Sisukord
Majandus
Postimees
27.09.2017
Eesti Tagakülg Savisaare ja Sõõrumaa valimisliit välistab Savisaare linnapeakandidatuuri (10) Tamsalu lemmikloomi ohustab mürgitaja Majandus Nafta hind on tõusuteel (1) Savisaare paralleelriigi tugisammas jagab kontrollimatult laiali maksumaksja raha (16) Välismaa Hiina suretab üheöösuhete traditsiooni Poliitiline ärevus halvas Leedu valitsuse Miks määras Putin ametisse soomeugrilaste eriesindaja? (3) Julge samm ärritab nii naabreid kui liitlasi Iraagi kurdid ütlesid eraldumisele jah Arvamus Kristi Malmberg: paremliberaali raske valik (20) Väino Rajangu: Reidi tee projekti vastased, miks te hirmutate inimesi? (5) Robert Kitt: reguleerimistuhin ja võltsturvalisus (6) Juhtkiri: «linnapank», mida valija ei kontrolli (5) Postimees 1932. aastal: vanemad jätsid maha oma 7 last! Mari Saat: üles, Narayama mäele! Lugu minu noorest haigest sõbrast (3) Kultuur NSVLi iluideaalide kehastused Kultuuri lühid Sport Eesti naistriatleet pääseb Ironmanile Kelly Sildaru ja Eesti olümpiaunistus purunes (9) Kelly Sildaru teekond Eesti rahva südamesse Blogi: PSG, Manchester United ja Basel nautisid hiilgavat õhtut Tartu Valla ja maanteeameti vägikaikavedu ähvardab muuta armastatud supluskoha mudaseks mülkaks (1) Tähtvere uue rulapargi asfalt laguneb Ülikooli raamatukogu remont käib samal ajal keldrist katuseni Raeplatsile kerkivad jõuluajaks kasvuhooned Ülipika jooksuretke ajal kogutud annetused lähevad käiku Küsimus kandideerijatele: mida ette võtta, et lõppeks nurin aeglase ja ebatõhusa bussiliikluse üle? (1) Küsimus kandideerijatele: kas lasteaia kohatasu peab käima samas taktis alampalga tõusuga, nagu on praegu? Aleksandr Kirpu imestab, et temast sai õpetaja Sirle Persidski näeb koolis ehedat rõõmu Peeter Jõeloo aitab lapsi igas õppeaines Ämblikuteadlane tegutseb selle nimel, et niidud saaks taas rohelust täis Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Savisaare paralleelriigi tugisammas jagab kontrollimatult laiali maksumaksja raha

7 min lugemist
  • Ühistupank asus välja laenama maksumaksja rahast koosnevat omakapitali
  • Linnal pole rahakulutamise üle kontrolli - tal on ühingus vaid üks hääl
  • Põhitegevust ehk laenamist alustati tegevusluba omamata
  • Panga möödunud aasta tulu vaid 1600 eurot
Hetk Ühistupanga asutamiselt aastal 2015. FOTO: Liis Treimann

Keskerakonna nõudmisel Tallinnas kaks aastat tagasi asutatud tulundusühistu Eesti Ühistupank ei saanud pangalitsentsi, kuid hakkas kuu aja eest ometi firmadele laenu andma. Kuivõrd pangal hoiuseid pole, laenatakse välja 6,3 miljoni suurust omakapitali, millest üle kuue miljoni maksis sisse Tallinn, kuid mille üle Tallinnal enam kontrolli pole.

Tellijale

Seega on Tallinna linn jõudnud Eesti oludes enneolematusse olukorda, kus maksumaksja miljonite jagamine on koondunud avalikkuse kontrolli alt välja vaid käputäie väidetavalt krediidiettevõtte juhtide kätte. Paratamatult tekib küsimus, kuidas sellise absurdse ja seaduse piirimaile jääva olukorrani jõuti, miks selline asutus on üldse loodud ja mis saab edasi?

Tallinna opositsioonisaadikud ja endised erakonna eksliikmed ei tee saladust, et Ühistupangast pidi saama erakonna eksliidri Edgar Savisaare loodud paralleelriigi peamisi tugisambaid ja satelliitide kontrollijaid. Juba olid loodud linnapoed ja -turud, -politsei, -televisioon ja -ajaleht, ärimehi kontrolliti läbi detaiplaneeringute… Kuid puudu oli  vahend, mille abil allutada kogu see seltskond oma kontrolli alla otseselt läbi raha – pole hullemat orjust kui laenuorjus.

26.09.2017 28.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto