Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (16) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (2) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (10) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu võrkpallurid tahavad olla kõrgeimas mängus

2 min lugemist
Nurgaründaja Stefan Kaibald (vasakult), diagonaalründaja Curtis Stockton ja libero Robin Valting ning ülejäänud Bigbanki mängijad on uueks hooajaks valmis. FOTO: Margus Ansu

Eeloleval nädalavahetusel algab Balti liiga mängudega uus võrkpallihooaeg, kus Tartu lippu hoiab kõrgel Bigbanki meeskond. Mullu jäi suurte lootustega hooajale vastu läinud tartlastel nii Balti liigas, Eesti meistrivõistlustel kui ka karikasarjas esikohatrofee võitmata ning kindlasti soovitakse tänavu teha selles vigade parandus. Meeskonna reedesel esitlusel jäi peatreener Oliver Lüütsepp siiski pigem ettevaatlikuks ning liiga suuri veksleid välja ei käinud.

Lüütsepp siiski ei salanud, et hooaja eesmärgid on suured ning nii tema ise kui ka mängijad tahavad loomulikult kõiki võita ning olla kõrges mängus.

«Kuid see on teooria, eks paistab, kuidas praktikas hakkab välja tulema. Eelmisel aastal olen ka kõvasti lubanud, et jaa-jaa, võidame kõike, aga kahjuks pole see õnnestunud,» rääkis peatreener. «See aasta võtaks tasa ja targu ning loodame, et jõuame kuhugi välja.»

Rikbergi suured saapad

Võrreldes eelmise hooajaga on meeskonnas toimunud mitmeid suuri muutusi. Lahkusid võõrmängijad Bradley Gunter, Toms Vanags ja Michael Michelau, samuti meeskonna alustala Rait Rikberg. Just Belgiasse siirdunud Rikbergi asendamine võib osutuda Bigbankile tänavu kõige suuremaks proovikiviks.

«Ma loodan, et tema lahkumine mõjutab meie mängu võimalikult vähe ja ma ei tähtsustaks seda üle, kuid mingitel hetkedel tunneme Rikbergist kindlasti puudust. Üks asi on mänguline pool, kuid teisalt oli ta läbi aastate kandnud meeskonna liidri rolli,» tõdes Lüütsepp.

Nii peab Rikbergist jäänud suurtesse saabastesse astuma 20-aastane Robin Valting. Lüütsepp märkis, et noore libero tehnilises ja füüsilises pooles ta ei kahtle, kuid küsimus on selles, kuidas ta vaimselt vastu peab, eriti keerulisematel hetkedel.

«Aga väga palju ma ei muretse, loodetavasti aitavad Stefan Kaibald ja Brook Sedore vastuvõtupoolt kindlustada ja väga selle pealt kärisema ei hakka,» ütles Oliver Lüütsepp.

Robin Valting tunnistas ka ise, et Rikbergi rolli on üle võtta raske, kuid siiski mitte võimatu. «Olen näinud kõvasti vaeva ning lõpuks tahan saada temast paremakski,» teatas noormees enesekindlalt.

Kui Valting peab kindlustama kaitset, siis rünnakul oodatakse suuri tegusid 24-aastaselt Austraalia diagonaalründajalt Curtis Stocktonilt. Viimased kaks hooaega mängis ta Kanada liigas ning oli seal suurim punktitooja.

«Oleme üritanud koostada mullusega sarnase meeskonna ning seniste treeningute põhjal võib öelda, et Stockton ning ülejäänud välismaalased Sedore ja Joshua Stewart on näidanud end sellest küljest, nagu eeltöö põhjal ootasime,» märkis Oliver Lüütsepp.

Tänavuseks kõige ohtlikumaks konkurendiks peab tartlaste peatreener uut jõudu mere tagant ehk Saaremaa võrkpalliklubi, kuhu on koondunud peaaegu kõik tugevamad saarlased, lisaks kaks slovakki ning Austria koondise sidemängija.

Nõrku vastaseid pole

«Pärnu on esmapilgul pisut nõrgem kui mullu, kuid see võib olla petlik ning pealegi võib nende peatreener Avo Keel kivistki vee välja pigistada. Tallinna Selver on aga võrreldes eelmise hooajaga selgelt tagasi andnud,» arutles Lüütsepp konkurentidest rääkides.

Ka Robin Valtingu sõnul tundub just Saaremaa nimede poolest kõige tugevam, kuid samas tõdes ta, et nõrku vastaseid ei ole ja võitmiseks tuleb igas mängus endast maksimum välja pigistada. 

«Aga meil on hea meeskond ja tahame kõige kõrgemate kohtade pärast võidelda. Ma usun, et oleme selleks ka võimelised,» ütles noor libero veendunult.

Tartu Bigbanki tänavuse hooaja koosseis

  • Sidemängijad: Ronald Järv, Joshua Stewart (USA)
  • Diagonaalründajad: Henri Provotorov, Curtis Stockton (Austraalia)
  • Temporündajad: Alex Saaremaa, Mart Naaber, Martin Ruul, Meelis Kivisild
  • Nurgaründajad: Stefan Kaibald, Brook Alois Sedore (Kanada)
  • Universaalid: Markus Uuskari, Hergo Hansman
  • Libero: Robin Valting
  • Avamäng 30. septembril kell 18 Tartu ülikooli spordihoones OC Limbaži vastu.        
Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto