Sisukord
Arter
Postimees
30.09.2017
Eesti Õiguskomisjon võttis luubi alla pedofiilid (2) Piiga oma parimais aastais 16 tähtsat Eesti-visiiti Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Süüdistuse järgi võtsid Tallinna Sadama juhid neli miljonit eurot altkäemaksu Jala saabunud Macroni saatis üksik pasunahääl Välismaa 16 tähtsat Eesti-visiiti Antonio Tajani: Euroopal on vaja rohkem liidreid (13) Arvamus Atašeest portfellita ministriks Postimees 1999. aastal: küsitlus Auf Wiedersehen, Ancelotti! Ühistupanga juhi kahvel EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Angelal aega on Juhtkiri: lubadus on võimalus Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Kultuur EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Sport Agüero lõbureis lõppes õnnetult Mart Soidro: EPA võimlast. Nostalgiaga MM-sari teeb Tallinnas ajalugu Vormelimaailma unustatud ringrajad (1) Tarbija Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Uus iPhone maksab Eestis sadu eurosid enam kui USAs Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo (1) AK Eesti kultuurilugu läbi spordi Tulekivist, koera pabulatest ja teistest toredatest leidudest Võimatu avastus autoparklast Vikerkaar loeb. Poolelutöö «Ma panen su laulu sisse…» Peeter Espak ja Vladimir Sazonov: ei islamofoobiale (33) Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Saksa valik: Jamaica kokteil või lõpuks ikka lihtsalt õlu (1) Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Arter Deutschlandhalle Berliinis – kõige rohkem eestlaste olümpiamedalivõite näinud spordihall Fasebook võib muuta meie reaalsustaju Horoskoop Haiglajuht pani Alpides kannatuse proovile Baltimaad kavandavad juubeli puhul mitmeid ühisüritusi Ka Leedu saab saja-aastaseks! Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse Sõiduproov. Subaru XV - seekord teenäitaja rollis Õnnelike leedulaste restoran Ahto Lobjakas: See, et me oleme luterlased ja oskame noa ja kahvliga süüa, ei tee meist veel eurooplasi (35) Parimad kodupelmeenid tulevad Haapsalust Vaata, mis jalad! Jüri Kolk: nii ei saa olla Kummutame müüte: tegelikult on aju treenitav ning mehed-naised võimetelt võrdsed Kaunas Euroopa kultuuripealinnaks Filmiarvustus: «Minu näoga onu» on piisav, et mõjuda naistele, kuid mõeldud siiski meestele Fotod: Tallinnas sõi kogu Euroopa (13) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse

6 min lugemist
  • Treeneril, olenemata tasemest, peaks olema kehakultuuri alal kõrgharidus.
  • Kõige raskem, isegi raskem kui lapsi treenida, on treenida just harrastajaid.
  • Harrastussportlaste kõige suurem probleem on distsipliini täielik puudumine.
  • See, et keegi oli hea sportlane, ei tähenda, et ta jagab midagi treeneritööst.
Firmajuht ja treener Jaanus Kriisk mõõdab stopperiga, kui kaua jõuavad kõrgushüppes 2.11-ni küündinud arstitudeng Kaarel Ernits (vasakul) ja kaugushüppes 6.47 lennanud abiturient Jan Erik Kriisk üldkehalise ettevalmistuse treeningul plankasendit hoida. FOTO: Sille Annuk

Ettevõtjast kergejõustikutreener Jaanus Kriisk tegi seda, mida keegi polnud siinmail mitte kunagi teinud: kogus kaante vahele Eesti tosina lugupeetud ja eduka treeneri pikad kogemused. Arter palus värske treeneriraamatu autoril välja tuua järeldused, mis kuluksid marjaks ära ka kõige tavalisemale spordihuvilisele.

Tellijale Tellijale

Jaanus Kriisk, kes annab oma mööblitarvikute firmas tööd ligi neljakümnele inimesele, ei pidanuks seda tegema. Aga tegi – puhtalt isiklikust huvist. Teda huvitas, mida õiget ja erilist on teinud need Eesti treenerid, kelle õpilased on osutunud võistlustel edukaks, sest ta on isegi ettevõtluse kõrvalt treeneritööks aega leidnud. Ta on viinud ühe oma õpilase, tõkkejooksja Tarmo Jallai olümpiale, ning tema kaks vanemat last Triinu ja Veiko on kuulunud Eesti koondisse odaviskaja ja teivashüppajana.

Niisiis otsustas 53-aastane Jaanus Kriisk, omaaegne kümnevõistleja, koguda kokku tosina Eesti tipptreeneri väärt kogemused. Sel nädalal sai kahe aasta pikkune töö vormistatud: ilmus tema raamat «Treener ehk kohtumine Kogemusega», millesarnast, nii hõlmavat, ei ole Eestis varem ilmunud.

29.09.2017 02.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto