Sisukord
Arvamus
Postimees
30.09.2017
Eesti Õiguskomisjon võttis luubi alla pedofiilid (2) Piiga oma parimais aastais 16 tähtsat Eesti-visiiti Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Süüdistuse järgi võtsid Tallinna Sadama juhid neli miljonit eurot altkäemaksu Jala saabunud Macroni saatis üksik pasunahääl Välismaa 16 tähtsat Eesti-visiiti Antonio Tajani: Euroopal on vaja rohkem liidreid (13) Arvamus Margus Mihkels: lolluse võidukäik (12) Atašeest portfellita ministriks Postimees 1999. aastal: küsitlus Auf Wiedersehen, Ancelotti! Ühistupanga juhi kahvel EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Angelal aega on Juhtkiri: lubadus on võimalus Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Kultuur EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Sport Agüero lõbureis lõppes õnnetult Mart Soidro: EPA võimlast. Nostalgiaga MM-sari teeb Tallinnas ajalugu Vormelimaailma unustatud ringrajad (1) Tarbija Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Uus iPhone maksab Eestis sadu eurosid enam kui USAs Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo (1) AK Eesti kultuurilugu läbi spordi Tulekivist, koera pabulatest ja teistest toredatest leidudest Võimatu avastus autoparklast Vikerkaar loeb. Poolelutöö «Ma panen su laulu sisse…» Peeter Espak ja Vladimir Sazonov: ei islamofoobiale (33) Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Saksa valik: Jamaica kokteil või lõpuks ikka lihtsalt õlu (1) Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Arter Horoskoop Haiglajuht pani Alpides kannatuse proovile Baltimaad kavandavad juubeli puhul mitmeid ühisüritusi Ka Leedu saab saja-aastaseks! Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse Kaunas Euroopa kultuuripealinnaks Õnnelike leedulaste restoran Ahto Lobjakas: See, et me oleme luterlased ja oskame noa ja kahvliga süüa, ei tee meist veel eurooplasi (35) Parimad kodupelmeenid tulevad Haapsalust Vaata, mis jalad! Jüri Kolk: nii ei saa olla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margus Mihkels: lolluse võidukäik

2 min lugemist

Näe, seal nad ongi! Vastsetes univormides Tallinna munitsipaalpolitseinikud on oma uutes värvides tehaselõhnalise patrullauto parkinud bussipeatusesse ning ootavad järgmist liinibussi, et seaduse täie rangusega nuhelda mõnd jumalavallatut, kes on hommikuuimase peaga jätnud oma rohelise kaardikese validaatori kõikenägevale silmale näitamata.

Ma tõtt-öelda ei tea, mis juhtuks, kui ühel päeval ei vilgutatataks Tallinna ühissõidukeis ühegi validaatori ees ainumatki rohelist kaarti. Suure tõenäosusega vist ei juhtukski midagi: trammid kriiksuksid pööranguil, trollid undaksid sirgetel ning bussijuhid teeksid peatusetaskuist sama uljaid väljasööste ka siis, kui kogu reisijaskond koosneks ainult näiteks Pudivere elanikest. See nii-öelda tasuta reisijate vedu on ju linnaeelarvesse muude võimalike kulude arvel sisse kirjutatud nii ehk naa; on arvestatud nii kütuste ja määrdeõlide hinnaga kui ka sohvrite palgaga.

Ja ometi peab keegi kusagil linnavalitsuse kabinetis vajalikuks kontrollida, kes siin õigupoolest omnibuse ehk jällegi tramvaiga priisõitu teeb. See on idiootsus, lolluse võidukäik.

Selle asemel, et «tasuta» ühistranspordis «jäneseid» jahtida, võiks mupo püüda tõelisi kahjureid. Näiteks neid, kes prügi parkidesse, mere äärde või järvekallastele – võimalusel ka nende sisse – loobivad.

Kondan viimasel ajal üsna tihti vähemalt osalt Tallinna piiresse jääva Raku järve kaldail. Südasuvel käisin seal lausa mitu korda päevas, sügise edenedes aina harvem. Aga iga kord leian uue koha, kus keegi on pudeleid puruks peksnud, fooliumgrilli ebamääraseks känkraks põletanud, vannitoaremondi jäägid laiali laotanud, heast peast mootorsaega – kui lõikejälje järgi otsustada – paar puud paha võtnud ja sinnasamma vedelema jätnud, oma tuvimunadena siledad rehvid rebasekutsikaile närida toonud, metsaalust helesiniste kohvitopsidega ehtinud või muul sarnasel moel loodusega üheks saanud.

Eile loendasin arvata 30-meetrisel lõigul seitse väiksemat-suuremat prügihunnikut, mida veel üle-eelmisel nädalal polnud. See oli masendav pilt.

Ma tean, et Tallinna kalamehed püüavad kevaditi talgute korras järveäärt veidigi puhtamaks saada, aga sellest on ju abi vaid korraks.

Miks ei näe ma järve ääres iialgi mupo moodsaid maastureid, mille läbisõitki küllap mõnegi lagastaja ära ehmataks? Või loodab keegi siiralt, et silt «Prügi mahapanek keelatud! Videovalve» kohas, kus tehnilistel põhjustel vaevalt mingit videovalvet olla saab (ja kui saakski, poleks sellest ometi mingit kasu), kedagi pelutab?

Loomulikult pole mupo süüdi, et Tallinna piires liigub palju lollakaid. Küll aga võiks «tasuta» linnakordnikud põhjalikumalt kaaluda, millega nad tegelevad ja millega mitte. Või ongi valideerimata reisija trammis suurem kahjur kui idioot, kes paar kotti väetist ja mõned värvipurgid Pirita jõkke viskab?

Seotud lood
29.09.2017 02.10.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto