Sisukord
Arter
Tänane leht
30.09.2017
Eesti Õiguskomisjon võttis luubi alla pedofiilid (2) Piiga oma parimais aastais 16 tähtsat Eesti-visiiti Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Süüdistuse järgi võtsid Tallinna Sadama juhid neli miljonit eurot altkäemaksu Jala saabunud Macroni saatis üksik pasunahääl Välismaa 16 tähtsat Eesti-visiiti Antonio Tajani: Euroopal on vaja rohkem liidreid (13) Arvamus Atašeest portfellita ministriks Postimees 1999. aastal: küsitlus Auf Wiedersehen, Ancelotti! Ühistupanga juhi kahvel EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Angelal aega on Juhtkiri: lubadus on võimalus Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Kultuur EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Sport Agüero lõbureis lõppes õnnetult Mart Soidro: EPA võimlast. Nostalgiaga MM-sari teeb Tallinnas ajalugu Vormelimaailma unustatud ringrajad (1) Tarbija Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Uus iPhone maksab Eestis sadu eurosid enam kui USAs Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo (1) AK Eesti kultuurilugu läbi spordi Tulekivist, koera pabulatest ja teistest toredatest leidudest Võimatu avastus autoparklast Vikerkaar loeb. Poolelutöö «Ma panen su laulu sisse…» Peeter Espak ja Vladimir Sazonov: ei islamofoobiale (33) Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Saksa valik: Jamaica kokteil või lõpuks ikka lihtsalt õlu (1) Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Arter Deutschlandhalle Berliinis – kõige rohkem eestlaste olümpiamedalivõite näinud spordihall Fasebook võib muuta meie reaalsustaju Horoskoop Haiglajuht pani Alpides kannatuse proovile Baltimaad kavandavad juubeli puhul mitmeid ühisüritusi Ka Leedu saab saja-aastaseks! Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse Sõiduproov. Subaru XV - seekord teenäitaja rollis Õnnelike leedulaste restoran Ahto Lobjakas: See, et me oleme luterlased ja oskame noa ja kahvliga süüa, ei tee meist veel eurooplasi (35) Parimad kodupelmeenid tulevad Haapsalust Vaata, mis jalad! Jüri Kolk: nii ei saa olla Kummutame müüte: tegelikult on aju treenitav ning mehed-naised võimetelt võrdsed Kaunas Euroopa kultuuripealinnaks Filmiarvustus: «Minu näoga onu» on piisav, et mõjuda naistele, kuid mõeldud siiski meestele Fotod: Tallinnas sõi kogu Euroopa (13) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Baltimaad kavandavad juubeli puhul mitmeid ühisüritusi

3 min lugemist
  • Leedu kultuuriministeeriumi ametnik tutvustab sünnipäevaüritusi välismaal.
Daiva Parulskiené. FOTO: Verni Leivak

Üpris kummaline on kedagi intervjueerida mõni minut pärast kella kaheksat hommikul, kuid Leedu kultuuriministeeriumi rahvusvaheliste suhete ja Euroopa asjade divisjoni juht Daiva Parulskiené päev on kohtumisi nii täis pikitud, et muul ajal pole ilmselt võimalik kohtuda.

Tellijale Tellijale

Vilniuse kesklinnas asuva kultuuriministeeriumi koridorid on peaaegu inimtühjad, sest siingi on tööpäev alles alanud. Pärast kehvasti magatud ööd (aga kes siis ei ehmataks end tükiks ajaks poolsurnuks, kui hilisel õhtutunnil hotelli vastuvõtust ulatatud magnetkaardiga oma eeldatavasti inimtühja tuppa sisenedes võtab sind vastu hoopis pahvakas täissuitsetatud õhku ja kaks alasti inimest, kes samuti sissemurdmisest kreepsu saavad) tunduvad eredalt valgustatud koridorid kuidagi ebareaalsed. Mustas kleidis Daiva Parulskiené kiidab soojalt Eesti kultuuriministeeriumi meeldivat väiksust ja kompaktsust ning juhatab meid oma viltuse laega kabinetti, et valgustada Arteri lugejaid, kuidas kavatseb Leedu oma suurt sünnipäeva teistes riikides tähistada.

Huvitava tõigana olgu kohe öeldud, et ei Parulskiené ega ükski teine Leedus küsitletud ametnik osanud umbkaudseltki öelda, kui palju leedulasi on taasiseseisvumise ajal välismaale elama läinud. Peamise sihtkohamaana nimetatakse aga Ühendkuningriiki, Iirimaad ja USAd.

29.09.2017 02.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto