Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.10.2017
Eesti «Kui minu vanematel läheb hästi, läheb hästi ka mul.» Eesti lühiuudised Narvas seisavad vastamisi need, kes võiksid ka kõrvuti seista Mesikäpp ründas ajujahil olnud jahimeest Rakveres arutatakse keskuse loomist Saaremaal jagatakse ahvatlevaimat pirukat Pärnu linnapea toolile istub Kivimägi või Simson Loobujate ja uute tulijate pealinn Valimisliit tahab Järvamaal haldusreformi jätkata Valimisliidud tüürivad Peipsi kaldal ainuvõimu poole Tallinnas seisavad ees muutused valitsemises (1) Viimsis peibutavad valijaid üle riigi tuntud nimed Majandus Coop Pank: päästame suurpangad maal olemise painest Välismaa Kataloonia näitas ebaseadusliku referendumiga Hispaaniale hambaid (1) Kataloonia referendumi sõjatandriks sai internet (5) Arvamus Ivan Makarov: «Kaarnaküla» lõpp tuleb niikuinii (9) Taavi Minnik: Kremli haldjast ristiema (7) Postimees 1937. aastal: Mussolini ja Hitleri rahukuulutus Mati Hint: tihe rebimine oletamise ja tahtliku valetamise rekorditele (13) Juhtkiri: kuidas tuleks suhtuda Kataloonia referendumisse? (32) Aare Tark: Eesti majandus tormikindlaks (1) Kultuur Evi Arujärv: mulle sobib kultuur, milles on vaikust ja ruumi (1) Sport Alusalu püstitas Eesti rekordi Ferrari valu ja valu Referendum röövis Barcelonalt publiku, kuid mitte võitu Teever ja Tulevik tõid Levadiale lootuse Teadus Kaval uuring näitas, kuidas Vikipeedia salaja teadusartikleid mõjutab Tartu Väsinud suhet filmis mängides tuli kaamera ees olla ka alasti Reiniku kooli õpilased pääsevad viimaks pargist uuele staadionile Tartu ühendjaoskond vajab politseinikke juurde Küsimus kandideerijatele: kas üldse ja kui, siis mis nipiga kavatsete ükskord Tartu tänavad heasse korda saada? Dementse eaka hooldaja vajab ka ise tuge (1) Õpetamine paelub parimaid ka neljakümne tööaasta järel Asfaldiga korvpalliväljak õpilasi mängima ei meelita Viivi-Helbe Peljuhhovska: miks tuleks valida Eestimaa Ühendatud Vasakpartei? (1) Küsimus kandideerijatele: kas linnaraamatukogule tuleb ehitada uus hoone ja mis peaks saama kunstimuuseumist? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loobujate ja uute tulijate pealinn

3 min lugemist
Üks soosikuid Viljandi linnapea kohale on IRLI kuuluv soomlane Harri Juhani Aaltonen. Enne võimalikku meeri toolile asumist peab temast saama aga Eesti kodanik ning seni on tal tehtud vaid eksam seaduste tundmises. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Kolmandik neist 7500st Viljandi linnakodanikust, kes neli aastat tagasi kohalikku volikogu valimas käisid, peavad tänavu leidma uue kandidaadi, kellele oma toetus anda. Sedavõrd palju on linnas poliitikast loobujaid, seejuures on nende seas kõige kõrgema suurusjärgu kohalikke tähti.

Tellijale Tellijale

Loobumised on Viljandis andnud seni isegi rohkem kõneainet, kui see, kelle poolt hääletada. Esimest korda alates 1990. aastate algusest ei lähe valitsev linnapea uutele valimistele. Eelmisel korral 809 häält kogunud, valimised kindlalt võitnud ja seejärel esimest korda linnapeaks saanud folgipealik Ando Kiviberg sel korral võitlusesse ei astu. 809 häält oli aga peaaegu 11 protsenti kõigist häältest, mis 2013. aastal Viljandis poliitikutele üldse anti.

Olulisi loobujaid on veel. Neli kunagist linnapead, üks ammune volikogu esimees, üks hiljutine abilinnapea. Isegi selline mees nagu Priit Toobal kandideeris neli aastat tagasi Viljandis volikokku. Hääli tuli tublisti, aga volikokku ta ei läinud, tegi hoopis poliitikaga lõpparve ning arendab nüüd Viljandis matuseäri ja teeb ettevalmistusi Soomaa serval jõulumaa avamiseks.

30.09.2017 03.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto