Kahel varasemal aastal menukat kiigemetsa raeplatsile tänavu ei tule. Sinna kerkivad esimeseks advendiks kuusiku asemel valgusküla kasvuhooned-klaaspaviljonid. Neid on vähemalt kuus, parimal juhul üheksa, ning neist moodustub nn vaheruum.
Õhtune valgusmäng
Idee põhjenduseks on jõululinna kavandajad toonud tõdemuse: varasemad aastad on näidanud, et kaupmeestele ei meeldi jõulude ajal raeplatsil olla, sest on vihmane, külm või porine ning kaugemalt tulnud külalisi vähe. Ka tartlased ja turistid ei taha Raekoja platsil pikemat peatust teha, sest seal pole kaupmehi ning on vihmane, külm või porine.
Järelikult on raeplatsil puudu vaheruum, kus saaks meie heitlikest ilmadest hoolimata õues siiski mõnusalt aega veeta. Valgustatud kasvuhoonetest vaheruum ongi tuulevaikne ja kuiv koht, kus on veidi soojem kui õues. Seal võib istuda ja juttu ajada, võib osta ka kuuma jooki ja vaadata aknast välja.
Ka varakevadel uue jõululinna ideede saamiseks korraldatud küsitlusel osalenud 50 inimesest vastas 13, et sooviksid raeplatsil näha valgusmängu. See oli teisele kohale jäänud soov, esikohal oli liuväli, mida soovis raeplatsile 16 küsitletut. Miks siis valgusküla, mitte aga kõige enam soovitud liuväli?
«Liuväli on väga kallis, nii palju raha meil tänavu jõululinnaks ei ole,» vastas Maris Peebo. «Raeplatsile tuleks rajada selline liuväli, kus jääd tehakse masinatega, sest meie ilma ei või kunagi teada.»
Puitkarkassiga kasvuhoonetest rajatakse raeplatsile küla, kust ei puudu ka kaks puidust loomadega karusselli. Kasvuhoonete vahele tekib n-ö hoov, kus on tulease ja istumiskohad. Küla keskele ja klaaspaviljonide vahele «istutatakse» raagus värvitud-kuivatatud puud, mille külge kinnitatakse pingid.