameti juht Ain Valdmann ei osanud esialgu seda infot kinnitada, kuid lubas kohe töönädala alguses teemaga tõsiselt tegelema hakata.

Seotud lood
23.09.2017 26.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto