Sisukord
Eesti
Postimees
30.09.2017
Eesti Õiguskomisjon võttis luubi alla pedofiilid (2) Piiga oma parimais aastais 16 tähtsat Eesti-visiiti Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Süüdistuse järgi võtsid Tallinna Sadama juhid neli miljonit eurot altkäemaksu Jala saabunud Macroni saatis üksik pasunahääl Välismaa 16 tähtsat Eesti-visiiti Antonio Tajani: Euroopal on vaja rohkem liidreid (13) Arvamus Atašeest portfellita ministriks Postimees 1999. aastal: küsitlus Auf Wiedersehen, Ancelotti! Ühistupanga juhi kahvel EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Angelal aega on Juhtkiri: lubadus on võimalus Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Kultuur EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Sport Agüero lõbureis lõppes õnnetult Mart Soidro: EPA võimlast. Nostalgiaga MM-sari teeb Tallinnas ajalugu Vormelimaailma unustatud ringrajad (1) Tarbija Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Uus iPhone maksab Eestis sadu eurosid enam kui USAs Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo (1) AK Eesti kultuurilugu läbi spordi Tulekivist, koera pabulatest ja teistest toredatest leidudest Võimatu avastus autoparklast Vikerkaar loeb. Poolelutöö «Ma panen su laulu sisse…» Peeter Espak ja Vladimir Sazonov: ei islamofoobiale (33) Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Saksa valik: Jamaica kokteil või lõpuks ikka lihtsalt õlu (1) Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Arter Deutschlandhalle Berliinis – kõige rohkem eestlaste olümpiamedalivõite näinud spordihall Fasebook võib muuta meie reaalsustaju Horoskoop Haiglajuht pani Alpides kannatuse proovile Baltimaad kavandavad juubeli puhul mitmeid ühisüritusi Ka Leedu saab saja-aastaseks! Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse Sõiduproov. Subaru XV - seekord teenäitaja rollis Õnnelike leedulaste restoran Ahto Lobjakas: See, et me oleme luterlased ja oskame noa ja kahvliga süüa, ei tee meist veel eurooplasi (35) Parimad kodupelmeenid tulevad Haapsalust Vaata, mis jalad! Jüri Kolk: nii ei saa olla Kummutame müüte: tegelikult on aju treenitav ning mehed-naised võimetelt võrdsed Kaunas Euroopa kultuuripealinnaks Filmiarvustus: «Minu näoga onu» on piisav, et mõjuda naistele, kuid mõeldud siiski meestele Fotod: Tallinnas sõi kogu Euroopa (13) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Piiga oma parimais aastais

2 min lugemist
Piiga kingitustega. FOTO: Inari Leiman

Neljapäeval täitus 20. eluaasta amuuri tiigril Piigal. Tiigri kohta on see päris kõrge iga, kuid Kaunase loomaaias sündinud Kaug-Ida kaunitar, kes saabus Tallinna aastasena, näeb praegugi veel hea välja.

Oma sünnipäeva eel lubati Piiga suurde ekspositsioonipuuri külastajate ette. Kingituseks sai ta padjapüüri sees üles riputatud lihakäntsaka, lillelisse pappkasti peidetud jalgpalli ning tuletõrjevoolikutest meisterdatud ninasarviku.

Möödunudlaupäevane suviselt soe ninasarvikupäev tõi loomaaeda rohkem rahvast kui nii mõnigi suvine nädalavahetus. Ninasarvikukuu lõpetuseks aga ootab PlayFair kaasa elama mängudele, seiklustele ja loomulikult ninasarvikutele. Heategevusliku ülekandega 30. septembril kogutakse toetust nii loomaaia ninasarvikutele kui ka toetatakse Tallinna loomaaia nimel ja liigikaitsega tegeleva SA Lutreola kaudu rahvusvahelist ninasarvikute kaitset koordineerivat organisatsiooni Save the Rhino.

Paksunahaliste maja ekraanil saab vaadata Matsalu loodusfilmide festivalil loomaaia eriauhinna pälvinud Malaisia loodusfilmi üliharuldase sumatra ninasarviku säilimiseks tehtavatest pingutustest.

Jääkarude uue kodu avamiseni on jäänud nädala jagu päevi, sestap käivad kompleksis viimased kibekiired toimetused. Esimesed kaks jääkaru Friida ja Aron toodi karumajast uue kodu siseruumidesse juba esmaspäeval, kuid õueaedikuisse nad veel ei pääse. Külastajad saavad jääkarusid uutes aedikutes uudistada alates 8. oktoobrist.

Kullimäel läksid omavahel kiskuma damaani-kassikakud ja kumbki paigutati nüüd omaette elama. Jahenenud ilmad sundisid araraunad õueekspositsioonist tagasi troopikamajja, ka turakod viidi talvekorterisse.

Loomaaia aiandis hea komposti peal suureks kasvanud mais maitseb loomadele hästi.Üha enam kogub tuure kõrvitsate ja muude sügisandide toomine loomaaeda.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on näitusele välja pandud ligi 100 seeneliiki. Huvilistele antakse konsultatsioone.

Reede õhtul toimunud teadlaste ööl pääsesid õigel ajal registreerunud õhtusele loomaaiaretkele ja said osa väitlusest loomaaedade eetilisuse üle.

Pühapäevasel muusikapäeval esitab kammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava dirigeerimisel loomaaia keskkonnahariduskeskuse fuajees Veljo Tormise koorilaule.

Oktoobris hakkavad kehtima talviselt soodsad piletihinnad, tegutsemist alustavad loomaaia looduskooli huviringid. Tuleval kolmapäeval, 4. oktoobril on aga üleilmne loomaaednike päev.

Seotud lood
29.09.2017 02.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto