Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.09.2017
Eesti Tagakülg Savisaare ja Sõõrumaa valimisliit välistab Savisaare linnapeakandidatuuri (10) Tamsalu lemmikloomi ohustab mürgitaja Majandus Nafta hind on tõusuteel (1) Savisaare paralleelriigi tugisammas jagab kontrollimatult laiali maksumaksja raha (16) Välismaa Hiina suretab üheöösuhete traditsiooni Poliitiline ärevus halvas Leedu valitsuse Miks määras Putin ametisse soomeugrilaste eriesindaja? (3) Julge samm ärritab nii naabreid kui liitlasi Iraagi kurdid ütlesid eraldumisele jah Arvamus Kristi Malmberg: paremliberaali raske valik (20) Väino Rajangu: Reidi tee projekti vastased, miks te hirmutate inimesi? (5) Robert Kitt: reguleerimistuhin ja võltsturvalisus (6) Juhtkiri: «linnapank», mida valija ei kontrolli (5) Postimees 1932. aastal: vanemad jätsid maha oma 7 last! Mari Saat: üles, Narayama mäele! Lugu minu noorest haigest sõbrast (3) Kultuur NSVLi iluideaalide kehastused Kultuuri lühid Sport Eesti naistriatleet pääseb Ironmanile Kelly Sildaru ja Eesti olümpiaunistus purunes (9) Kelly Sildaru teekond Eesti rahva südamesse Blogi: PSG, Manchester United ja Basel nautisid hiilgavat õhtut Tartu Tähtvere uue rulapargi asfalt laguneb Ülikooli raamatukogu remont käib samal ajal keldrist katuseni Raeplatsile kerkivad jõuluajaks kasvuhooned Ülipika jooksuretke ajal kogutud annetused lähevad käiku Küsimus kandideerijatele: mida ette võtta, et lõppeks nurin aeglase ja ebatõhusa bussiliikluse üle? (1) Küsimus kandideerijatele: kas lasteaia kohatasu peab käima samas taktis alampalga tõusuga, nagu on praegu? Aleksandr Kirpu imestab, et temast sai õpetaja Sirle Persidski näeb koolis ehedat rõõmu Peeter Jõeloo aitab lapsi igas õppeaines Ämblikuteadlane tegutseb selle nimel, et niidud saaks taas rohelust täis Teenekas kunstiajaloolane laseb heita pilke Tartu hiilgeaega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: vanemad jätsid maha oma 7 last!

1 min lugemist
PM 27.09.1932 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Olud muutuvad päev-päevalt kitsamaks. Raskuste üle kurtmine on üldine. Tundub tihti, et kurtmine oleks nagu nakkav haigus, kuid tõsiasi on siiski see, et raskusi on palju ja kannatajaid palju. Kui tungida lähemale nende inimeste ellu, kes võitlevad üliinimlikult palukese leiva pärast, näeme tihti, milliseid vastuolusid tuleb ilmsiks avalikus elus.

Meil on silmade ees pilt, kuidas isa ja ema jätsid maha 7 last, et tõmmata enesele avalikkuse tähelepanu ja kuidagi abi saada suure pere kasvatamisel. Ümbruskonna inimesed ja kool kinnitavad, et mahajäetud lapsed on eeskujulikult kasvatatud. Isa ja ema on võimelised oma lapsi kasvatama.

Hoolekande-seaduse järele on raske ametlikul hoolekandel toetada perekonda, kus isa ja ema töövõimelised. On korduvalt juhitud meie riigitegelaste tähelepanu maksvale vildakale seadusele, kuid paigast ei nihku see sammugi. Selle asemel puistatakse meid üle seadustega, mis hoolekande summasid järjest suurendavad.

Naisorganisatsioonid on korduvalt juhtinud tähelepanu, et abivajavate laste kasvatamist tuleb juhtida rohkem kodudesse, perekonda, mitte eeskätt lastekodudesse, kus lapse kasvatamine väga kallis ja kus loomulikult ta saab ikkagi massi kasvatuse.

Seotud lood
    26.09.2017 28.09.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto