Sisukord
Olümpia
Tänane leht
30.09.2017
Eesti Õiguskomisjon võttis luubi alla pedofiilid (2) Piiga oma parimais aastais 16 tähtsat Eesti-visiiti Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Süüdistuse järgi võtsid Tallinna Sadama juhid neli miljonit eurot altkäemaksu Jala saabunud Macroni saatis üksik pasunahääl Välismaa 16 tähtsat Eesti-visiiti Antonio Tajani: Euroopal on vaja rohkem liidreid (13) Arvamus Atašeest portfellita ministriks Postimees 1999. aastal: küsitlus Auf Wiedersehen, Ancelotti! Ühistupanga juhi kahvel EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Angelal aega on Juhtkiri: lubadus on võimalus Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Kultuur EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Sport Agüero lõbureis lõppes õnnetult Mart Soidro: EPA võimlast. Nostalgiaga MM-sari teeb Tallinnas ajalugu Vormelimaailma unustatud ringrajad (1) Tarbija Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Uus iPhone maksab Eestis sadu eurosid enam kui USAs Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo (1) AK Eesti kultuurilugu läbi spordi Tulekivist, koera pabulatest ja teistest toredatest leidudest Võimatu avastus autoparklast Vikerkaar loeb. Poolelutöö «Ma panen su laulu sisse…» Peeter Espak ja Vladimir Sazonov: ei islamofoobiale (33) Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Saksa valik: Jamaica kokteil või lõpuks ikka lihtsalt õlu (1) Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Arter Deutschlandhalle Berliinis – kõige rohkem eestlaste olümpiamedalivõite näinud spordihall Fasebook võib muuta meie reaalsustaju Horoskoop Haiglajuht pani Alpides kannatuse proovile Baltimaad kavandavad juubeli puhul mitmeid ühisüritusi Ka Leedu saab saja-aastaseks! Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse Sõiduproov. Subaru XV - seekord teenäitaja rollis Õnnelike leedulaste restoran Ahto Lobjakas: See, et me oleme luterlased ja oskame noa ja kahvliga süüa, ei tee meist veel eurooplasi (35) Parimad kodupelmeenid tulevad Haapsalust Vaata, mis jalad! Jüri Kolk: nii ei saa olla Kummutame müüte: tegelikult on aju treenitav ning mehed-naised võimetelt võrdsed Kaunas Euroopa kultuuripealinnaks Filmiarvustus: «Minu näoga onu» on piisav, et mõjuda naistele, kuid mõeldud siiski meestele Fotod: Tallinnas sõi kogu Euroopa (13) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Deutschlandhalle Berliinis – kõige rohkem eestlaste olümpiamedalivõite näinud spordihall

3 min lugemist
  • Deutschlandhalle oli 1935. aasta novembris uksi avades suurim omataoline.
  • Eesti sportlased tõid koju seitse medalit.
Deutschlandhalle. FOTO: SCANPIX

See juhtus 1989. aasta sügisel. Berliini müür oli purustatud, Saksamaad valdas ühinemisvaimustus ja vabaduseõhinas noorsugu soovis end väljendada rokkmuusika abil. 12. novembril, kõigest kolm päeva pärast müüri langemist, toimus Berliini suurimal siseareenil nimega Deutschlandhalle ajalooline ida ja lääne noori ühendanud maraton-show Konzert für Berlin, mis osutus sedavõrd võimsaks magnetiks, et mitu artisti peatas seal osalemiseks oma ringreisid. Terve päeva väldanud kontserdil astus üles arvukalt tuntud nimesid (Joe Cocker, Toten Hosen, Nena, Puhdys jt), lava eest olevat läbi käinud aga suisa 50 000 inimest – suur hulk isegi nii mastaapse ja vägeva minevikuga areeni kohta, kui oli Deutschlandhalle.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale
Berliini olümpiamängudel peeti maadlusmatše korraga kahel matil. / Scanpix FOTO: SCANPIX

Tegelikult oli Deutschlandhalle ju ajalugu teinud ainuüksi 1935. aasta novembris esimest korda uksi avades, olles siis üldse maailma suurim omataoline siseehitis. Avamise järel sai hiigelhoone kurikuulsaks natsipartei paraadürituste toimumispaigana, ent võitis peagi hoopis rõõmsamat tähelepanu 1936. aasta Berliini olümpiamängude võistluskeskusena.

29.09.2017 02.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto