Sisukord
Kaup ja teenus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pealinna odavaimat ostukorvi ei pakugi LiPo

1 min lugemist
Oktoobrikuu kalleim ostukorv on Selveris. FOTO: Tairo Lutter

Kui vaadata ostukorvi kogusummat, võib esmapilgul küll tunduda, et Tallinna linnapoest saab toidukraami kõige soodsamalt kätte, kuid tabelit tähelepanelikult uurides selgub, et linnapoes ei ole kanafileed, mis teiste poodide ostukorvi maksumust automaatselt rohkem kui nelja euro võrra kergitab.

Seega, kui lahutada teiste poodide ostukorvi kogusummast kanafilee maksumus – neli-viis eurot –, siis osutub ostukorv oktoobris odavaimaks hoopis Grossi poes. Ühtlasi ei olnud linnapoes tumedaid ploome ega sealihapihve. Viimaseid ei olnud võimalik leida ka Coopi e-poest.

Kõige kallim ostukorv oli endiselt Selveris, kus tuleb võrreldes odavaimaga välja käia pea 15 eurot rohkem. Selveri näidisostukorvis olid vaid üksikud tooted, mille hind oli madalam kui teistes poodides, samas kui Grossi poes ei olnud ühtegi kaupa, mille hind olnuks teiste poodidega võrreldes kõige kõrgem.

Ostukorvi kogumaksumust mõjutasid märkimisväärselt jaekettide omatooted, mis olid enamasti odavamad kui teiste tootjate omad ning mis tänu sellele muutsid kogu ostukorvi soodsamaks. Omatoodete valik oli kõige rikkalikum Grossi, Rimi, Maxima ja Prisma poodides.

Viimasel ajal palju kära põhjustanud või hinna tõus ei olnud linnapoodi veel jõudnud. Võrreldes teiste poodidega sai linnapoest või kätte mitukümmend senti odavamalt. Samuti oli piimatoodetest linnapoes odavam hapukoor, kohupiimapasta ja joogijogurt.

Kõige odavamaid puu-, juur- ja köögivilju sai Grossi toidupoest. Näiteks oli seal arbuusi kilohind 0,28 eurot, teistes poodides oli arbuus hulga kallim.

Ostukorvi kokkupanemise ajal ei õnnestunud tarbijatoimetusel Ülemiste Rimist arbuuse leida. Rimi Balticu kommunikatsioonispetsialisti Katrin Batsi sõnul võib mõnes poes olla arbuusi saadavusega paaripäevane auk, sest Ukraina arbuusi hooaeg hakkab läbi saama. «Paari päeva pärast peaks juba jälle kõikides poodides arbuus saadaval olema,» lubas ta.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto