Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
28.09.2017
Eesti E-ehmatuse ravim töötati välja nädalatega (4) Fotod ja video: seadus lubab asotsiaalil turuväravas tolkneda Eesti sajanda sünnipäeva vastuvõtt peetakse Tartus Digikohtumisele tulijad kogevad Tallinnas tipptehnoloogiat Välismaa Ameerika psühhiaatrid: Trumpi vaevab ilmselt raske vaimuhaigus (25) Olematu keele tapmine (1) Ungari ähvardab omakeelse hariduse pärast tõkestada Ukraina tee Euroopa Liitu (2) Arvamus Mihkel Mutt: sallimatust ei tohi sallida (48) Juhtkiri: probleem on lahendatud (1) Juhan Mellik: minu tõde, sinu tõde (3) Taavi Veskimägi: nähtamatu käsi energiaturul (2) Edasi 1967. aastal: James Bond tegutseb Balti riikides Kultuur VAT Teater jõudis meheikka Kultuuri lühiuudised Head reisi, NUKU Teater! Sport Eestlaste punalipp vs. Moskva politsei Tänak: tahan jätkata Fordis Karl Kruuda jäi Hyundai WRC-tiimi ukse taha Käsipallis kipub tänavu minema nagu korvpallis Finaalipääset jahtiv neljapaat põrgukuumuses hinnaalandust ei tee Balti liiga elab viikingite väe ootuses Tallinn Fotod ja video: seadus lubab asotsiaalil turuväravas tolkneda Tartu Eesti Vabariigi juubelivastuvõtt peetakse Tartus (1) Vanemuise uuendamine käis kahel suvel ja nõudis üle 14 miljoni euro Peeter Ernits: ma ei usalda vabariigi valimiskomisjoni (3) EKRE linnapeakandidaat Indrek Särg: asju tuleb teha rahva huvides (1) Vanemuise suur maja kerkis läinud sajandi algul ehitatud juugendhoone varemete asemele Nikita Hruštšovi ärgitusel (1) Peetri tiigi kaldal võib nüüd ka välijõusaalis rassida Uueneva aia ehteks saab Luunja enda roosisort Lasteaed astus digiajastusse Aparaaditehases avab tuleval kuul uksed toidupood ühes kohvikuga Rahvusväeosade sünd: eesti polgust Eesti sõjaväeni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aparaaditehases avab tuleval kuul uksed toidupood ühes kohvikuga

2 min lugemist
Ehkki hinnaklass on kõrgem, ostavad inimesed Mahemarketi tegevjuhi Tiiu Saksa kinnitusel poest kõige rohkem värskeid puu- ja köögivilju. FOTO: Mihkel Maripuu

​Pealinnas on Mustamäe linnaosas kuus aastat tegutsenud toidu- ja tööstuskaupade pood Mahemarket, kus pakutakse suures valikus mahetooteid nii Eestist kui ka välismaalt. Market on mõnda aega pidanud plaani laieneda Tartusse, kuid see on jäänud siiani sobivate ruumide puudumise taha. 

Aparaaditehase eestvedajatel on tehase käima lükkamisest peale olnud mõttes, et majas võiks olla toidupood. Juhtuski nii, et Mahemarketile, mis otsis Emajõelinnas ruume, tuli loomelinnakust ühel päeval kõne küsimusega, kas oleks huvi Tartusse tulla. 

Mahemarketi tegevjuhi Tiiu Saksa sõnul on see kokkusattumus, sest loomelinnaku inimesed ei teadnud, et pood tahab parajasti laieneda. Käed löödi aasta tagasi. Pärast seda algasid ruumides viimistlustööd. Aparaaditehase tegevjuht Erki Pruul arvas, et kuna maja kontseptsiooniga ei lähe kokku, et seal oleks mõne suurema jaeketi pood, oli Mahemarketi tulek igati loogiline samm. 

Pood tuleb 250 ruutmeetrile ja see on plaanis avada kuu aja pärast. Lisaks marketile, kust leiab igapäevast toidu- ja tööstuskaupa, tuleb poe ruumidesse kohvik.

Kõik vajalik olemas

Klient saab Saksa kinnitusel Mahemarketist kätte kõik, mida tavalisest toidupoest: piima, juur- ja puuvilja, saia, leiba, kuivaineid, lihatooteid ja palju muud. Paljud kuivaineid on müügil nii pakitult kui ka lahtiselt, et klient saaks osta täpselt nii suure koguse, nagu ta vajab.

Pealinnas on poel ruumi 400 ruutmeetrit. Pood tuleb Tartusse väiksemale pinnale, see ei tähenda aga, et sortiment oleks väiksem.

Uus pood eelistab müüa eestimaist toitu. Kuna siinsed mahetooted on valdavalt hooajalised, on müügil ka välismaist kaupa. 

Pealinnas on poel ruumi umbes 400 ruutmeetrit. Kuigi Tartusse tuleb pood väiksemale pinnale, ei tähenda see, et kaubavalik oleks väiksem. Saks ütles, et osa toodete puhul jääb omavaheline konkurents ära: näiteks kuivatatud ploome ei ole kolmelt, vaid kahelt firmalt. Lisaks toidule on Mahemarketis müügil veel ökokosmeetikat, puhastusvahendeid ja kodukaupa. 

Suuremate jaekettide hinnaklassiga võrreldes on ökokaup kallim.

Kolmandik poest on kohvikuala. Kauplusest saab osta lihatooteid, aga kohvik pakub ainult taimetoitu.

Valikus on nii sooja kui ka külma toitu ning kooke ja pirukaid, kus ei ole ei pärmi ega muna. Toorkookide ja maiustuste valmistamisel ei kasutata Mahemarketi tegevjuhi kinnitusel jahu ega suhkrut. «Teeme Napoleoni kooki, mis maitseb nagu Napoleoni kook, aga seal pole piima, koort ega võid. Sellised natuke teistmoodi tooted on meil,» tutvustas Tiiu Saks.

Kliendipuudust ei karda

Tallinna poes kliente jätkub. Poe tegevjuht loodab, et ka Tartus klientides puudu ei tule. «Ega Tartu inimesed ole teistmoodi kui Tallinnas. Järjest rohkem on inimesi, kes seavad oma prioriteedid ja kellele on oluline keskkonnasäästlikkus ja tervis,» ütles Saks. 

Mahemarket tuleb Aparaaditehase kolmanda korpuse keldrikorrusele. Poele tuleb kaks sissepääsu: üks Kastani tänavalt ja teine loomelinnaku hoovist.

Seotud lood
27.09.2017 29.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto