Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.09.2017
Eesti E-ehmatuse ravim töötati välja nädalatega (4) Fotod ja video: seadus lubab asotsiaalil turuväravas tolkneda Eesti sajanda sünnipäeva vastuvõtt peetakse Tartus Digikohtumisele tulijad kogevad Tallinnas tipptehnoloogiat Välismaa Ameerika psühhiaatrid: Trumpi vaevab ilmselt raske vaimuhaigus (25) Olematu keele tapmine (1) Ungari ähvardab omakeelse hariduse pärast tõkestada Ukraina tee Euroopa Liitu (2) Arvamus Mihkel Mutt: sallimatust ei tohi sallida (48) Juhtkiri: probleem on lahendatud (1) Juhan Mellik: minu tõde, sinu tõde (3) Taavi Veskimägi: nähtamatu käsi energiaturul (2) Edasi 1967. aastal: James Bond tegutseb Balti riikides Kultuur VAT Teater jõudis meheikka Kultuuri lühiuudised Head reisi, NUKU Teater! Sport Eestlaste punalipp vs. Moskva politsei Tänak: tahan jätkata Fordis Karl Kruuda jäi Hyundai WRC-tiimi ukse taha Käsipallis kipub tänavu minema nagu korvpallis Finaalipääset jahtiv neljapaat põrgukuumuses hinnaalandust ei tee Balti liiga elab viikingite väe ootuses Tallinn Fotod ja video: seadus lubab asotsiaalil turuväravas tolkneda Tartu Eesti Vabariigi juubelivastuvõtt peetakse Tartus (1) Vanemuise uuendamine käis kahel suvel ja nõudis üle 14 miljoni euro Peeter Ernits: ma ei usalda vabariigi valimiskomisjoni (3) EKRE linnapeakandidaat Indrek Särg: asju tuleb teha rahva huvides (1) Vanemuise suur maja kerkis läinud sajandi algul ehitatud juugendhoone varemete asemele Nikita Hruštšovi ärgitusel (1) Peetri tiigi kaldal võib nüüd ka välijõusaalis rassida Uueneva aia ehteks saab Luunja enda roosisort Lasteaed astus digiajastusse Aparaaditehases avab tuleval kuul uksed toidupood ühes kohvikuga Rahvusväeosade sünd: eesti polgust Eesti sõjaväeni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1967. aastal: James Bond tegutseb Balti riikides

1 min lugemist
Sean Connery James Bondina FOTO: Kuvatõmmis/Youtube

James Bondiga esitatakse briti filmiseerias uut detektiivi ideaaltüüpi, kes jätab varju kõik seniolnu ja propageerib kinolinal uut väärisfašismi. Nüüd on käsil selle sarja uue filmi «007 tegutseb Balti riikides» valmistamine. Seda värvilist filmisarja väntab Terence Young Inglismaal Ian Flemingi kriminaalromaanide järgi.

Bond on uimastusmürk. Ta näeb kena välja. Ta sõidab kiireimates sportautodes sama kindlalt kui kiirmootorpaatideski ja tal on ülesannete täitmiseks nii suuri summasid, et ta võib elada parimates luksushotellides ja anda suursuguse žestiga kelneritele suuri paberrahasid jootrahaks. Kõrgemad riigiametnikud võtavad ta aupaklikult vastu ja ainult tema saladuslikul luureülemal M-il on lubatud teda kritiseerida. Naised tahavad temaga kohe magada ja ta ei ütle neile kunagi ära. Ta tegutses seni eksootilises ümbruses: Kariibi merel, Istanbulis, nüüd aga juba ka Vilniuses, Riias ja Tallinnas.

Elegantses maskis sooritab Bond karistamatuid tegusid. Ta kakleb, suudleb, piinab, valetab, poksib, petab ja eelkõige tapab, tapab, tapab...Just siin dokumenteerib end ülesviksitud fašism. Tema sadism ja julmus on vajalikud «vaba maailma» alalhoidmiseks.

Missugune saab olema film «007 tegutseb Balti riikides» ei ole teada, aga võib arvata, et selles domineerib väärisfašism.

28.09.1967

Seotud lood
27.09.2017 29.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto