Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Jõeloo aitab lapsi igas õppeaines

2 min lugemist
  • Aasta õpetaja konkursi «Eestimaa õpib ja tänab» nominent
Peeter Jõeloo FOTO: Sille Annuk

Küsimuse peale, kas tal oleks pildistamiseks kätte võtta midagi, mis seostuks füüsikaga, koukis Forseliuse kooli füüsika-, matemaatika- ja robootikaõpetaja Peeter Jõeloo tagaruumist välja katkise mootorsae. Otsis veel veidi ja leidis ka ketassae.

Need katkised saed ootavad seal tagaruumis, et kordki elus veel kasulikud olla. Nimelt plaanib õpetaja need millalgi füüsikatunnis juppideks võtta, et õpilastele nende tööpõhimõtteid näitlikustada.

Küsimusele, kas kunagi muusikakoolis akordionimängu õppinud Jõeloo on tundi ka pilli kaasa võtnud, et rääkida heli võnkumisest, tunnistas ta, et pole ammu enam akordionit mänginud. «Aga hea mõte tuli: mul on kodus lõõtspill, mis läheb äraviskamisele. Selle peal saab väga hästi näidata keele võnkumist,» läks tal lamp peas põlema.

Nii teab ka kooli majandusjuhataja, et kui mingi aparaat on otsad andnud, ei maksa seda kohe minema visata, vaid füüsikaõpetajale anda. Peeter Jõeloo on seda meelt, et eluliselt saab füüsikat õpetada ka ilma kõige moodsamate õppevahenditeta.

«Kui õpime vee elektrolüüsi, siis soola, naelu ja patareisid saab ju poest osta,» tõi ta näite lihtsatest ja odavatest õppevahenditest.

Jõeloo on seda meelt, et isegi kui füüsikat huvitavalt ja eluliselt õpetada, ei pea ometigi kõik õpilased seda ainet viiele oskama. Sama lugu on matemaatikaga: kõigil lihtsalt pole seda soont.

«Olin ise ka koolis humanitaarainetes üsna nõrk, aga see ei tekitanud minus suurt ahastust, sest teadsin, et ma sellega edasi ei tegele, ja üritasin oma tugevad küljed üles leida,» rääkis Jõeloo.

Ometi tunneb ta vastutust, kui mõnel lapsel õppimine väga kiiva veab, eriti kui see juhtub olema õpilane, kelle klassijuhataja ta on. Vaat siis on Peeter Jõeloo nõus temaga peale tunde istuma ja kas või eesti keelt või inglise keelt koos õppima.

«Kui hinded on kehvad ja nädala jooksul midagi ei parane, siis ei ole lihtsalt teist varianti,» rääkis ta sellest, kuidas püüab aidata lapse sinnamaale, et too mõnes õppeaines vähemalt kolmegi kätte saaks.

See, et keegi talle vabatahtlikult võetud ülesande eest lisaraha ei maksa, Jõelood ei morjenda. «Teinekord on see rõõmus silmapaar palju parem kui raha,» tõdes ta ja lisas, et eriti vajavad sedasorti abi keerulistest kodudest pärit lapsed.

«Kuskilt ju peab keegi aitama, muidu nad ei näegi, et on mingi abikäsi olemas,» sõnas aasta põhikooli aineõpetaja kandidaadiks nimetatud Jõeloo.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto