Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
18.10.2017
Eesti Euroopa muinsuskaitse loodab Patarei päästmisel Eesti valitsusele Hinnang valitsuse tööle lõhestab rahvast (9) Abhaasia eesti noored unistavad Eestis õppimisest (6) Majandus Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad Prisma juhid ambitsioonikast kasvuplaanist: tahame olla need, kes jäävad ellu (1) Välismaa Ülemkogu peegeldab Tallinna simultaani Tuhanded rohingja lapsed otsivad vanemaid Autopomm tappis liiga palju teadnud ajakirjaniku (2) Arvamus Erkki Bahovski: Melania Trump ja Ida-Euroopa stereotüübid (1) Marko Suurmägi: poliitika matemaatika (11) Tuul Sepp: mida on meil õppida bioloogilistelt turgudelt? (4) Juhtkiri: ilm on hukas (1) Virve Sõber: kas ja millist kasu saaksid Eesti elanikud tselluloositehasest? (8) Postimees 1993. aastal: aktsiaseltsi juhatuse esimees... töötu? Karmo Tüür: riigiloome pole läbi (3) Kultuur Marxi ja Coca-Cola lapsed ehk revolutsioonilise kino surnud punkt (1) Kultuuri lühid Sport Buffoni lahutab ajaloolisest saavutusest vaid Rootsi Toyota vahetab. Kas Tänak tuleb? Eesti võrkpallurite edetabel: Täht tipus, aga kes järgnevad? Andres Sõbra korvpallikommentaar: Rapla jääb kodus võitmatuks ja võib põhiturniiril esimeseks tulla Warriors, Cavaliers või keegi kolmas? Blogi: Chelsea ja Roma pakkusid trilleri, United tänab väravajoonetehnoloogiat Tallinn Euroopa muinsuskaitse loodab Patarei päästmisel Eesti valitsusele Tartu Video: vastremonditud Tartu turu letid ei kõlba müüjale ega ostjale (15) Noorte loodud uus tööportaal tagab ametisse kandideerijale anonüümsuse (1) Tartu ülikool müüb tarbetuid õppehooneid Kas maasturisõit ikka kahjustab metsa? (3) Vihm kergitab Emajõge kõnniteele aina lähemale Kas häälte lugemise saaks Tartus kiiremaks teha? Raehärrade maised jäänused saavad viimaks väärika rahupaiga «Kremli ööbikute» dramaturg Ivar Põllu: me ei kavatse kedagi porri tallata (1) Jarno Laur: Holmi naasmine (1) Asko Tamme: tarvidus raamatukogu järele ei kao (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tuhanded rohingja lapsed otsivad vanemaid

2 min lugemist
Seitsmeaastane perest lahutatud Hasina. FOTO: Dominique Faget/AFP/Scanpix

Seitsmeaastane Hasina istus hetkeks maha, et puhata. Ta oli väsinud otsimast humanitaarabiautosid, millele loodavad Bangladeshi põgenenud Birma rohingjad. Kui ta taas püsti tõusis, oli ta üksi ja eksinud – tohutus põgenikelaagris, mille on aktivistide sõnul sihikule võtnud inimkaubitsejad.

Tellijale Tellijale

Hasina on üks 250 000st või enamastki lapsest, kes on kaotanud sideme perega ja moodustavad Bangladeshi põgenikelaagrite haavatavaima rühma. Kõik nad on ilma jäänud kodust ja teinud läbi pika vaevarikka teekonna. Birma Rakhine’i osariiki räsivas konfliktis on paljud neist kaotanud ühe või mõlemad vanemad või muid pereliikmeid.

Vastsaabunud perekonnad otsivad Bangladeshi põgenikelaagrites varju kõigest käepärasest kokku klopsitud telkides, mis asuvad humanitaarabi jaotuspunktidest kaugel. Seepärast kubiseb laagri kruusatee lastest, kes kannavad raskeid riisikotte, veeämbreid ja presenti telgi ehitamiseks.

17.10.2017 19.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto