Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
27.09.2017
Eesti Tagakülg Savisaare ja Sõõrumaa valimisliit välistab Savisaare linnapeakandidatuuri (10) Tamsalu lemmikloomi ohustab mürgitaja Majandus Nafta hind on tõusuteel (1) Savisaare paralleelriigi tugisammas jagab kontrollimatult laiali maksumaksja raha (16) Välismaa Hiina suretab üheöösuhete traditsiooni Poliitiline ärevus halvas Leedu valitsuse Miks määras Putin ametisse soomeugrilaste eriesindaja? (3) Julge samm ärritab nii naabreid kui liitlasi Iraagi kurdid ütlesid eraldumisele jah Arvamus Kristi Malmberg: paremliberaali raske valik (20) Väino Rajangu: Reidi tee projekti vastased, miks te hirmutate inimesi? (5) Robert Kitt: reguleerimistuhin ja võltsturvalisus (6) Juhtkiri: «linnapank», mida valija ei kontrolli (5) Postimees 1932. aastal: vanemad jätsid maha oma 7 last! Mari Saat: üles, Narayama mäele! Lugu minu noorest haigest sõbrast (3) Kultuur NSVLi iluideaalide kehastused Kultuuri lühid Sport Eesti naistriatleet pääseb Ironmanile Kelly Sildaru ja Eesti olümpiaunistus purunes (9) Kelly Sildaru teekond Eesti rahva südamesse Blogi: PSG, Manchester United ja Basel nautisid hiilgavat õhtut Tartu Tähtvere uue rulapargi asfalt laguneb Ülikooli raamatukogu remont käib samal ajal keldrist katuseni Raeplatsile kerkivad jõuluajaks kasvuhooned Ülipika jooksuretke ajal kogutud annetused lähevad käiku Küsimus kandideerijatele: mida ette võtta, et lõppeks nurin aeglase ja ebatõhusa bussiliikluse üle? (1) Küsimus kandideerijatele: kas lasteaia kohatasu peab käima samas taktis alampalga tõusuga, nagu on praegu? Aleksandr Kirpu imestab, et temast sai õpetaja Sirle Persidski näeb koolis ehedat rõõmu Peeter Jõeloo aitab lapsi igas õppeaines Ämblikuteadlane tegutseb selle nimel, et niidud saaks taas rohelust täis Teenekas kunstiajaloolane laseb heita pilke Tartu hiilgeaega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülikooli raamatukogu remont käib samal ajal keldrist katuseni

2 min lugemist
Tartu ülikooli raamatukogu remonditöödeks tuli hoone katusesse lõhkuda kaks suurt ava, sest vastasel juhul poleks saanud kasutada juba valmisvalatud betoonelemente. FOTO: Sille Annuk

Augustis taas hoo sisse saanud raamatukogu remont käib ühel ajal nii keldrikorrustel asuvates hoidlates kui ka katusel. Suurte ehituspaneelide ja treppide paigaldamiseks lõhuti hoone katusesse kaks ava.

Raamatukogu maa-aluste korruste hoidlates valatakse sel nädalal põrandaid. «Eelmise ehitaja tehtud põrandad tuli paraku lammutada, sest need ei vastanud projektis ette nähtud nõuetele,» ütles Tartu ülikooli kinnisvaraosakonna projekteerimis- ja ehitushangete peaspetsialist Erki Tamm.

Hoidlatesse pannakse tulevikus suured riiulid, millele peab ära mahtuma üle 900 000 raamatu.

Lisaks tehakse samal ajal ka ventilatsiooni-, elektri- ja viimistlustöid hoone teisel korrusel.

Kraana abistab

Eelmisest nädalast seisab ülepäeviti Tiigi tänaval kraana, sest hoonesse tõstetakse suuri betoonelemente.

Suurte ehituspaneelide ja treppide paigaldamiseks lõhuti hoone katusesse kaks ava.

«Praegu käib trepikoja ehitus ja selleks, et töö oleks kiirem ja tulemus kvaliteetsem, otsustas ehitaja valmis-elementide kasuks,» rääkis Tamm. 

ASi Ehitustrust objektiinsener Kaimar Olle ütles, et kui trepikoja seinad ja trepid oleks valatud monoliitsena, kuluks sellele umbes kuu aega rohkem. «Betoon peab vahepeal kivistuma ja ka raketiste tegemine võtaks palju aega,» selgitas ta. 

Viimase tõste Tiigi tänavalt peaks kraana tegema järgmise nädala alguses. Pärast seda jätkub kraana töö raamatukogu teiselt tiivalt ehk sissehoovist. Kuna kraanajuhi pilk katusele ei ulatu, käib tema juhendamine raadiosaatjate abil.

Plats on osaliselt kinni

Möödunud reedel suleti osaliselt uuesti ka raamatukogu ees olev plats ning sinna eelmise ehitaja poolt laotud tänavakivid ja plaadid võeti üles. 

«Linnaelanikke see mõjutama ei hakka, sest plats läheb kinni vaid raamatukogupoolses osas ning seega läbipääs säilib. Sulgeme ala täpselt nii palju, kui see on tööde tegemiseks hädavajalik,» nentis Tamm. Platsi alla on vaja rajada uus vihmaveetorustik.

Kuigi ehitustööd on pea kogu majas, jätkatakse siiski ka raamatute laenutust. «Oleme ehitajal palunud Akadeemia tänava poolse sissekäigu juures muuta ligipääsu nii ohutuks, kui see praegustes tingimustes on võimalik,» ütles Tartu ülikooli raamatukogu arendusdirektor Liisi Lembinen. 

Ukse ette on rajatud jalakäijate ülekäik ning ehitus-aedadele on paigaldatud suunavad märgid. 

«Tahame ikkagi tagada, et meie lugejad saaks tellitud raamatud kätte. Seni oleme kenasti hakkama saanud,» lausus Lembinen. 

Remondi ajal töötavad ka ajutised lugemissaalid ERMi vanas hoones Veski tänaval, kus on kolm suuremat lugemissaali, seitse rühmatööruumi, arvutiklass ja puhkeruum.

Tartu ülikooli raamatukogu ehitustööde esimene etapp lõpeb 2018. aasta jaanuaris. Ehitavad AS Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust. Hanke kogumaksumus on 5,75 miljonit eurot. 

Seotud lood
26.09.2017 28.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto