Ameerika psühhiaatrid: Trumpi vaevab ilmselt raske vaimuhaigus

Psühhiaatrite kirjelduste järgi iseloomustavad president Trumpi isiksust empaatia ja süütunde puudumine ja naudingu tundmine teadlikult teistega manipuleerimisest. FOTO: Olivier Douliery / Sipa / Scanpix

Mikrofon oli lihtsalt lahti jäänud, kui kaks senaatorit suvel presidendist kõnelesid. «Ma arvan, et ta on hull,» ütles Rhode Islandi demokraat Jack Reed. Trumpi parteikaaslane, Maine’i vabariiklane Susan Collins vastas, et on presidendi pärast mures.

Tellijale Tellijale

Ameerika kahe mõjuka suurlehe, New York Timesi ja Washington Posti arvamusi lugedes ei ole ammu saladus, et enamik sealseid arvajaid kahtleb Trumpi vaimses tervises. Kohati on mõlema lehe osa kolumnistide etteaimatav toon Trumpist rääkides isegi tülgastav, sest kommentaarist kommentaari liiguvad ühed ja samad väited.

Illustratsiooniks sobib Washington Posti kolumnisti Eugene Robinsoni augustikuine veerg, kus ta märkis: «Me ei ole harjunud oma presidentide kohta selliseid küsimusi esitama. Me ei tea, kuidas üldse hakata uurima presidendi vaimset tervist, seepärast selgitame endile, et presidendi kummaline käitumine on osa peenest strateegiast.»

27.09.2017 29.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto