Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
27.09.2017
Eesti Tagakülg Savisaare ja Sõõrumaa valimisliit välistab Savisaare linnapeakandidatuuri (10) Tamsalu lemmikloomi ohustab mürgitaja Majandus Nafta hind on tõusuteel (1) Savisaare paralleelriigi tugisammas jagab kontrollimatult laiali maksumaksja raha (16) Välismaa Hiina suretab üheöösuhete traditsiooni Poliitiline ärevus halvas Leedu valitsuse Miks määras Putin ametisse soomeugrilaste eriesindaja? (3) Julge samm ärritab nii naabreid kui liitlasi Iraagi kurdid ütlesid eraldumisele jah Arvamus Kristi Malmberg: paremliberaali raske valik (20) Väino Rajangu: Reidi tee projekti vastased, miks te hirmutate inimesi? (5) Robert Kitt: reguleerimistuhin ja võltsturvalisus (6) Juhtkiri: «linnapank», mida valija ei kontrolli (5) Postimees 1932. aastal: vanemad jätsid maha oma 7 last! Mari Saat: üles, Narayama mäele! Lugu minu noorest haigest sõbrast (3) Kultuur NSVLi iluideaalide kehastused Kultuuri lühid Sport Eesti naistriatleet pääseb Ironmanile Kelly Sildaru ja Eesti olümpiaunistus purunes (9) Kelly Sildaru teekond Eesti rahva südamesse Blogi: PSG, Manchester United ja Basel nautisid hiilgavat õhtut Tartu Tähtvere uue rulapargi asfalt laguneb Ülikooli raamatukogu remont käib samal ajal keldrist katuseni Raeplatsile kerkivad jõuluajaks kasvuhooned Ülipika jooksuretke ajal kogutud annetused lähevad käiku Küsimus kandideerijatele: mida ette võtta, et lõppeks nurin aeglase ja ebatõhusa bussiliikluse üle? (1) Küsimus kandideerijatele: kas lasteaia kohatasu peab käima samas taktis alampalga tõusuga, nagu on praegu? Aleksandr Kirpu imestab, et temast sai õpetaja Sirle Persidski näeb koolis ehedat rõõmu Peeter Jõeloo aitab lapsi igas õppeaines Ämblikuteadlane tegutseb selle nimel, et niidud saaks taas rohelust täis Teenekas kunstiajaloolane laseb heita pilke Tartu hiilgeaega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Jõeloo aitab lapsi igas õppeaines

2 min lugemist
  • Aasta õpetaja konkursi «Eestimaa õpib ja tänab» nominent
Peeter Jõeloo FOTO: Sille Annuk

Küsimuse peale, kas tal oleks pildistamiseks kätte võtta midagi, mis seostuks füüsikaga, koukis Forseliuse kooli füüsika-, matemaatika- ja robootikaõpetaja Peeter Jõeloo tagaruumist välja katkise mootorsae. Otsis veel veidi ja leidis ka ketassae.

Need katkised saed ootavad seal tagaruumis, et kordki elus veel kasulikud olla. Nimelt plaanib õpetaja need millalgi füüsikatunnis juppideks võtta, et õpilastele nende tööpõhimõtteid näitlikustada.

Küsimusele, kas kunagi muusikakoolis akordionimängu õppinud Jõeloo on tundi ka pilli kaasa võtnud, et rääkida heli võnkumisest, tunnistas ta, et pole ammu enam akordionit mänginud. «Aga hea mõte tuli: mul on kodus lõõtspill, mis läheb äraviskamisele. Selle peal saab väga hästi näidata keele võnkumist,» läks tal lamp peas põlema.

Nii teab ka kooli majandusjuhataja, et kui mingi aparaat on otsad andnud, ei maksa seda kohe minema visata, vaid füüsikaõpetajale anda. Peeter Jõeloo on seda meelt, et eluliselt saab füüsikat õpetada ka ilma kõige moodsamate õppevahenditeta.

«Kui õpime vee elektrolüüsi, siis soola, naelu ja patareisid saab ju poest osta,» tõi ta näite lihtsatest ja odavatest õppevahenditest.

Jõeloo on seda meelt, et isegi kui füüsikat huvitavalt ja eluliselt õpetada, ei pea ometigi kõik õpilased seda ainet viiele oskama. Sama lugu on matemaatikaga: kõigil lihtsalt pole seda soont.

«Olin ise ka koolis humanitaarainetes üsna nõrk, aga see ei tekitanud minus suurt ahastust, sest teadsin, et ma sellega edasi ei tegele, ja üritasin oma tugevad küljed üles leida,» rääkis Jõeloo.

Ometi tunneb ta vastutust, kui mõnel lapsel õppimine väga kiiva veab, eriti kui see juhtub olema õpilane, kelle klassijuhataja ta on. Vaat siis on Peeter Jõeloo nõus temaga peale tunde istuma ja kas või eesti keelt või inglise keelt koos õppima.

«Kui hinded on kehvad ja nädala jooksul midagi ei parane, siis ei ole lihtsalt teist varianti,» rääkis ta sellest, kuidas püüab aidata lapse sinnamaale, et too mõnes õppeaines vähemalt kolmegi kätte saaks.

See, et keegi talle vabatahtlikult võetud ülesande eest lisaraha ei maksa, Jõelood ei morjenda. «Teinekord on see rõõmus silmapaar palju parem kui raha,» tõdes ta ja lisas, et eriti vajavad sedasorti abi keerulistest kodudest pärit lapsed.

«Kuskilt ju peab keegi aitama, muidu nad ei näegi, et on mingi abikäsi olemas,» sõnas aasta põhikooli aineõpetaja kandidaadiks nimetatud Jõeloo.

Seotud lood
26.09.2017 28.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto