Sisukord
Kaup ja teenus
Postimees
30.09.2017
Eesti Õiguskomisjon võttis luubi alla pedofiilid (2) Piiga oma parimais aastais 16 tähtsat Eesti-visiiti Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Süüdistuse järgi võtsid Tallinna Sadama juhid neli miljonit eurot altkäemaksu Jala saabunud Macroni saatis üksik pasunahääl Välismaa 16 tähtsat Eesti-visiiti Antonio Tajani: Euroopal on vaja rohkem liidreid (13) Arvamus Atašeest portfellita ministriks Postimees 1999. aastal: küsitlus Auf Wiedersehen, Ancelotti! Ühistupanga juhi kahvel EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Angelal aega on Juhtkiri: lubadus on võimalus Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Kultuur EKI keelekool: kas tegutseda valsitaktis või marsitaktis? Jelena Skulskaja veste: rumal kardab karikatuuri, tark lipitsemist Sport Agüero lõbureis lõppes õnnetult Mart Soidro: EPA võimlast. Nostalgiaga MM-sari teeb Tallinnas ajalugu Vormelimaailma unustatud ringrajad (1) Tarbija Telia katsetab Tallinki laevades 5G-võrku Uus iPhone maksab Eestis sadu eurosid enam kui USAs Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo (1) AK Eesti kultuurilugu läbi spordi Tulekivist, koera pabulatest ja teistest toredatest leidudest Võimatu avastus autoparklast Vikerkaar loeb. Poolelutöö «Ma panen su laulu sisse…» Peeter Espak ja Vladimir Sazonov: ei islamofoobiale (33) Tarmo Soomere: puhtast matemaatikast vinge tooteni on vaid kuus kukesammu (1) Saksa valik: Jamaica kokteil või lõpuks ikka lihtsalt õlu (1) Joonas Hellerma: sõnumid tuules (30) Tõnu Lehtsaar: saatana sigidikud, valguse inglid, eeslid ja mökud ehk sildistamine konfliktis (3) Arter Deutschlandhalle Berliinis – kõige rohkem eestlaste olümpiamedalivõite näinud spordihall Fasebook võib muuta meie reaalsustaju Horoskoop Haiglajuht pani Alpides kannatuse proovile Baltimaad kavandavad juubeli puhul mitmeid ühisüritusi Ka Leedu saab saja-aastaseks! Treeneri lollus viib hoolealuse kliinikusse Sõiduproov. Subaru XV - seekord teenäitaja rollis Õnnelike leedulaste restoran Ahto Lobjakas: See, et me oleme luterlased ja oskame noa ja kahvliga süüa, ei tee meist veel eurooplasi (35) Parimad kodupelmeenid tulevad Haapsalust Vaata, mis jalad! Jüri Kolk: nii ei saa olla Kummutame müüte: tegelikult on aju treenitav ning mehed-naised võimetelt võrdsed Kaunas Euroopa kultuuripealinnaks Filmiarvustus: «Minu näoga onu» on piisav, et mõjuda naistele, kuid mõeldud siiski meestele Fotod: Tallinnas sõi kogu Euroopa (13) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo

1 min lugemist
Oktoobrikuu kalleim ostukorv on Selveris. FOTO: Tairo Lutter

Kui vaadata ostukorvi kogusummat, võib esmapilgul küll tunduda, et Tallinna linnapoest saab toidukraami kõige soodsamalt kätte, kuid tabelit tähelepanelikult uurides selgub, et linnapoes ei ole kanafileed, mis teiste poodide ostukorvi maksumust automaatselt rohkem kui nelja euro võrra kergitab.

Seega, kui lahutada teiste poodide ostukorvi kogusummast kanafilee maksumus – neli-viis eurot –, siis osutub ostukorv oktoobris odavaimaks hoopis Grossi poes. Ühtlasi ei olnud linnapoes tumedaid ploome ega sealihapihve. Viimaseid ei olnud võimalik leida ka Coopi e-poest.

Kõige kallim ostukorv oli endiselt Selveris, kus tuleb võrreldes odavaimaga välja käia pea 15 eurot rohkem. Selveri näidisostukorvis olid vaid üksikud tooted, mille hind oli madalam kui teistes poodides, samas kui Grossi poes ei olnud ühtegi kaupa, mille hind olnuks teiste poodidega võrreldes kõige kõrgem.

Ostukorvi kogumaksumust mõjutasid märkimisväärselt jaekettide omatooted, mis olid enamasti odavamad kui teiste tootjate omad ning mis tänu sellele muutsid kogu ostukorvi soodsamaks. Omatoodete valik oli kõige rikkalikum Grossi, Rimi, Maxima ja Prisma poodides.

Viimasel ajal palju kära põhjustanud või hinna tõus ei olnud linnapoodi veel jõudnud. Võrreldes teiste poodidega sai linnapoest või kätte mitukümmend senti odavamalt. Samuti oli piimatoodetest linnapoes odavam hapukoor, kohupiimapasta ja joogijogurt.

Kõige odavamaid puu-, juur- ja köögivilju sai Grossi toidupoest. Näiteks oli seal arbuusi kilohind 0,28 eurot, teistes poodides oli arbuus hulga kallim.

Ostukorvi kokkupanemise ajal ei õnnestunud tarbijatoimetusel Ülemiste Rimist arbuuse leida. Rimi Balticu kommunikatsioonispetsialisti Katrin Batsi sõnul võib mõnes poes olla arbuusi saadavusega paaripäevane auk, sest Ukraina arbuusi hooaeg hakkab läbi saama. «Paari päeva pärast peaks juba jälle kõikides poodides arbuus saadaval olema,» lubas ta.

Seotud lood
29.09.2017 02.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto