Sisukord
Arter
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse

6 min lugemist
  • Treeneril, olenemata tasemest, peaks olema kehakultuuri alal kõrgharidus.
  • Kõige raskem, isegi raskem kui lapsi treenida, on treenida just harrastajaid.
  • Harrastussportlaste kõige suurem probleem on distsipliini täielik puudumine.
  • See, et keegi oli hea sportlane, ei tähenda, et ta jagab midagi treeneritööst.
Firmajuht ja treener Jaanus Kriisk mõõdab stopperiga, kui kaua jõuavad kõrgushüppes 2.11-ni küündinud arstitudeng Kaarel Ernits (vasakul) ja kaugushüppes 6.47 lennanud abiturient Jan Erik Kriisk üldkehalise ettevalmistuse treeningul plankasendit hoida. FOTO: Sille Annuk

Ettevõtjast kergejõustikutreener Jaanus Kriisk tegi seda, mida keegi polnud siinmail mitte kunagi teinud: kogus kaante vahele Eesti tosina lugupeetud ja eduka treeneri pikad kogemused. Arter palus värske treeneriraamatu autoril välja tuua järeldused, mis kuluksid marjaks ära ka kõige tavalisemale spordihuvilisele.

Tellijale

Jaanus Kriisk, kes annab oma mööblitarvikute firmas tööd ligi neljakümnele inimesele, ei pidanuks seda tegema. Aga tegi – puhtalt isiklikust huvist. Teda huvitas, mida õiget ja erilist on teinud need Eesti treenerid, kelle õpilased on osutunud võistlustel edukaks, sest ta on isegi ettevõtluse kõrvalt treeneritööks aega leidnud. Ta on viinud ühe oma õpilase, tõkkejooksja Tarmo Jallai olümpiale, ning tema kaks vanemat last Triinu ja Veiko on kuulunud Eesti koondisse odaviskaja ja teivashüppajana.

Niisiis otsustas 53-aastane Jaanus Kriisk, omaaegne kümnevõistleja, koguda kokku tosina Eesti tipptreeneri väärt kogemused. Sel nädalal sai kahe aasta pikkune töö vormistatud: ilmus tema raamat «Treener ehk kohtumine Kogemusega», millesarnast, nii hõlmavat, ei ole Eestis varem ilmunud.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto