Politseis ringlevad vale maksetähtajaga trahviblanketid

Kiirmenetluse otsuse blankett. FOTO: Stanislav Moshkov / Õhtuleht

Alates eelmisest aastast on politsei- ja piirivalveametis (PPA) ringi liikunud kiirmenetluse blanketid, kus tegelikult kehtiva 15-päevase maksetähtaja asemel on kirjas hoopis 30 päeva.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Erinevuse paberile trükitud otsuses ning e-toimiku andmetes avastas augusti lõpus kiiruse ületamise eest trahvi saanud Postimehe lugeja. Teades, et trahvi on aega maksta terve kuu, ei kiirustanud ta seda kohe tasuma. Suur oli aga tema ehmatus, kui veebitoimikust selgus, et maksetähtaeg on ületatud.

Tuleb välja, et vale tähtajaga blanketid on ringluses olnud juba terve aasta. Segadus sai alguse 2015. aastal, kui politseil lõppes kiirmenetluse blankettide hankimise raamleping ning tekkis vajadus tellida uued plangid. Samal ajal oli riigikogu võtnud arutamisele eelnõu, milles plaaniti trahvi tasumise tähtaega pikendada 30 päevale. Kuna PPA tellib blankette suurte kogustena ning isekopeeruv paber on kallim kui tavaline, otsustati 2016. aastaks trükkida uued plangid eelnõus planeeritud maksetähtajaga. Eelnõu riigikogu aga vastu ei võtnud ning blankettide väljavahetamiseks politsei eelarves raha ei jätkunud, seega otsustati juba tellitud blanketid ära kasutada.

28.09.2017 30.09.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto