Sisukord
Arter
Postimees
30.09.2017
Eesti Õiguskomisjon võttis luubi alla pedofiilid (2) Piiga oma parimais aastais 16 tähtsat Eesti-visiiti Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Süüdistuse järgi võtsid Tallinna Sadama juhid neli miljonit eurot altkäemaksu Jala saabunud Macroni saatis üksik pasunahääl Välismaa 16 tähtsat Eesti-visiiti Antonio Tajani: Euroopal on vaja rohkem liidreid (13) Arvamus Margus Mihkels: lolluse võidukäik (12) Atašeest portfellita ministriks Postimees 1999. aastal: küsitlus Auf Wiedersehen, Ancelotti! Ühistupanga juhi kahvel EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Angelal aega on Juhtkiri: lubadus on võimalus Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Kultuur EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Sport Agüero lõbureis lõppes õnnetult Mart Soidro: EPA võimlast. Nostalgiaga MM-sari teeb Tallinnas ajalugu Vormelimaailma unustatud ringrajad (1) Tarbija Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Uus iPhone maksab Eestis sadu eurosid enam kui USAs Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo (1) AK Eesti kultuurilugu läbi spordi Tulekivist, koera pabulatest ja teistest toredatest leidudest Võimatu avastus autoparklast Vikerkaar loeb. Poolelutöö «Ma panen su laulu sisse…» Peeter Espak ja Vladimir Sazonov: ei islamofoobiale (33) Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Saksa valik: Jamaica kokteil või lõpuks ikka lihtsalt õlu (1) Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Arter Horoskoop Haiglajuht pani Alpides kannatuse proovile Baltimaad kavandavad juubeli puhul mitmeid ühisüritusi Ka Leedu saab saja-aastaseks! Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse Kaunas Euroopa kultuuripealinnaks Õnnelike leedulaste restoran Ahto Lobjakas: See, et me oleme luterlased ja oskame noa ja kahvliga süüa, ei tee meist veel eurooplasi (35) Parimad kodupelmeenid tulevad Haapsalust Vaata, mis jalad! Jüri Kolk: nii ei saa olla Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaunas Euroopa kultuuripealinnaks

6 min lugemist
  • Kumb on ikkagi tõeline Leedu pealinn, Vilnius või Kaunas?
  • Kaunas kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit 2022. aastal.
  • Milliseid paiku võiks juba praegu Kaunases külastada?
FOTO: Verni Leivak

On võimatu, et eestlased ei mäleta kuue aasta tagust mürglit seoses Tallinna kui Euroopa kultuuripealinnaga, mille tõelise fopaana meenub eeskätt linnahalli lähedusse tekkinud nn kultuurikilomeeter. Leedulased valmistuvad juba praegu Kaunase Euroopa kultuuripealinnaks saamiseks, ehkki ihaldusväärse tiitli omandab nende kunagine pealinn alles 2022. aastal.

Tellijale

Kuigi lennukid viisid reisijaid suvel Vilniuse lennujaama remondi tõttu tükk aega hoopis Kaunasesse, on nüüd sihiks taas Vilnius. Ometi asub Leedu suuruselt teine linn pealinnast vaid tunnise autosõidu kaugusel.

Tegelikult tundub, et leedulased ise vaidlevad seni tuliselt selle üle, kumb siis ikkagi tähtsam pealinn on, kas Vilnius või Kaunas. Kaunaseski tegutseb ju palju tähtsaid ametiasutusi, turiste – eriti Jaapanist – käib palju ja sõdadevahelisel ajal, kui Vilnius kuulus Poolale, paiknesid siin välisriikide saatkonnad ning elas ka president.

29.09.2017 02.10.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto