Sisukord
Valimised 2017
Tänane leht
03.10.2017
Eesti Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega? Sinu ibuprofeeni patune elu Läänemeres (11) Eestil on lahendus ja me ei taha kellelegi liiga teha Kulisside taga: millest tippkohtumisel tegelikult räägiti Eestimaa levinuim nimi on Aleksandr Ivanov Võidukad veteranid naasid koju Majandus Eesti sai ühe päevaga kaks uut panka Kataloonia iseseisvumine ohustaks viiendikku Hispaania majandusest Eesti ärimeeste Kataloonia partnerid on mures Nordic Business Forum – tuumaenergiast isikliku rahuloluni Välismaa Malaisia paiskab müüki menuka lohutustoidu maitselised kondoomid Las Vegast tabas enneolematu tragöödia Eile avaldati meelt politsei jõulise tegevuse vastu Puigdemonti ja Rajoy ees terendab patiseis (7) Euroopa jahutas iseseisvuslasi toetusega Hispaaniale (12) Arvamus Ivo Pilving: kaevata tasub. Kui on vaja Ahto Lobjakas: EL ja katalaani katalüsaator (16) Karmo Tüür: probleem nimega Putin? (10) Postimees 1934. aastal: Võrumaal naftat otsima Juhtkiri: tabletid pole mõeldud angerjale meres Priit Pullerits: võidukad kaotajad (10) Hardo Pajula: kohtumine tundmatuga (3) Kultuur «Ulmekirjastamise peamised trendid maailmas on muret tekitavad» Sport Suure läbimurde lävel seisev Mattias Käit: mulle öeldi, et minu hetk tuleb Olümpialootus Kristjan Ilves: olen maailma tipule kõvasti lähemal Tartu Kümme aastat laoplatsil seisnud jalakäijate sild läheb vanarauaks Linnutundjad otsisid metsast haruldast sulelist Passivahetuseks saab Tartus aja kinni panna alles novembrisse Avatud meelega rännak tähenduste radadel Valimiskoolitajad: rulapargi lubamisest noorte häälte püüdmiseks ei piisa (1) Tarvo Siilaberg: vastutusest ja usaldusest Siim Vatalin: linnaaiandus on ruumipoliitika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reformierakond jätkab Tartus, aga kellega?

3 min lugemist
Tartus on valimisväitluste üks telgi parkide saatus. Lõpetav Reformierakonna, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioon otsustas mitme südalinna pargiala taashoonestamise. Atlantise ümbrusse uute majade ehitamiseks jõuti teha ka arhitektuurivõistlus, mille võidukavand (fotol) on aluseks detailplaneeringule. FOTO: AB Ansambel OÜ arhitektid Toivo Tammik ja Veiko Vahtrik

Pärast Brexitit ja Donald Trumpi valimisvõitu USAs peaks kõigile olema selge, et gallupi ja hääletustulemuse vahele ei saa panna võrdusmärki, sest hea reiting tuleb ka häälteks pöörata. Ometigi on kiusatus teha Tartu viimatisest Kantar Emori valimiseelistuste uuringust lihtne kokkuvõte: Reformierakond jätkab võimul ja linnapea Urmas Klaas, kes kolme aasta eest toodi ülikoolilinna akusid laadima, on nüüd energiat täis ja valmis oma esimestel kohalikel Tartu valimistel tegema isiklikku rekordtulemust.

Tellijale Tellijale

Postimehe ja BNSi tellitud esindusliku valimiga küsitlus näitas Reformierakonnale koguni 41 protsendi suurust toetust, teiseks platseerunud sotside soosijaid oli 19 protsenti.

Kantar Emori uuringujuht Aivar Voog osutas muu hulgas, et Klaas tõotab kujuneda suureks häältekogujaks. Tema eelkäija linnapea ametis Urmas Kruuse sai oma rekordaastal üle 6000 hääle. Klaas on Tartus varem kandideerinud riigikogu valimistel Reformierakonna nimekirja kolmandana ja saanud siis 3258 häält.

02.10.2017 04.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto