Sisukord
Arvamus
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli (1) Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk (1) Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ühistupanga juhi kahvel

1 min lugemist
FOTO: Liis Treimann

Rohkem kui 20 aastat finantsvaldkonnas tegutsenud Ülle Mathiesen on keerulises olukorras. SEBs ja rahandusministeeriumis töötanud Mathiesen on nüüd sunnitud tegelema Ühistupangaks nimetatud kummalise moodustisega.

Võimalik, et pärispanganduse taustaga naine võttis koha paari aasta eest vastu heas usus, et sellest saab tõeline pank. Vahepeal läks aga Ühistupanga rajamise algataja, Tallinna endine linnapea Edgar Savisaar kohtu alla ning finantsinspektsioon ei andnud Ühistupangale tegevusluba. Midagi aga peaks ju justkui tegema, sest inimesed on tööle võetud ja masinavärgi ülalpidamise kulud kuhjuvad.

Nii hakkaski Ühistupank ärilaenudena välja andma linna poolt sisse pandud maksumaksja raha. Küllap saab finantsalal kogenud Mathiesen ka ise aru, et asi on mäda. Äkki peaks midagi ette võtma?

Seotud lood
22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto